Randenie nie je len pre mladých: Stačí dodržať niekoľko pravidiel a užijete si ho aj vy

Foto: Gettyimages

Foto: Gettyimages

Nie všetky vzťahy vydržia po celý život a niekedy je ukončenie nefunkčného zväzku tým najlepším riešením. Nájsť si svojho vysnívaného partnera však môžeme aj v zrelom veku. Nemusíme odmietať ponuky na rande len preto, že už máme dvadsiatku dávno za sebou. Dodržte nasledovné pravidlá a užite si príjemné chvíle po boku opačného pohlavia:

1. Stavte na čestnosť

Lož má krátke nohy. Pokiaľ budeme na stretnutí klamať, a to najmä v dôležitých životných veciach, pravda skôr či neskôr vyjde najavo. Aj Zlatka vie o tom svoje, pretože sa poučila na svojej chybe: „V kaviarni som spoznala Petra, chlapa, s ktorým som si veľmi dobre rozumela. Hanbila som sa však za to, že som výrazne staršia než on. Peter mal 48 rokov, zatiaľ čo ja som oslávila šesťdesiat. Keď sa ma pýtal, koľko mám rokov, zo strachu som si desať rokov ubrala. Rýchlo to zistil. Zavolal mi, že nemá potrebu sa ďalej stretávať. Vravel, že vek preňho nebol prekážkou. Vadilo mu, že som klamala,“ dodáva.

U každého sa v skrini nájde zopár „kostlivcov“, ku ktorým sa neradi priznávame. Neznamená to, že sa rande musí premeniť na spoveď či obojstranný výsluch. Stačí, keď budeme na otázky odpovedať pravdivo, nemusíme ich však rozvádzať do detailov.


Mohlo by vás zaujať: Prvé rande po rozvode: Zvládnite ho na jednotku!


2. Ostaňte sama sebou

Nech by sme sa snažili akokoľvek, nenájdeme dvoch absolútne identických ľudí na planéte. A v tom je to čaro. Pri schôdzke nezabúdajte na svoju vlastnú hodnotu, na to, že máte čo ponúknuť druhému človeku. Keď sa snažíme hrať na niekoho iného, vyznie to prinajmenšom zvláštne. Takýmto spôsobom môžeme stratiť svoju charizmu. Preto ostaňte sama sebou. To je na vás aj tak to najkrajšie.

3. Myslite na bezpečnosť

Pred samotným stretnutím si však vymeňte aspoň niekoľko správ. Pomôžu vám zistiť, či ste tá istá „krvná skupina“. Keď sa chystáte po prvýkrát na rande s človekom, ktorého ste spoznali cez internet, dajte vedieť blízkej osobe, kde sa nachádzate. Len pre istotu. Zopár dôležitých informácií o nádejnom partnerovi vám prezradí aj Google, keď doňho zadáte jeho meno a priezvisko. O svojom spoločníkovi si tak vytvoríte aspoň akú-takú predstavu.


Mohlo by vás zaujať: Na rande v päťdesiatke: Čo robiť a čomu sa radšej vyhnúť?


4. Nechajte minulosť minulosťou

V zrelom veku má väčšina z nás za sebou minimálne jeden vážny vzťah. Určite nás výrazne ovplyvnil, najmä, keď sme spolu žili celé roky. Ešte predtým, než prijmete pozvanie na rande, položte si otázku: „Som pripravená pohnúť sa ďalej?“ Áno, obnovenie stratenej dôvery trvá nejaký ten čas. Avšak mali by sme si uvedomiť, že máme šancu vytvoriť niečo krásne aj s novým človekom. Nepokazme si to tým, že na rande nebudeme rozprávať o ničom inom, len o tom, ako veľmi nám ublížil bývalý partner. Ďalší vzťah začnite len vtedy, keď ste dokázali za minulým vzťahom urobiť hrubú čiaru.

5. Rozšírte svoje kritériá

Možno aj vy máte v hlave prísny zoznam kritérií, ktoré by mal spĺňať váš budúci. Pokiaľ ich je príliš veľa, ľahko sa vám môže stať, že nenájdete ideálneho partnera. Preto sa nebojte trošku z nich poľaviť. Aj muž s iným dosiahnutým stupňom vzdelania či záujmami môže byť pozorný, láskavý alebo zábavný. Samozrejme, netreba sa nútiť do vecí, ktoré sú vám proti srsti. To, čo dokážete akceptovať a čo už nie, koniec koncov najlepšie posúdite vy sami.


Aké skúsenosti s randením vo vyššom veku máte vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: Michaela
Odporúčame