Šediny im pridali šarm: Ktorý z týchto brilantných hercov je vaším favoritom?

Emil Horváth

SITA

Nemajú možno také pevné telá ako v dvadsiatke, priazeň si však dokážu získať tak či onak. Niekoho očaria ich začínajúce šediny symbolizujúce múdrosť veku, iného zas ich roly, ktoré sú možno o niečo zaujímavejšie, ako boli pred pár desaťročiami. Podporte svojich miláčikov v ankete Telkáč roka a dokážte im, že ešte ani zďaleka nie sú súci do starého železa.

Dušan Jamrich Dušan Jamrich (25.10.1946) je známy nielen ako herec, ale aj ako bývalý generálny riaditeľ Slovenského divadla. Na doskách, ktoré znamenajú svet zväčša zobrazuje charakterové roly, nebráni sa však ani účinkovaniu v seriáloch ako napríklad Chlapi neplačú. Prvý manžel Magdy Vášaryovej si váš hlas určite zaslúži.

Mohlo by vás zaujať: Krásny účes aj vo vyššom veku: Pridá vám novú iskru a šmrnc


Emil Horváth Emil Horváth (12. 11.1945) je ďalším nominovaným, ktorý má nielen herecké, ale aj manažérske skúsenosti – tentokrát šéfa činohry SND. Kedysi exceloval v pondelkových televíznych inscenáciách, neskôr si ho mnoho ľudí obľúbilo v seriáloch Ordinácia v ružovej záhrade alebo Búrlivé víno. Ak si aj vás trochu výbušný Ivan Dolinský získal, nezabudnite zaňho zahlasovať.
   
Juraj Slezáček Juraj Slezáček (14.1. 1943) sa žiaľ minulý rok zapísal do vedomia seriálových fanúšikov aj inak ako svojou úlohou v seriáli Panelák. Hercovi diagnostikovali zhubný nádor v ústach a tak sa rozhodol televízne obrazovky opustiť. Keďže podľa najnovších informácií Panelák vraj skončí definitívne, v úlohe Emila Blichára sa už asi neobjaví. Podporte ho svojím hlasom v ankete Telkáč roka.

Mohlo by vás zaujať: Šediny na našej hlave: Čo sa za nimi skrýva?


Ivan Letko Ivan Letko (9.10. 1934) alias dedko Zoli z Búrlivého vína tiež nemá o fanúšikov núdzu. Hoci nedávno oslávil osemdesiatku dokazuje, že v jeho prípade je naozaj vek iba číslo. S televíziou má počas svojej dlhej kariéry bohaté skúsenosti a ocenenie v ankete Telkáč roka by ho určite potešilo.

Mohlo by vás zaujať: Za šediny sa svetové hviezdy nehanbia: Komu pristanú najviac?


František Kovár Františka Kovára (4. 11. 1946) poznajú diváci nielen zo seriálu Chlapi neplačú, ale aj z obľúbenej reklamy o Bambuľke, kde stvárňuje deda Jozefa. Hoci mu už ťahá na sedemdesiatku, elán mu nechýba a onedlho by mal nakrúcať aj detektívny seriál pre Českú televíziu. Odmeňte jeho šírenie dobrého mena slovenských hercov aj za hranicami svojím hlasom.

Ktorá zo spomínaných osobností má vaše sympatie? Poznáte ďalších hercov, ktorým šediny pridali šarm? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: SITA, SITA, SND Martin Črep, Zora
Odporúčame