Sila liečivých kameňov: Proti depresii, nespavosti či zlému tráveniu

Alternatívna medicína

thinkstockphotos.com

Či už patríte medzi ezotericky zmýšľajúcich ľudí, alebo nie, liečivé kamene istotne neušli ani vašej pozornosti. K ich schopnostiam sa mnohí stavajú skepticky a klepkajú si na čelo, sú však aj takí, ktorí na ich účinky nedajú dopustiť. Tak ako to s ich mocou vlastne je?

To, či môžu kamene akýmkoľvek spôsobom vplývať v prospech ľudí je otázka, ktorou sa už zaoberali mnohí. Nikdy sa však hodnoverne nepreukázal takýto vplyv kameňov, ani polodrahokamov. Vedecké skúmanie je ale jedna stránka veci a pocity druhá. Stále existuje množstvo ľudí, ktorých kamene takpovediac nabíjajú energiou. Sú medzi nimi aj takí, ktorí sa inými záležitosťami z ezoterického sveta vôbec nezaoberajú. „Veria“ takpovediac iba na „kamene“. V čom sú teda výnimočné?

Energia tisícov rokov

V kameňoch sa skrýva sila, ktorá sa formovala stovky, ba až tisícky rokov, hromadí sa v podobe určitej energie, ktorú najmä tí citlivejší z nás dokážu prijať a čerpať z nej. Táto energia sa nedá zmerať nijakými prístrojmi, ani vedeckými pokusmi, či výskumami. Napriek tomu ju niektorí ľudia cítia, veria jej a pomáha im v určitých situáciách. Kamene sa skladajú z určitých chemických látok a každý z nich má svoj chemický vzorec, z čoho vyplývajú ich typické  vlastnosti, ktoré kamene neviditeľným spojením odovzdávajú svojmu nositeľovi.


Mohlo by vás zaujať: Liečivé kamene a minerály: Ktoré na čo pomáhajú – a pomáhajú naozaj?


Verili im Mayovia, aj starí Egypťania

Sila kameňov nie je len jedným z mnohých novodobých výstrelkov. Verili jej už Mayovia a iné národy v dávnych dobách. Mayovia dokonca vkladali svojim blízkym zosnulým do úst jadeit, aby ich chránil a sprevádzal posmrtnou ríšou. Egypťania zasa bez tyrkysu nevyrazili do žiadneho boja. Používanie kameňov má dokonca svoje korene aj v kresťanstve. Podľa tradície by mal totiž biskupský prsteň zdobiť ametyst, ktorý symbolizuje duchovnú očistu. Prstene kardinálov zas zdobí zafír, považovaný za kameň očisty, viery a múdrosti.

Ako si vybrať ten svoj?

Kameň vhodný pre vás si môžete vybrať na základe jeho vlastností a schopností, ktorými by vám mohol pomôcť. Niekedy sa však stane, že si „kameň vyberie vás“. Inak povedané, že vám padne do oka, resp. vás bude nevysvetliteľne priťahovať taký, ktorý sa ku vám typovo vôbec nemusí hodiť. Vyberať sa teda dá rôznymi spôsobmi, vždy je však lepšie ísť si vybrať svoj kameň osobne a odskúšať si ako na vás pôsobí, resp. ako vám sedí v dlani a čo pri dotyku s ním cítite.


Mohlo by vás zaujať: Energetickí upíri sú všade okolo nás: Ako si ich nepustiť k telu?


Dokážu aj liečiť

Tieto kamene majú okrem pozitívnych účinkov na psychiku a celkové nažívanie, vplyv aj na zdravie. Mnohí im totiž pripisujú dokonca liečebné schopnosti. Niektoré vedia podporiť priamo liečbu, iné sú zas vhodné ako prevencia a niektoré z nich môžu poslúžiť pri doliečovaní a rekonvalescencii. Každý z nich má svoje vlastné spektrum vlastností a schopností, ktorými vplýva na svojho nositeľa.

Ktorý druh je vhodný pre vás?

  • ruženín – podporuje tvorivosť, fantáziu, je vhodný pre umelcov. Prospieva dobru, láske a zdraviu. Je vhodný pri problémoch so srdcom, obličkami, dýchacími cestami, či pri črevných problémoch,
  • jantár –využíva sa ako pomôcka pri relaxácii. Pomáha pri chorobách žlčníka, tráviaceho traktu, mechúra, astme a zlepšuje celkový fyzický aj psychický stav,
  • tyrkys – považuje sa za ochrancu pred negatívnymi vplyvmi z vonkajšieho prostredia. Zo zdravotných účinkov má vplyv na bolesti krku a pľúc,
  • opál –upokojuje nervy, lieči depresie, melanchóliu, ochorenia srdca, ale aj choroby pľúc,
  • ametyst – rozjasňuje videnie, napomáha intuícii, meditácii a tiež duchovnej očiste. Vhodný je pri častých bolestiach hlavy, migrénach či nespavosti. Okrem toho však pomáha aj lepšiemu fungovaniu imunity a odporúča sa aj pre ľudí trpiacich cukrovkou,
  • achát –mal by priniesť úspech, dlhý život a dobrých priateľov. Celkovo posilňuje organizmus, pomáha pri liečbe kožných ochorení, bolestiach hlavy, sklerózy, nervozity, očných a dýchacích problémov.

Viac článkov o ezoterike, astrológii a numerológii nájdete na portáli Sibyla.sk


Veríte v silu liečivých kameňov? Napíšte ostatným čitateľom svoje názory a skúsenosti v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Nela
Odporúčame