Rozlúčte sa so zimou: Vdýchnite svojmu príbytku nový život

Spáleň

thinkstockphotos.com

Jar je už pomaly tu a je na vás, aby ste na ňu pripravili aj svoj príbytok. Vyžeňte zimu preč a stavte na sviežu náladu jari. Uvidíte, že neoľutujete!

Zimné veci odložte

So striedaním ročných období radí odložiť zimný šatník zo skríň. ,,Ak nie je dostatok úložných priestorov, treba si vytypovať nevyužité miesta. Napríklad tie pod posteľou. Využite izbu do plnej výšky až pod strop,“ povedala Triščíková. Pre zväčšenie kapacity možno zvážiť aj zakúpenie nadstavcov na skrine.

Menej je viac

Pocit priestoru a vzdušnosť ovplyvňujú aj iné faktory. Častým nedostatkom domácností býva snaha vtlačiť aj do malých miestností príliš veľa nábytku. V miestach, ktoré navodzujú pocit stiesnenosti, je potrebné zvážiť výmenu niektorých zariadení či zmenu rozmiestnenia. ,,Existuje množstvo úsporných a multifunkčných produktov. Ide o rozkladacie sedacie súpravy, stoly či detský rastúci nábytok,“ povedala Triščíková. Do izieb by vyberala svetlé odtiene.

Rastliny správne naaranžujte

Oživiť priestory dokážu aj rastliny. Treba to podľa Triščíkovej skúsiť štýlovo. Je možné urobiť si živú stenu, či dať kvety do nástenných nádob alebo ich položiť vo väčšom zoskupení na stolík alebo komodu. Rastliny zlepšujú vnútornú klímu a zvlhčujú vzduch.


Mohlo by vás zaujímať: Jarné upratovanie trochu inak: Tieto triky vám ušetria čas aj peniaze


Ktorý odtieň na stenu?

Steny vo farbe odtieňa mladých lístkov a trávy podľa Triščíkovej navodia pocit pokoja a relaxu. Kus nábytku vo výraznejšom farebnom odtieni zase vnesie do priestoru dynamiku a akcent. V obľube ostáva aj pastelová ružová či popolavomodrá

Pohoda na záhrade či terase

Jar je čas i na obnovu terás. Triščíková radí urobiť revíziu letného nábytku. Kľúčové je podľa nej posedenie. Ľudia by sa mohli inšpirovať čalúnenými záhradnými setmi z umelého ratanu. ,,Imituje prírodný materiál a je takmer bezúdržbový,“ povedala. Popularite sa tešia aj záhradné ležadlá. Netreba k nim zabudnúť slnečník a stolík s kolieskami pre jeho pohodlné premiestňovanie.


Snažíte sa na jar vdýchnuť svojmu príbytku nový život? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com
Odporúčame