Skrášľovať v rytme Mesiaca sa vyplatí: Kedy sa postiť alebo si dopriať masáž?

Vodná víla

thinkstockphotos.com

Aj vy ste si už možno všimli, že peeling či masáž má niekedy na vaše telo lepší vplyv ako inokedy. Možno je to preto, že ste vystihli ideálne dni na túto procedúru podľa Mesiaca. Skúste sa niekoľko týždňov riadiť jeho rytmom a možno budete výsledkom sami prekvapení.

Pri skúmaní pôsobenia Mesiaca na telo je zaujímavé, že Mesiac v každom znamení vplýva na inú časť tela. Základným pravidlom je, že všetko dobré, čo chceme konkrétnym častiam tela pridať, pôsobí dvojnásobne lepšie práve v dňoch znamení, ktoré ovládajú danú časť tela. Neplatí to však pre chirurgické zákroky. A naopak, všetko čo pôsobí na jednotlivé orgány nepriaznivo, v daných dňoch pôsobí ešte negatívnejšie.

Samozrejme, môžeme k tomu pridať aj najzákladnejšie pravidlo – pri ubúdajúcom Mesiaci sa snažíme zbavovať zlých vecí a pri dorastajúcom Mesiaci dopĺňame tie dobré.

Znamenie zverokruhu

Ktoré časti tela ovláda

Baran

hlavu, oči, nos, hornú čeľusť

Býk

štítnu žľazu, zuby, dolnú čeľusť, krk, mandle, uši

Blíženci

plecia, ramená, ruky

Rak

hrudník, pľúca, žalúdok, pečeň, žlčník

Lev

srdce, chrbát, krvný obeh

Panna

tráviace orgány, nervy, slezinu, podžalúdkovú žľazu

Váhy

bedrá, obličky, močový mechúr

Strelec

stehná, žily

Škorpión

pohlavné orgány, močovod

Kozorožec

kolená, kosti, kĺby, pokožka

Vodnár

predkolenie, žily

Ryby

nohy, nechty

(zdroj: spracované podľa knihy Život podľa Luny)


Mohlo by vás zaujať: Chudnutie podľa znamenia zverokruhu: Akú diétu vám naordinovali hviezdy?


Spoznajte mesačné znamenia

Keď hovoríme o dňoch Panny či Kozorožca nejde o klasický mesačný horoskop. Vtedy hovoríme o postavení Slnka. Mesiac na rozdiel od Slnka zotrváva v jednom znamení približne 2-3 dni. V akom sa nachádza v konkrétny deň ľahko zistíte z lunárnych kalendárov, ktoré dnes už kúpite v hociktorom kníhkupectve či trafike, alebo na rôznych internetových stránkach venujúcich sa tejto problematike.

Čo si dopriať kedy?

Okrem predchádzajúcej tabuľky a pravidle o ubúdajúcom a dorastajúcom Mesiaci, však existuje ešte niekoľko konkrétnych pravidiel pre konkrétne kroky v starostlivosti o telo.

Peeling

Pravdepodobne ste sa ešte nezamýšľali nad tým, kedy a či vôbec existuje vhodný čas na peeling. Existuje. Keďže peelingom zbavujete pleť toho, čo nechcete – nečistôt, najlepšie obdobie je teda pri ubúdajúcom Mesiaci. Mali by ste sa však vyhýbať znameniam Raka a Rýb. Pri dodržiavaní tejto rady by ste nemali mať po peelingu problémy so sčervenaním a podráždenou pokožkou a pleť by mala zostať dlhodobo hladká a vláčna.


Mohlo by vás zaujať: Spln mesiaca sa opäť blíži: Do života vám zasahuje možno viac, ako by ste mysleli


Odstraňovanie zrohovatenej pokožky

So zbavovaním sa zrohovatenej pokožky na chodidlách, je to podobné ako pri peelingu. Najvhodnejším obdobím je aj tu fáza ubúdajúceho Mesiaca. Dajte si však pozor na znamenia Rýb a Kozorožca. Počas dní Rýb je pokožka veľmi citlivá, Kozorožec zas spôsobuje to, že je pokožka ešte tvrdšia ako inokedy.

Odstraňovanie celulitídy

Celulitída je problém, ktorý dnes trápi množstvo žien, dokonca aj tých mladších. Príčin jej vzniku môže byť hneď niekoľko – dedičnosť, zlá životospráva, málo pohybu, málo tekutín a pod. Preto ak sa jej snažíte zbaviť, nepomôže vám len Mesiac, no môžete využiť jeho posilňujúce účinky.

Základom je dodávať telu všetky potrebné vitamíny a minerály na odstránenie pomarančovej kože predovšetkým v dorastajúcom Mesiaci. Najdôležitejší je vitamín E prítomný napríklad v ľanových semiačkach, kukurici, žeruche, mlieku, celozrnnom chlebe a pod.

Pri ubúdajúcom Mesiaci zas dbajte na masáže problémových partií na to určenými krémami, pričom sa snažte nevynechať znamenie Strelca. Takisto ak plánujete detoxikáciu tela, ubúdajúci Mesiac vám v tom len pomôže.

Ak kvôli celulitíde plánujete postúpiť lymfodrenáž, skúste to v čase ubúdajúceho Mesiaca v jednom zo znamení vody (Rak, Škorpión alebo Ryby). V tomto čase sa totiž dajú ľahšie rozprúdiť telesné tekutiny.


Mohlo by vás zaujať: Jazda podľa znamenia zverokruhu: Aké auto by vám vybrali astrológovia?


Masáže

Detoxikačné masáže a masáže na uvoľnenie napätia a všeobecne, masáže zbavujúce sa čohokoľvek, je taktiež najideálnejšie podstupovať počas ubúdajúceho Mesiaca. Ak ide o posilňujúce a regeneračné masáže, vhodnejšie obdobie je naopak, v dorastajúcom Mesiaci.

Zo znamení najlepšie vplývajú na masáže Blíženci. Jedná sa predovšetkým o dlhodobo zablokované oblasti, ktoré sa práve v tomto čase môžu ľahšie uvoľniť.

Pôst/diéta

Aj zbavovanie sa nadbytočných kíl pôjde jednoduchšie v ubúdajúcom Mesiaci. Vtedy sa skúste viac venovať nejakému športu, behaniu, cvičeniu a menej jesť. Výsledky uvidíte skôr ako pri dorastajúcom Mesiaci.


Riadite sa pri skrášľovaní vplyvmi Mesiaca? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Radka
Odporúčame