Rázny detox, ktorý sa prejaví i na vašej postave? Skúste drink z javorového sirupu

Čerstvá limonáda

freedigitalphotos.net

S príchodom jari by sme mali naše telo prečistiť nielen zvonku, ale aj zvnútra. V kurze sú čoraz viac kompletné detoxikácie organizmu, ktoré vás zbavia škodlivých látok a toxínov. Na výber máte nespočetne veľa možností a návodov, ako to urobiť. Súčasným hitom je očistná kúra javorovým sirupom, ktorú podstúpilo aj viacero známych osobností. Postačí vám k tomu skutočne málo – obyčajný pohár a samozrejme pevná vôľa.

Desať dní bez jedla

Očistnú diétu môžete držať až štyrikrát do roka, ale mali by ste sa poradiť s lekárom. Aby bola účinná, odporúča sa vydržať aspoň desať dní. Túto činnosť môžu sprevádzať bolesti kĺbov, hlavy, závraty a pocity chladu, rovnako vám môžu opuchnúť mandle a tiež sa objaviť bolesť v krku. To, že sa vaše utrpenie blíži ku koncu, spoznáte podľa toho, že vám z jazyka zmizne biely povlak. Keď je jazyk hladký a ružový, telo je prečistené.


Mohlo by vás zaujať: Jednoduchá detoxikácia zelenými potravinami: Prospeje vášmu zdraviu aj postave!


Prečo práve javor?

Sirup vyrobený z miazgy kanadských javorov je zdravší ako kryštálový cukor. Chutné sladidlo sa vyrába bez akýchkoľvek prímesí, farbív, stabilizátorov a pridaného cukru. Je ideálnym pomocníkom pri sladení nápojov a vynikajúco sa hodí aj na dezerty, k pečivu a mäsu. Okrem toho obsahuje draslík, vápnik, mangán, zinok, železo, fosfor, vitamín B, riboflavín a ďalšie látky s antioxidačnými vlastnosťami.

Sirup vás omladí

Hoci javorový sirup nie je práve najlacnejšia záležitosť, investovať do neho sa jednoznačne oplatí. Táto kúra vám prečistí pečeň, obličky, tráviaci trakt a bunky celého tela. Vďaka nej sa vaše telo zbaví nevyužiteľného odpadu a nebezpečných usadenín v kĺboch a svaloch. Viditeľné zlepšenie by sa malo prejaviť aj vo funkcii nervov a kvalite krvi. Zázrak zo stromu pôsobí tiež proti chronickým problémom kože a alergiám a dodá vášmu telu mladistvejší vzhľad. Pozitívnym sprievodným efektom je i zníženie hmotnosti.


Mohlo by vás zaujať: Čaje, ktoré pomáhajú detoxikovať vaše telo: Tu sú naše tipy!


Ako postupovať pri očiste?

Ak vás zaujala očistná kúra známych celebrít, urobte si limonádu v pohodlí vášho domova podľa nasledujúceho receptu:

  • 2 lyžice pravého javorového sirupu
  • 2 lyžice čerstvej citrónovej či limetkovej šťavy
  • 1/10 lyžičky kajenského korenia
  • 200 ml vlažnej alebo chladnej vody

Ráno začnite tým, že vypijete liter teplej vody, prípadne si ešte pred spaním dajte bylinný čaj s preháňacími účinkami. Riešením je aj klystír, no podstatné je, aby ste sa v priebehu hodiny poriadne vyprázdnili. Cez deň potom pite iba vyššie spomenutú limonádu, ktorej by ste mali denne vypiť 6-12 pohárov.

Dostaňte škodliviny von

Napriek tomu, že počas kúry nekonzumujete žiadnu tuhú stravu, je dôležité, aby ste mali stolicu minimálne dvakrát denne. Na tento účel je vhodné piť bylinkový čaj s účinkami na vyprázdňovanie. Ďalším spôsobom dôkladného prečistenia tráviaceho systému je slaný nálev, ktorý si pripravíte zmiešaním dvoch zarovnaných lyžičiek nejodidovanej morskej soli s litrom vody. Takto pripravenú tekutinu vypite ráno nalačno. Pokiaľ slaný nálev nefunguje, skúste zmeniť pomer soli a vody.


Mohlo by vás zaujať: Detoxikácia prírodnými šťavami: Koľko kíl môže ubudnúť a aké zásady treba dodržiavať?


Všeobecné rady pri detoxikácii

  • počas kúry je dovolené piť čistú vodu alebo mätový čaj, ktorý napomáha čisteniu
  • nekonzumujte kávu, čaj ani alkohol
  • neužívajte vitamínové alebo minerálne doplnky
  • pred každou hĺbkovou očistou je dobré konzultovať to so svojím lekárom, a to najmä vtedy, ak máte nejaké zdravotné problémy

Ak nemáte zdravotné problémy a ste fit, vaše telo desaťdňovú hlavovku vydrží. Keď je problémom vôľa, stanovte si reálny cieľ a počet dní znížte. Odborníci tiež upozorňujú najmä na fakt, že prudký štart späť môže byť náročný a nočné vyjedanie chladničky by ste si mali na nejaký čas odpustiť. Prvý deň začnite zvoľna s pomarančovým džúsom a postupne pridávajte zeleninovú polievku, sucháre a časom i ovocie. Na prerastenú slaninu však zabudnite a zvoľte radšej zdravú stravu. Vaša postava sa vám určite odvďačí. Ak trpíte po ukončení hladovky plynatosťou, môžete skúsiť ešte niekoľko dní v kúre pokračovať.


Vyskúšali ste už detox s použitím javorového sirupu? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti v diskusii.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, Viera
Odporúčame