Prírodný poklad z Afriky: Bambucké maslo je potešenie pre vašu pokožku

Bambucké maslo

yousmellstank.blogspot.com

Získava sa z orechov vzácnych stromov Shea Tree, ktoré rastú v Afrike. Vďaka svojim skvelým hydratačným a zmäkčujúcim účinkom a prírodnému charakteru je nesmierne obľúbené po celom svete. Reč je o bambuckom masle, ktoré pôsobí na telo ako dokonalý prírodný balzam.

Aké je pravé bambucké maslo?

Je to rastlinný tuk, ktorý je pomerne hustý a stredne tvrdý. Predáva sa buď v bielej verzii, ktorá je ale čistená, alebo v pravej  a nefalšovanej žlto, až žltohnedej farbe, ktorá je čisto prírodná. Získava sa z orieškov stromu Shea Tree, ktorý sa nazýva tiež Karité, takže ho môžete dostať kúpiť pod každým z týchto názvov.


Tiež by vás mohlo zaujať: Maslo alebo margarín: Nech vyhrá lepší!


Africký poklad, lisovaný za studena

Bambucké maslo je s obľubou využívané miliónmi ľudí. Shea Tree rastie prevažne v strednej Afrike a získava sa lisovaním za studena, čiže prírodným a organickým spôsobom. Oriešky z plodov týchto stromov sa rozdrvia, alebo posekajú a zmiešajú s vodou. Následne sa opatrne zahrievajú nad ohňom a tuk, ktorý tvorí obsah orecha sa usadí na povrchu vody. Takýmto ušľachtilým spôsobom sa už roky získava bambucké maslo v jeho najčistejšej, prírodnej forme. Jeho výhodou je uchovanie vzácnych vitamínov.

Pridáva sa do kozmetiky, ale kúpite ho aj samostatne

Kúpiť ho môžete buď ako čisté bambucké maslo, alebo si môžete kúpiť kozmetiku, kde je pridané ako jedna z hlavných ingrediencií. Jeho nespornou výhodou je, že je pomerne stále a  dlhodobo si zachováva svoju kvalitu. Aj rok po otvorení si môžete dopriať stále rovnaké a kvalitné bambucké maslo.

Obsahuje vitamíny, vosky a vzácne rastlinné steroly

Svojim zložením a šetrným spôsobom spracovania si bambucké maslo uchováva veľký podiel vitamínov, najmä vitamínu A, E a F. Okrem nich obsahuje aj prírodné liečivé vosky, vzácne rastlinné steroly, karitény, kyselinu škoricovú a nenasýtené mastné kyseliny. Jeho zloženie je dokonca vysoko podobné ochrannému filmu ľudskej pokožky a preto je také účinné a u žien také obľúbené. Ak si kúpite 100% prírodné bambucké maslo, môžete ním natierať aj deti, ktoré majú citlivú pokožku.


Tiež by vás mohlo zaujať: Dilema vo vašej kuchyni: Je zdravšia masť alebo olej?


Na čo je bambucké maslo vhodné:

 • ošetruje  a omladzuje pokožku
 • hydratuje pokožku
 • ochrana pre slnečným žiarením (má prirodzený ochranný faktor 5 – 6)
 • na suchú a citlivú pleť
 • na zhrubnutú pokožku na chodidlách a lakťoch
 • predchádza vzniku strií (vhodné aj v tehotenstve)
 • uľahčuje hojenie rán a popálenín
 • má protizápalové účinky
 • pomáha pri liečbe psoriázy, ekzémov, lupienky, akné a jaziev
 • zjednocuje farebný tón pokožky
 • regeneruje vlasy
Zdroj: yousmellstank.blogspot.com, yousmellstank.blogspot.com, Oliver
Odporúčame