Problémy s erekciou nepodceňujte: Trpí mužské sebavedomie i fungujúci vzťah

Muž

thinkstockphotos.com

Moment, keď muž nie je schopný dosiahnuť alebo udržať erekciu, ktorá by bola dostatočná na vykonanie pohlavného styku, dokáže byť veľmi nepríjemný a zahanbujúci. S týmto problémom sa však v dnešnej dobe stretáva čoraz viac mužov a je dôležité vedieť, že sa nie je za čo hanbiť. Existuje niekoľko spoľahlivých riešení, ktoré pomôžu vám aj vašej partnerke.

Ako zistím, či mám problém?

Každému mužovi sa občas stane, že nedokáže dosiahnuť alebo udržať erekciu. Väčšinou to však neoznačuje vážny problém a nie je potrebná žiadna špeciálna liečba. Niekedy môže byť problém len v tom, že žije v nadmernom strese a zhone a nedokáže sa uvoľniť. Bežný muž má erekciu tri- až päťkrát počas noci. Ak ju mávate aj vy a máte ju aj ráno, problém nie je fyzický, ale spočíva vo vašej psychike.


Mohlo by vás zaujímať: Problémy s erekciou: Takéto sú možné príčiny a ich riešenia


Príčin je mnoho

U starších mužov je nižšia hladina testosterónu bežným javom. To je jedna z možných príčin problémov s erekciou a zodpovedá za to, že máte nízky sexuálny apetít. Vo váš prospech nehrá ani to, ak trpíte vysokým krvným tlakom, cukrovkou, máte problémy so srdcom alebo so štítnou žľazou.

Pozor! Niektoré lieky, ktoré sa užívajú na srdce, optimalizáciu krvného tlaku, na spanie alebo na liečbu peptického vredu tiež spôsobujú problémy s erekciou.

Predtým, než vyhľadáte lekára

Existuje niekoľko dobrých rád, ktoré by ste mali skúsiť ešte predtým, než so svojim problémom navštívite lekára. Keďže všetko je o správnom prietoku krvi, mali by ste skúsiť pravidelne cvičiť a zdravo sa stravovať. Rovnako dôležité je nájsť si dostatok času na odpočinok a relax. Dôležitú úlohu zohráva v tomto prípade aj žena. Tá, by mala svojho muža často chváliť a v prípade, že nedokáže dosiahnuť erekciu nestresovať ho, ale naopak, upokojiť.

Čo neodkladať na zajtra

Ak je príčina problému s erekciou fyzického pôvodu, najčastejšie spočíva v nesprávnom fungovaní ciev. Znamená to, že toporivé telieska, zodpovedné za erekciu, sa prekrvujú nedostatočne a k erekcii nedôjde. Ak máte takýto problém, až v približne tretine prípadov, kedy sa o erekciu pokúšate, môže ísť o impotenciu, respektíve erektilnú dysfunkciu. Táto porucha nielen znižuje mužské sebavedomie, ale môže pokaziť aj inak fungujúci vzťah. Nenechajte preto nič na náhodu a vyhľadajte lekára.


Mohlo by vás zaujímať: 5 zásad dokonalej erekcie: Dodržiavajte ich a nebudete mať žiadny problém


Nečakajte a vyriešte svoj problém

Problém s erekciou sa dá vyriešiť viacerými spôsobmi a je len na vás akú metódu si vyberiete.

1. Lieky. Sú najjednoduchšou metódou a na výber máte zo štyroch druhov. Ich nevýhoda spočíva v tom, že si musíte sexuálny styk naplánovať aspoň hodinu dopredu. Takisto si nimi zaťažujete pečeň a po rokoch môžu prestať fungovať.

2. Vpichnutie hormónov do penisu. Hormóny rozšíria cievy a zlepšia prívod krvi.

3. Rázová vlna. Maximálne bezpečná metóda, pri ktorej sa niet čoho báť. Táto vlna sa aplikuje priamo do penisu a aj napriek nízkej intenzite zabezpečí novotvorbu ciev a zlepší krvné zásobenie penisu. Je však potrebné absolvovať viacero sedení.

4. Injekcie. Stačí polcentimetrový vpich do správneho miesta a erekcia sa okamžite dostaví. Treba byť pripravený na malé jazvičky, ktoré vznikajú po vpichoch a pozor aj na vysokú dávku, keď môže dôjsť k bolestivej niekoľkohodinovej erekcii.

5. Vákuová pumpa. Pomocou pumpy dôjde k erekcii čisto mechanicky bez akýchkoľvek látok i hormónov.

Takisto si môžete:

●       nechať vložiť lieky do močovej trubice

●       dať penis operovať


Máte problémy s erekciou? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lenka
Odporúčame