Sexuálna vitalita a psychická pohoda do vysokého veku? Stavte na zázrak z Brazílie

Pár

thinkstockphotos.com

Ak ste už vyskúšali afrodiziaká ako ženšen, muira puama, maca či guarana, mali by ste otestovať aj veľmi obľúbené brazílske afrodiziakum catuaba.

Catuaba je v Brazílii známa stovky rokov. Rastie v amazonských dažďových pralesoch. Poznali ju ešte pôvodné indiánske kmene. Prví boli Indiáni z kmeňa Tupi. Účinky červenej kôry tohto listnatého stromu so žltými kvetmi si cenili natoľko, že ho oslavovali vo svojich piesňach i modlitbách. K tomuto afrodiziaku sa v Brazílii vzťahuje príslovie, že do šesťdesiatky plodí deti muž sám a potom je to už len na catuabe. Po jej užití sa údajne dostavia príjemné pocity a zvyšuje sa citlivosť kože v oblasti pohlavných orgánov. Okrem toho, že je catuaba afrodiziakom, pozitívne vplýva i na nervovú sústavu. Zaujímavosťou je, že na jednej strane má stimulačné účinky a na druhej strane pomáha odstrániť nespavosť a upokojuje. 

Je bohatá na prospešné látky

Catuaba (Erythroxylum catuaba) je bohatá na alkaloidy, flavonoidy, aromatické oleje, triesloviny, minerály a stopové prvky. Obsahuje hlavne horčík, vápnik a draslík. Na trhu je dostupná vo forme prášku, ktorý sa získava z kôry stromu a riedi sa s vodou. Oveľa bežnejšie sa však z kôry pripravuje odvar. Kilogram kôry stojí okolo 30 eur.


Mohlo by vás zaujať: Chuť na sex môžete mať v každom veku: Skúste tieto prírodné afrodiziaká!


Aké účinky má catuaba?

 • zvyšuje libido u žien i mužov
 • prekrvuje genitálie, čo predlžuje erekciu a zintenzívňuje orgazmus
 • stimuluje nervovú sústavu
 • bojuje proti nespavosti
 • podieľa sa na regenerácii organizmu a dodáva energiu
 • zlepšuje pamäť a koncentráciu
 • eliminuje úzkosť, nervozitu a depresívne stavy
 • analgetické účinky
 • normalizuje funkciu prostaty
 • je silným antioxidantom, bojuje proti baktériám, plesniam i vírusom (tieto účinky sú stále v štádiu skúmania, zatiaľ boli potvrdené iba na myšiach)
 • pomáha aj pri tráviacich problémoch

Mohlo by vás zaujať: Pridajte do svojho sexuálneho života extra oheň: Čo vám ho okorení?


Ešte účinnejšia je v kombinácii s inými rastlinami

Ak chcete, aby sa účinky kôry zo stromu catuaba prejavili čo najviac, tak ešte predtým, ako začnete s jej užívaním, doprajte si detoxikáciu pečene. Použiť môžete napríklad pestrec mariánsky alebo kurkumu. Ďalej sa užívanie catuaby odporúča kombinovať napríklad s výťažkami bobuľového ovocia camu camu a acai, poprípade s koreňom maca (peruánska bylinka) alebo lapachom. Pri kombinácii s lapachom sa odporúča zmiešanie v pomere 1:1.

 • Brazílsky nápoj lásky

V Brazílii si veľmi často pripravujú nasledovný nápoj: zmiešajú catuabu spolu s muirou puamou v pomere 1:1 a množstvo vo veľkosti jednej hrste dajú večer do vody v izbovej teplote. Do rána vznikne výluh určený na pitie.


Mohlo by vás zaujať: Vráťte do postele vášeň: Afrodiziaká z prírody či z obchodu vás opäť rozpália


Ako si pripraviť čaj z catuaby?

Čaj z catuaby sa neodporúča piť dlhodobo. Absolútne nevhodný je pre tehotné ženy. Pripravuje sa z 1-2 polievkových lyžíc kôry, ktoré sa zalejú 0,5-0,8 l vody a varia 15 minút. Potom sa nechá lúhovať 15-20 minút. Odvar sa odporúča piť ráno nalačno osladený medom.

Pozor na nepravé produkty

Keďže catuaba je veľmi populárna nielen v Brazílii, ale aj v iných kútoch sveta, môžete sa stretnúť aj s nepravými produktmi. Preto treba preparáty nakupovať od serióznych dodávateľov.


Navodiť správnu atmosféru v intímnych chvíľach vám pomôžu erotické poviedky na portáli Feminity.sk


Využívate prírodné alebo iné afrodiziaká? Ktoré? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Mirka
Odporúčame