Revolučná technológia operovania nádorov v Ružomberku: Záujemcov je stále viac

Operácia

SITA

Ústredná vojenská nemocnica (ÚVN) SNP v Ružomberku registruje po nedávnej úspešnej slovenskej premiére veľký záujem širokej verejnosti o operácie nádorov pomocou revolučnej technológie. Obdobný zákrok aktuálne podstúpili ďalší traja pacienti.

„Všetky tri operácie sa uskutočnili bez akýchkoľvek komplikácií. Pacienti sú na pooperačnom pozorovaní, aby sme ich mohli čo najskôr prepustiť do domácej liečby. Aj vďaka značnej medializácii prvej operácie nás neustále kontaktujú ďalší záujemcovia,“ uviedol hovorca ÚVN Valér Ferko.


Mohlo by vás zaujať: Unikátna transplantácia rohovky už aj na Slovensku: Môže zachrániť zrak aj vám?


Princíp inovatívnej metódy s názvom Nanoknife, ktorá má pôvod v USA, je v účinnej deštrukcii metastáz nádorov, mimoriadne šetrnej k okolitým zdravým tkanivám ľudského organizmu. „Dokáže výrazne skvalitniť a predĺžiť život onkologických pacientov a zvýšiť šance na vyliečenie,“ vysvetlil Ferko s tým, že ďalších troch pacientov budú operovať už v decembri.


Mohlo by vás zaujať: Novinka v liečbe infarktu: Rozpustná výstuž na spriechodnenie ciev už aj v Bratislave


„Jediným problémom zostáva financovanie týchto unikátnych výkonov, náročných na drahý spotrebný materiál. Zatiaľ je nevyhnutná spoluúčasť pacientov. Intenzívne rokujeme so zdravotnými poisťovňami a usilujeme sa s nimi dohodnúť. Bolo by skvelé, keby nám preplácali tieto nesmierne užitočné výkony,“ dodal hovorca ÚVN.

Zdroj: SITA, SITA, TASR
Odporúčame