Sexuálne tipy pre mužov po 50: Aby v spálni ďalej išlo všetko ako po masle

pár

profimedia.sk

Sexuálny život po päťdesiatke zrejme nebude rovnaký, ako keď ste mali dvadsať. To však ešte neznamená, že musí byť horší. Pravdou ale zostáva, že sa treba pripraviť na určité fyzické zmeny, ktoré sa s pribúdajúcim vekom zrejme objavia. Život za dverami vašej spálne bude možno trochu iný, ale vôbec nemusí byť horší.

Buďte pripravený

S pribúdajúcimi krížikmi na chrbte si môžete v oblasti sexuálneho života všimnúť viacero zmien. Nečudujte sa ani neľakajte, ide o prirodzený prejav starnutia a určite neznamenajú, že by ste mali so sexom skončiť. Na čo sa pripraviť?

  • Potreba dlhšej stimulácie na dosiahnutie erekcie a dosiahnutie orgazmu
  • Dlhší oddychový čas medzi jednotlivými erekciami
  • Slabšia ejakulácia s menším množstvom ejakulátu
  • Kratší orgazmus

Sex nie je len sex

Možno už dlhé roky považujete za sex len pohlavný styk. Teraz prichádza čas na zmenu. Orálny sex alebo uspokojenie pomocou rúk by malo byť opäť v hre. Viac môže vyhovovať vám, pretože partnerku viete nasmerovať k intenzite presne podľa vášho gusta. To isté sa týka aj jej. Keďže v niektorých momentoch môže byť pre ňu sex bolestivejší ako kedysi aj pre nižšiu vlhkosť, orálny sex jej môže sedieť viac.


Mohlo by vás zaujať: 5 zásad dokonalej erekcie: Dodržiavajte ich a nebudete mať žiadny problém


Zmeňte svoje zvyklosti

Ideálny čas na sex je predsa evidentne v noci, myslíte si. Nemusí to však byť celkom tak. S pribúdajúcimi rokmi vám môže čoraz viac vyhovovať sex keď ste čerstvý a oddýchnutý – teda napríklad ráno. Skúste si naplánovať na víkend takéto príjemné ranné prebudenie. Uvidíte, že sa vám zapáči. Keďže si však ženy v prechode nemusia byť celkom isté svojím sexappealom (najmä pri dennom svetle), je na mieste partnerke venovať zopár komplimentov a ubezpečiť ju, že vás vzrušuje aj v tomto veku.

Myslite na ochranu

Ak si užívate aj mimo manželskej postele, alebo nemáte stabilnú partnerku a vo vašej spálni vítate novú ženu, nespoliehajte sa len na šťastie. Tehotenstvo jej síce možno už nehrozí, sexuálne choroby však áno. Ak si chcete ušetriť nepríjemné pocity tam dole a následný trápny pocit u lekára, používajte kondóm.


Mohlo by vás zaujať: Neverní päťdesiatnici: Podľa prieskumu ich podvádza naozaj dosť


Nebojte sa lekára

Objavili sa ťažkosti – napríklad s erekciou a vaším riešením je odmietanie sexu ako takého? Nelámte nad sebou palicu priskoro. Existuje viacero pomôcok a liekov, ktoré vás dostatnú opäť do formy. Základom však je poradiť sa o tom pravom akurát pre vás. Problém môžu lieky vyriešiť lieky na štýl Viagry, krúžok na penis zas ocenia muži, ktorí erekciu síce dosiahnu, ale majú ťažkosti ju udržať. Ak sa objavuje problém aj s dosiahnutím erekcie, možno vyskúšať vákuovú pumpu. Sexuálnu nechuť a nízke libido môže mať na svedomí zas nedostatok hormónu testosterónu. Pripravte sa na to, že sa vás bude urológ/sexuológ pýtať aj na ďalšie zdravotné problémy, ktoré vás trápia a následne vám odporučí, ktorá možnosť je pre vás najlepšia. Určite si sami neobjednávajte lieky načierno cez internet – často nemajú žiadny účinok, ale môžu v kombinácií s inými liekmi, ktoré už beriete, spôsobiť rôzne problémy. 

Prispôsobte sex svojej kondícii

Raz boľavé koleno, potom zas vysoký tlak alebo iný problém? Nebojte sa skúšať nové polohy alebo zmeniť zaužívané tempo. Vyberajte také praktiky, ktoré sú vám príjemné a nemáte pri nich (alebo po nich) pocit, že ste si nejakým spôsobom ublížili. Snažte sa tiež byť chápavý aj voči partnerke a jej problémom. Základom ostáva komunikácia a snaha. 


Ako zvládate sex s pribúdajúcimi rokmi vy? Čo vás trápilo a ako ste problém vyriešili? Napíšte do diskusie.

Zdroj: profimedia.sk, profimedia.sk, Dora
Odporúčame