Sóda bikarbóna je skvelý skrášľovací prostriedok: Pozrite, ako ju možno využiť!

Sóda bikarbóna

thinkstockphotos.com

Miesto sódy bikarbóny ani zďaleka nie je len v kuchyni. Je skvelým asistentom pri mnohých domácich prácach, je skvelé čistidlo ako aj pohlcovač pachov. Tam však jej pozitíva nekončia. Dokáže totiž pomôcť aj pri rôznych skrášľovacích procedúrach – či už ide o vaše vlasy alebo pokožku. Vyskúšajte ju a uvidíte!

Telový peeling

Ktorá žena by nechcela pokožku hladučkú ako detský zadoček? Dopracovať sa k nej dá pomocou rôznych techník, jednou z tých najbežnejších je peeling. V tomto prípade zmiešajte tri diely sódy bikarbóny a jeden diel ovsených vločiek. Pridajte trochu vody, aby vznikla hustá pasta a skvelý peeling je na svete.

Zmäkčí tvrdé miesta

Možno aj na vašich rukách či nohách možno nájsť stvrdnutú pokožku. Ak áno, použite nasledovný recept.Pre jej zmäkčenie nasypte do nádoby s teplou vodou asi dve lyžice sódy bikarbóny a relaxujte s ponorenými rukami či nohami. Potom stvrdnuté miesta obrúste pastou z vody, sódy bikarbóny a hnedého cukru (ak je stvrdnutá pokožka naozaj veľmi zhrubnutá, použite ešte pred tým kovovú brúsku). Potom naneste výživný krém, nasaďte si mikroténové vrecko a naň teplé ponožky. Vydržte aspoň desať minút a vaše nohy ruky budú podstatne jemnejšie ako pred procedúrou.


Mohlo by vás zaujať: Kúpeľňa ako nová: Sóda bikarbóna nesmie pri čistení chýbať ani vám


Prírodný antiperspirant

Zmiešajte asi päť lyžíc sódy bikarbóny s približne desiatimi kvapkami vášho obľúbeného esenciálneho oleja a naneste pod pazuchy stetcom na líca. Zmes nasypte do krabičky po púdre, aby ste ju mali poruke celý deň a mohli ju v prípade potreby opäť použiť.

Namiesto soli do kúpeľa

Minula sa vám soľ do kúpeľa? Nevadí, nasypte si do vane malý pohárik sódy bikarbóny. Zjemní pokožku a zároveň pôsobí  pozitívne na rôzne podráždené miesta – či už od slnka, štipancov či akné.

Pomôže spálenej pokožke

Ak ste na dovolenke a nemáte na izbe vaňu v ktorej by ste si mohli dopriať vlažný kúpeľ so sódou bikarbónou, spravte si obklad. Menší uterák alebo hoci aj bavlnené tričko namočte do vlažnej vody so sódou bikarbónou. Priložte na spálené časti tela a čakajte úľavu.


Mohlo by vás zaujať: Zázračná sóda bikarbóna: Pomáha pri trávení aj proti bolesti hrdla!


Pre belšie zuby

Navlhčite zubnú kefku a „namočte“ ju do sódy bikarbóny. Zuby umyte ako vždy a po umytí sódou použite aj klasickú pastu. So žiadnym bielením sa to však nemá preháňať, a preto aj tento spôsob využívajte striedmo. Ústnu vodu s protikvasinkovým účinkom získate zmiešaním pol pohára vody s čajovou lyžičkou sódy bikarbóny.

Na vyrážky

Občas sa nám aj vo vyššom veku stane, že sa vyhodí na tvári či inde vyrážka. Ak nemáte iný prípravok na tento účel, použite pastu zo sódy bikarbóny a vody. Vyrážku vysuší a urýchli hojenie. Podľa niektorých ľudí je na vyrážky ešte účinnejšia kombinácia sódy bikarbóny s medom.


Mohlo by vás zaujať: 13 spôsobov, ako použiť sódu bikarbónu: Zažiarite s ňou vy aj vaša domácnosť


Pre čisté vlasy s objemom

Suchý šampón si obľúbilo mnoho žien, ktoré po ňom siahajú najmä pod časovým tlakom. Ak žiadny nemáte, skúste sódu bikarbónu. Naneste ju ku korienkom vlasov a potom vytraste. Tento tip sa skôr hodí svetlovlasým dámam. K objemu si zase pomôžete pridaním jednej kávovej lyžičky sódy do svojho bežného šampóna.

Na krásne nechty

Aj vy ste si možno všimli, že niektoré laky na nechty zanechávajú po ich odstránení nechty nepekne žltkasté – a tak vás nútia lakovať ich okamžite nanovo. Ak chcete chvíľu pobudnúť s prirodzene peknými nechtami, použite jemný bieliaci peeling v podobe pasty zo sódy a vody.


Na čo všetko využívate sódu bikarbónu vy? Pri čom sa vám najviac osvedčila? Napíšte ostatným čitateľom svoje skúsenosti v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Zora
Odporúčame