Prvý sex s novým partnerom alebo po dlhšom čase? Zatočte s nervozitou a užite si ho!

Pár v posteli, bozkávajúc sa pod perinou

Foto: Gettyimages

Styk po dlhšom období prináša nové vzrušenie, ale aj nervozitu. Nechceme sklamať, bojíme sa zlyhania, trpíme predsudkami alebo máme veľké očakávania. Túžite sa zblížiť s novým partnerom, alebo chcete obnoviť intimitu v dlhoročnom vzťahu? Poradíme vám, ako si sex užijete.

Doprajte si čas

Dôležité je vedieť, že sa do ničoho nemusíte nútiť. Že sex nemusíte mať hneď. Ak sa naň necítite, odložte ho na neskôr a nepodliehajte presvedčeniu, že sa od vás očakáva. Dobrá večera pri sviečkach, vaňa plná peny, šampanské s jahodami a príjemná masáž, to všetko vám pomôže uvoľniť sa a navodiť tú správnu erotickú atmosféru.


Mohlo by vás zaujať: Ako mať stres pod kontrolou? Najlepšie za pomoci sexu i športu


Zvoľte intímne osvetlenie

Najmä ženy často trápia otázky typu: Čo ak sa mu nebudem nahá páčiť? Čo keď som príliš tučná? Neodradí ho moja celulitída? Počiatočné obavy pomôže prekonať intímne osvetlenie. To, čo má byť skryté, decentne zahalí, no zároveň nepripraví partnera o pôžitok z vnímania nahého nášho tela. Ak u vás hanblivosť napriek tomu pretrváva, uvedomte si, že nemáte čo skrývať – váš partner si vás takúto vybral, a nejaké to znamienko, peha či celulitída ho určite nevyľaká.

Voľte radšej klasiku

Teda, aspoň pre tento raz, kým si na seba a svoje túžby zvyknete. Kričanie, zaväzovanie očí a rôzne iné „vylepšováky“ môžu prísť na rad neskôr, teraz radšej vsaďte na prirodzenosť. V opačnom prípade hrozí, že by sa milenec mohol vydesiť. Okrem toho, ak ukážete hneď na začiatku úplne všetko, neskôr si milovanie nebudete mať čím okoreniť.

Poddajte sa

Ak už dopredu budete premýšľať nad prehrou, je veľká pravdepodobnosť, že celá akcia skončí fiaskom. Hoci sa to môže zdať náročné, skúste nemyslieť a nechajte sa unášať láskou a blízkosťou toho druhého. Ostatné už príde samo. A ak to aj nebude hneď, aspoň máte na čom pracovať.


Mohlo by vás zaujať: Pre lepší sexuálny život aj proti bolesti hlavy: Skúsiť tieto tipy sa oplatí


Trénujte

Možno vaše intímne zblíženie malo k úspechu ďaleko, väčšinou ide len o prvotné problémy, ktoré sa vďaka pravidelnému „tréningu“ stratia. Zvykne trvať približne pár mesiacov až pol roka, kým sa nová dvojica lepšie spozná, alebo sa po dlhej pauze opäť naladí na rovnakú vlnu. Zároveň opadne aj hanblivosť a nervozita. Je dôležité na nič sa nehrať a v posteli zostať sami sebou. Veľkou chybou u žien je predstieranie orgazmu. Jednoducho sa pripravte na to, že kým sa dočkáte vytúženej sladkej bodky, istý čas sa budete s partnerom zohrávať.

Smejte sa

Že smiech lieči, nie je žiadna novinka. Skúste ho a uvidíte, ako dokáže krásne uvoľniť napätú atmosféru! Pokojne sa spolu zasmejte aj na tom, akí ste obaja nervózni. Vďaka smiechu sa aj prípadný nezdar môže premeniť na celkom milú a úsmevnú spomienku. Ak dokážete každú situáciu zvládnuť s humorom, oveľa rýchlejšie prekonáte všetky prekážky.

Zostaňte v posteli

Bez ohľadu na to, ako váš prvý spoločný intímny zážitok dopadol, zostaňte spolu a z postele sa neponáhľajte. Sex po dlhšom čase je pre vzťah prelomový a pocit vzájomnej blízkosti by ste si mali užiť čo najdlhšie. Ktovie, možno túlenie sa dvoch nahých tiel vyvolá vo vás novú vášeň a repete skončí nad všetky vaše očakávania.


Ako sa s nervozitou pred prvým sexom snažíte vysporiadať vy? Napíšte ostatným čitateľom tipy v diskusii pod článkom.

Zdroj: Mirka
Odporúčame