Sex po 50-tke môže byť lepší ako kedykoľvek predtým: Presvedčte sa sami

Muž

thinkstockphotos.com

V predstavách väčšiny ľudí je zakorenený názor, že so zvyšujúcim sa vekom sa sexuálny život mení zákonite k horšiemu. Často krát však môže byť opak pravdou. Sex po 50-tke môže byť rovnako vzrušujúci a uspokojivý, ako pred rokmi. Ba ešte o niečo viac. Sprevádza ho totiž niekoľko benefitov, ktoré sex v mladšom veku do veľkej miery obmedzujú. O čo ide?

Samozrejme, že reč nie je o heroickom výkone v posteli. Ľudia po 50-tke už málokedy trávia posteľnými radovánkami každý deň. Ale sex predsa nie je o frekvencii, resp. o tom, ako často ho máte, ale najmä o tom, ako si ho dokážete užiť. A práve to je jedna z výhod, ktorými sa môžu pýšiť ľudia v strednom veku. Existuje totiž rad dôvodov, pre ktoré je možnosť užiť si sex v tomto veku omnoho vyššia, ako počas predošlého života.

Deti nie sú prekážkou

V tridsiatke či štyridsiatke sme síce o niečo výkonnejší, existujú však iné mantinely, ktoré prežívanie sexu limitujú. Medzi jedny z nich patria aj deti. Potreba skrývať sa pred nimi často skončí len rýchlym a emocionálne neprežitým sexom, z ktorého sa namiesto potešenia stáva len akási rutina. Pri množstve iných povinností, ktoré ženy okolo domácnosti majú, sa tak sex stáva len ďalšou „domácou povinnosťou“ namiesto radosti. Po 50-tke však už množstvo povinností klesá, deti odrastú a vyletia z hniezda a tak už pri slastnom užívaní si posteľných radovánok nie je toľko rušivých faktorov.


Mohlo by vás zaujať: Sex po päťdesiatke: 5 dôvodov, prečo určite áno


Viete, čo chcete

V mladosti, alebo počas začiatkov vzťahu pociťovali partneri možno o niečo väčšiu túžbu jeden po druhom. Malou prekážkou však bola fáza spoznávania sa, prispôsobovanie sa jeden druhému a to rovnako ako v iných sférach života, aj v sexuálnej oblasti. Po 50-tke sa však už partneri dobre poznajú, vedia čo chcú jeden od druhého, čo jednému aj druhému vyhovuje a taktiež poznajú čo má ten druhý rád a čo naopak nie. Navyše sa dá predpokladať aj akási rozvážnosť, rozumná miera zdravého sebavedomia a strata ostýchavosti, nakoľko vás partner už dobre pozná.

Financie a kariéra sú v tom tiež

Ľudia po 50-tke sú zväčša na vrchole svojho kariérneho rastu a vo väčšine prípadov dosiahli svoje pracovné ciele. S tým sa spája aj určitá finančná stabilita či odbremenenie sa od určitých finančných záväzkov, napríklad splatením hypotéky či úverov, potrebných pre predošlý život. Aj tento faktor pridáva na celkovej pohode, ktorá sa okrem iného odráža aj v milostnom živote. Po celoživotnej tvrdej práci tak teraz nastal čas, začať si s partnerom už len užívať život a radosti, ktoré ponúka.


Mohlo by vás zaujať: Päť výhod sexu po päťdesiatke: Užívate si ich aj vy?


Čas na experimenty

Menopauza, ktorá nastupuje u každej ženy inokedy, avšak väčšinou sa jedná o hranicu tesne po 50-tke, prináša so sebou aj rozličné negatíva. Medzi ne je možné zaradiť aj suchosť pošvy a následnú bolestivosť pri sexuálnom styku. Všetko zlé je však na niečo dobré. Vďaka tomuto problému vzniká priestor na experimentovanie. Pomôcť vyriešiť tento problém môžu napríklad lubrikačné gély, ktoré majú rôzne farby a vône atak môžu do vašej postele vniesť niečo nové. Nedostatočná erekcia zo strany partnera zas môže dvojicu inšpirovať k prvým skúsenostiam s vibrátorom.

Nehrozí neželané tehotenstvo

Hneď prvý z dôvodov je veľmi silný. Možnosť užívať si spoločné chvíle v náručí toho druhého bez neustáleho kontrolovania sa a strachu z nechceného otehotnenia, je naozaj veľmi veľkou výhodou. Ženy (a muži neraz tiež) v mladšom veku neraz majú potešenie zo sexu značne okresané, práve z dôvodu strachu z tehotenstva. Ako náhle sa však žena ocitne v menopauze, strach sa vytratí a potešenie zo sexu je konečne plnohodnotné a ničím nerušené.


Ako si sex po 50-tke užívate vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Oliver
Odporúčame