Recept na dnes: Vyskúšajte ríbezľový džem lenivej ženy – netreba ho ani variť!

Recept na chutný ríbezľový džem (Zdroj: GettyImages)

Džemy sa v našich končinách robia od nepamäti. Ide o vďačný spôsob ako spracovať hojnú úrodu ovocia. Sú jednoduché na prípravi a pritom také chutné. Dá sa ale urobiť džem tak, aby si zachoval čo najviac vitamínov a pritom sa neskazil?

Nevarený džem je overený spôsob ako zúžitkovať bobuľové ovocie tak, aby si uchovalo čo najviac živín, o ktoré varením prichádza. Urobiť ho je dokonca jednoduchšie ako ten klasický. Potrebujete iba dve suroviny: hlbokú misu a tyčový mixér.


Najlepšie a najrýchlejšie hrnčekové koláče: S touto knihou od Martinusu už o ne núdza nebude!


Ríbezľový nevarený džem je vskutku vďačný – majú ho radi všetci. A preto nie je na škodu, ak máte pár pohárikov na viac. Urobte si ho podľa nášho receptu a vychutnajte si ríbezle kedykoľvek dostanete chuť.

Budeme potrebovať

  • 1 kg čiernych alebo červených ríbezlí
  • 1,5 kg kryštálového cukru

Postup:

Ríbezle dôsledne preberieme, odstránime nečistoty, opláchneme a necháme odkvapkať. Suché ovocie dáme do hlbšej misky alebo hrnca a rozmixujeme tyčovým mixérom. Do vzniknutého pyré po častiach zapracujeme cukor – opäť si pomáhame tyčovým mixérom.

Rozpracovanú zmes prikryjeme a za občasného premixovania necháme stáť 2 dni pri izbovej teplote. Hotový džem prelejeme do čistých sterilizovaných pohárov, vrch ešte pocukrujeme, poriadne zaviečkujeme a uskladníme na tmavom a chladnom mieste

Tip gazdinej: Ak chcete džem trocha „okoreniť“, pridajte do neho v prvom kroku 0,5 dcl rumu. Ak ním potriete aj vnútornú stranu viečok, znížite riziko vzniku plesní.

Zdroj: Plnielanu.sk
Odporúčame