Sex po šesťdesiatke: Je plný nehy, pozornosti a experimentov

sex

profimedia.sk

Máte pocit, že na dôchodku to za dverami spálne už neklape ako kedysi? Nedávno realizovaná štúdia dokazuje presný opak. Seniori totiž zhodne tvrdia, že milostný život nemá dátum expirácie a svojich partnerov si nevedia vynachváliť. Čo v posteli zaujíma ľudí vo vyššom veku a ako si svoje intímne spolunažívanie dokážu okoreniť? Možno vás to prekvapí, no mnohí z nich holdujú experimentom a nevyhýbajú sa ani sexuálnym pomôckam.

Po šesťdesiatke libido nevyhasína

Presvedčil sa o tom najväčší internetový predajca sexuálnych hračiek v Británii Lovehoney.co.uk, u ktorého kategória seniorov patrí medzi top zákazníkov. Spomínaný online maloobchod preto realizoval anketu, do ktorej sa zapojili tri tisícky mužov a žien vo veku nad 65 rokov. Vo svojich odpovediach hanblivosť odložili bokom a dokázali poriadne prekvapiť. Až polovica z nich totiž priznala, že v posteli rada skúša nové veci, zatiaľ čo štvrtina respondentov sa pochválila s tým, že vlastní sexuálneho pomocníka.


Mohlo by vás zaujímať: V spálni to už nie je ono: Aké sú najčastejšie sťažnosti mužov po päťdesiatke?


Nie je to len o zvedavosti

Pýtate sa, čo ľudí na jeseň života vedie k nákupu hračiek, ktorými si môžu spestriť hrátky v spálni? Rovných 74% zákazníkov si vecičky tohto typu zvykne zadovážiť kvôli pocitu miernej zvrhlosti. Až štvrtine pritom pikantný nákup dodáva sebavedomie a viac než polovica miluje pocit očakávania, čo balíček vlastne prinesie.

Šesťdesiatnik – najlepší partner?

S pribúdajúcimi rokmi sa do spálne nevyhnutne vkrádajú problémy s erekciou či nedostatočným zvlhnutím u ženy. Tieto faktory však vo vysokej miere kompenzuje láskavosť a starostlivosť milujúcich sa seniorov. Práve vo vekovej kategórii nad 65 rokov sa totiž nachádzalo najviac respondentov, ktorí sa počas sexu viac sústreďujú na potešenie partnera ako na to vlastné. Takmer 60% z nich totiž tvrdí, že svojho partnera kladie na prvé miesto. Zaujímavosťou je, že na dôchodku vášeň zo vzťahu nevyprchá. Trištvrte z opýtaných šesťdesiatnikov vkladá do intímneho života rovnaké úsilie a oheň lásky ako roky predtým.


Mohlo by vás zaujímať: Päť dôvodov, pre ktoré ľudia po päťdesiatke nemajú sex: Toto sú oni!


Ide o dôsledok moderných čias?

Nad prekvapivými výsledkami sa zamýšľali aj samotný tvorcovia prieskumu. „Šesťdesiatka sa stala novou štyridsiatkou – časom na znovuobjavenie seba samého, preskúmanie svojho sexuálneho života a nájdenie čohokoľvek, čo nám prináša radosť,“ hovorí Matthew Curry, zástupca spomínaného online sexshopu. Ten zároveň dodáva, že náš vzťah k intímnostiam sa mení vďaka nedávnemu boomu v oblasti erotickej fikcie: „Zistili sme, že staršia generácie len akoby čakala na povolenie, aby mohla vyskúšať sexuálne hračky a aby mohla byť vo vzťahu dobrodružnejšia.“

Prečo by sme sa sexu po šesťdesiatke nemali brániť?

Aj keď seniori o detailoch spod periny veľa nenahovoria, intímnej blízkosti by sa vyhýbať nemali. Aj na staré kolená im totiž môže priniesť množstvo pozitív:

  • bezstarostnosť – po šesťdesiatke sa dvojica nemusí obávať, že by mohla počať dieťa
  • ozajstnú blízkosť – nie je nutné používať žiadne prostriedky antikoncepcie (pokiaľ ide o stabilných partnerov a nie náhodnú známosť)
  • voľnosť – pokiaľ dvojica býva sama bez detí a vnúčat, môže na erotické radovánky využiť ktorúkoľvek časť interiéru bez obáv, že ju niekto vyruší
  • utužené zdravie – sex priaznivo vplýva na kondíciu a z hľadiska fyzickej aktivity má nezastupiteľné miesto
  • príjemné rozptýlenie – po rokoch manželstva sa do vzťahu môže vkradnúť nuda, preto je vzájomné prejavovanie nežností a dotykov veľmi dôležité

Rozumiete si s partnerom v posteli aj s pribúdajúcimi rokmi? Napíšte do diskusie a vyhrajte víkendový pobyt alebo niektorú z ďalších cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platný email.

Zdroj: profimedia.sk, profimedia.sk, Emma
Odporúčame