Rýchla citrónová diéta: Vďaka nej ešte stihnete schudnúť do plaviek!

Domáca limonáda

thinkstockphotos.com

Diéta s použitím citróna je rýchla a nesmierne účinná. Citróny totiž majú ohromujúci vplyv na chudnutie a s ich pomocou sa dokážete zbaviť za týždeň aj niekoľkých kilogramov. Jedna z najefektívnejších diét je pritom aj jedna z najjednoduchších. Stačí ju vyskúšať a tešiť sa na leto pri vode.

Chudnutie a očista v jednom

Nakoľko citróny pôsobia na ľudský organizmus veľmi očisťujúco, nebude vaša snaha len otázkou vonkajšieho vzhľadu, no pomôže vám zlepšiť aj váš vnútorný stav. Citrónová voda totiž dokáže pri pravidelnom pití zbaviť telo toxínov a nakopnúť váš metabolizmus. Okrem toho, dokáže naštartovať aj raketové spaľovanie tukov a to práve v oblastiach problémových partií. Ak chcete maximalizovať efekt, pomôžte si denným cvičením.

Nehladujte, ale na kávu zabudnite

A ako bonus navyše, nie je potrebné ani hladovať. Stačí prispôsobiť chudnutiu typ stravy, aký budete prijímať a namiesto ťažkej a mastnej stravy jesť čo najviac prírodných, ľahkých potravín, ktoré budú pomáhať procesu detoxikácie a odbúravania tukov. Zabudnite pritom na alkohol či kávu– jediné, čo počas vášho týždňa chudnutia môžete piť je špeciálna citronáda. Ak by vás omrzela, môžete si dať bylinkový čaj.


Mohlo by vás zaujímať: Lepšia postava pred letom: S citrónom a zázvorom pôjdu kilá nadol jedna radosť


Citrónový drink na chudnutie

Potrebujeme:

  • šťavu z 1 a ½ citróna
  • 300 ml čistej vody
  • 2 lyžičky javorového sirupu
  • štipku kajenského korenia

Postup: Odšťavte citróny a šťavu nalejte do pohára v ktorom máte pripravenú čistú vodu. Tá by mala mať izbovú teplotu. Následne do limonády zamiešajte 2 lyžičky javorového sirupu a tiež máličko kajenského korenia, ktoré zvyšuje efekt spaľovania tukov. Limonádu môžete doplniť (prípadne javorový sirup, alebo kajenské korenie môžete nahradiť) aj štipkou mletej škorice. Limonáda by sa mala piť bežne počas dňa vždy čerstvá a jej teplota by mala byť na úrovni tej izbovej. Limonáda by mala nahradiť dva chody z vášho jedálnička, ideálne desiatu a olovrant.


Mohlo by vás zaujímať: Zbavte sa posledných kíl navyše: Vylúčte z jedálnička tieto 4 potraviny


Uvarte si aj polievku

Efekt tejto diéty zvyšuje zeleninová polievka, ktorú si môžete jednoducho pripraviť sami doma. Potrebujeme na ňu:

  • 1 mrkvu
  • 1 zeler
  • ½ cibule
  • 4 reďkovky
  • ½ pohára hrášku
  • ½ fenikla

Postup: Všetku zeleninu rozsekáme na malé kúsky. Na opraženej cibuľke sprudka opečieme mrkvu a zeler. Následne dolejeme vodu a po zhruba 5 minútach pridáme fenikel, hrášok a reďkovky. Necháme variť asi 15 minút a odstavíme. Polievka by mala počas vášho chudnutia tvoriť každý deň jeden z vašich chodov.


Mohlo by vás zaujímať: 25 tipov, ktoré pomôžu schudnúť aj vám: Začnite strácať kilá ešte dnes!


Ľahká strava = ľahká váha

Čo ešte si môžete dopriať počas diéty? Niečo z týchto dobrôt:

Raňajky – ovocný šalát, biely jogurt, nesolené orechy, sójové mlieko

Desiata – limonáda, prípadne ak potrebujete čosi viac, tak banán, tekvicové, alebo slnečnicové semienka, pohár čerstvej ovocnej šťavy

Obed – šošovica, alebo fazuľa s olivovým olejom, zeleninová polievka, grilované chudé mäso so zeleninou pripravenou na pare

Olovrant – limonáda, prípadne tmavý chlieb so strúhaným syrom, paradajky s tvarohom

Večera– grilovaná ryba s dusenou zeleninou, grilované kuracie mäso, tofu


Vyskúšali ste už chudnutie s pomocou citróna? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Nela
Odporúčame