Rok 2013 podľa feng shui: Prinesie zlepšenie v ekonomike, ale aj možnosť katastrof

Peter So

blogspot.com

Začiatok roka sa zväčša hemží rôznymi predpoveďami a ani stúpenci feng shui nie sú žiadnou výnimkou. Veria, že vesmír tvorí päť prvkov: voda, drevo, kov, zem a oheň, ktoré definujú celkovú náladu nášho sveta. Rok hada, ktorý sa začína 10. februára, obsahuje veľa ohňa, ktorý prináša energiu, ale aj vodu, ktorá chladí negatívnejšie stránky ohňa. Čo podľa nich môžeme čakať od roku 2013?

Nadchádzajúci čínsky rok v znamení hada by úmerne silnejúcemu optimizmu mal zažiť stúpajúce finančné trhy. Zároveň však hrozí riziko katastrof aj územných sporov v Ázii, tvrdia majstri tradičného čínskeho umenia feng shui, ktoré sa zaoberá harmóniou človeka s jeho okolím.

Ekonomika na vzostupe

„Zažijeme značný príliv pozitívnej energie a ľudia budú mať väčšiu dôveru v ekonomické zotavenie,“ uviedol hongkongský majster feng shui Raymond Lo. Práve nedostatok ohňa podľa jeho mienky viedol v minulých rokoch k finančným problémom a špekuláciám o konci sveta. „Burzy stúpajú už teraz. Ešte silnejší oheň príde v roku koňa – 2014 a to znamená, že nastane dlhodobejšie zotavenie, ktoré potrvá niekoľko rokov,“ dodal.

Hoci väčšina ekonomík sa už odrazila od dna, Európe to potrvá ešte dva roky, myslí si ďalší majster feng shui Peter So. „Akcie spojené s vodou budú prekvitať vrátane bankového sektora, financií, obchodu, dopravy, turistiky a dokonca herného priemyslu,“ myslí si.


Mohlo by vás tiež zaujať: Ospevované feng shui: Čo to vlastne je a ako funguje?


Katastrofám sa asi nevyhneme

Podľa Raymonda Loa, ktorý feng shui praktizuje už viac ako dve desaťročia, však hrozia katastrofy a územné spory. Roky hada sa už v minulosti zapísali do histórie ako násilné. Ten posledný v roku 2001 zažil teroristické útoky na New York a Washington. Rok hada v roku 1989 okrem pádu komunizmu v strednej Európe zaznamenal aj krvavé potlačenie prodemokratických protestov na pekingskom námestí Tchien-an-men.

Obavy okrem iného vyvoláva dlhodobé napätie medzi Čínou a Japonskom kvôli ostrovom Senkaku / Tiao-jü, ktoré sa v posledných mesiacoch zvýšilo. „Bude to problematická situácia, pričom najviac zvratov očakávame v období medzi aprílom a októbrom,“ vyhlasujú majstri feng shui.

Komu sa bude dariť (a komu až tak nie)?

Podľa CNN by mal byť rok hada by mal byť veľmi dobrým rokom pre ľudí narodených znamení kohúta, byvola a psa. V relatívnej pohode budú ľudia v znamení koňa, opice, potkana, draka a zajaca. Trochu paradoxne však bude zlým rokom pre ľudí narodených v znamení hada, ale aj tigra, kozy a prasaťa.


Čo si myslíte vy o predpovediach stúpencov feng shui? Podeľte sa o svoje názory s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdroj: blogspot.com, blogspot.com, Zora, ČTK, Reuters
Odporúčame