Sexom k pevnejšiemu zdraviu a dlhšiemu životu: Vráťte vášeň do svojej spálne

Muž

thinkstockphotos.com

Takmer každý vzťah po rokoch stráca iskru. Partneri menia svoje priority, a tým sa neraz vytráca aj to krásne čaro, ktoré zdieľali pri romantických večeroch vo dvojici. Prichádzajú deti, viac pracovných povinností, neskôr zas zdravotné problémy či vnúčatá… Váš partnerský život sivie. Vytvára sa stereotyp, ktorý môže vo vzťahu vytvoriť pohodu. Často však môže skĺznuť až do nudy, z ktorej sa potom neviete vymaniť. Vrátiť sexuálnu iskru sa doňho sa určite oplatí!

Milujte sa pre svoje zdravie

Sex nie je len príjemnou činnosťou života dvoch partnerov, ale má aj množstvo priaznivých účinkov na telo a dušu. Tlmí bolesť tým, že sa pri ňom vyplavujú oxytocín a tiež endorfíny. Ďalším priaznivým účinkom oxytocínu je potláčanie stresu. Zlepšuje krvný obeh, zrýchľuje srdcovú činnosť a okysličuje krv tým, že dýchame zhlboka. Do mozgu prichádza čerstvá krv, ktorá pomáha odbúravať únavu a potláča mnohé choroby. Ďalšou veľmi pozitívnou vlastnosťou pre mužov v strednom veku je znižovanie rizika rakoviny prostaty, a to práve pravidelným sexom. Testosterón a estrogén zase udržiavajú svaly a kosti pevné a znižujú hladinu cholesterolu v krvi.


Mohlo by vás zaujať: Fakty a čísla: Takto vyzerá sex po štyridsiatke!


Vďaka sexu si požijete dlhšie

Všetky spoločné aktivity nabudia váš sexuálny apetít. Myslíte si, že na sex ste už príliš starí? Mýlite sa. Veľmi dôležitou pozitívnou vlastnosťou je zvyšuje pravdepodobnosť dlhovekosti. Magazín New England Journal of Medicine zverejnil v roku 2007 štúdiu, v ktorej sledoval sexuálne aktívnych ľudí. V skupine opýtaných vo veku 75 až 85 rokov uviedla viac ako polovica, že má sexuálny styk najmenej dva až trikrát mesačne. Dokonca 23 percent opýtaných tvrdilo,že sú sexuálne aktívni minimálne raz do týždňa. S tým pravdepodobne súvisí aj dĺžka ich života, ktorá v priemere dosahuje až 78,1 roku života. Sám výskum potvrdzuje, že sexuálny život je dôležitý aj pre partnerov aj v zrelom veku. Ako na emocionálny život, tak aj na ten zdravotný.

Povzbuďte vášeň

Najvhodnejší spôsob ako udržať dlhodobo šťastný vzťah je komunikovať s partnerom. Rozprávať sa o sexe, hovoriť o tom, aké máte chute. V tomto prípade by nemala iskra zmiznúť. Okoreniť vzťah tým, že budete svoju polovičku zvádzať, nie je tiež zlá alternatíva na spestrenie života. Sexi bielizeň dokáže veľa a užiť si chvíle slasti inde ako v spálni je osviežujúce. Mnohé páry tvrdia, že aj hádka môže posilniť vzťah. Po hádke väčšinou nasleduje uzmierovanie, ktoré sa často skončí v posteli. Objímajte sa! Dotyky milovanej osoby prehlbujú lásku.


Mohlo by vás zaujať: Chuť na sex môžete mať v každom veku: Skúste tieto prírodné afrodiziaká!


Rada na záver: Nezanedbávajte predohru

Okoreniť svoje manželstvo môžete akoukoľvek zmenou. Niečím novým, rafinovaným nápadom, ktorý rozprúdi krv v žilách vášho partnera a aj tú vašu. Pokiaľ trávite všetok svoj voľný čas doma s deťmi či vnúčatami, prípadne len s partnerom pred televíziou, treba zmeniť ovzdušie. Veľmi často stačí urobiť malú zmenu, možno zájsť von s priateľmi na spoločnú večeru, ísť sa poprechádzať do parku alebo stráviť nedeľné popoludnie niekde vo wellnese. Uvidíte, že nová situácia preberie vaše zmysly a prinesie nový elán aj do spláne.


Ako často si v manželstve doprajete sex vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Adriána Antolová
Odporúčame