Starší ženáč a mladá milenka: Citová katastrofa alebo skvelý biznis?

obrúčka

sxc.hu

Poznáte to. Vodia sa za ručičky, hádžu na seba zvodné úsmevy, no už na prvý pohľad sa k sebe nehodia. Ona je dlhonohá blondína, ktorej do tridsiatky ešte zopár rokov chýba. On je (zvyčajne) udržiavaný štyridsiatnik s mierne prešedivenými vlasmi, kútmi na hlave a obrúčkou na prstenníku. Tú mu však pred rokmi navliekla na prst celkom iná žena – jeho zákonitá manželka. Je takýto vzťah odsúdený na zánik alebo ide o dokonalú symbiózu?

Pred rodinou sa skrývajú

O veľkolepej svadbe a honosných snehobielych šatách sníva väčšina dievčat už od útleho detstva. S pribúdajúcimi rokmi sa tieto predstavy, prirodzene, menia a vyvíjajú, v očiach rodičov a najbližších však obrázok romantického sobáša s Pánom Pravým pretrváva. Ak by sa teda mladá slobodná slečna priznala rodičom či kamarátkam, zrejme by spustila nekončiaci kolotoč dohovárania a predkladania argumentov, prečo takýto vzťah okamžite ukončiť.

V jeho prípade predstavenie milenky nehrozí ani blízkym kamarátom. V lepšom prípade by riskoval, že mu budú okato závidieť. V horšom by ho nejaký „dobrák“ nabonzoval vlastnej manželke. Hrkútanie s novou známosťou si tak ženáč poväčšine vychutnáva mimo mesta, za dverami hotela, či na víkendovej chate.


Tiež by vás mohlo zaujať: Toto vás čaká, keď zbalíte o polovicu mladšiu ženu!


Aká je šanca na perspektívnu lásku?

Úprimne povedané – mizivá, respektíve takmer žiadna. Existujú totiž len tri možnosti, akými sa takéto spojenie dvoch osudov môže ďalej vyvíjať. Buď sa slobodná mladá dáma po uši zamiluje a tajne dúfa, že zadaný milenec sa kvôli nej po čase rozvedie. Niekedy to trvá kratšie, inokedy dlhšie, no nakoniec všetko pochopí a po prvotnom rozčarovaní sa stiahne do úzadia, od partnera jednoducho odíde. Bláznivo zaľúbený však môže byť aj samotný ženáč, ktorý je kvôli mladšej známosti ochotný opustiť všetko, čo doteraz v súkromí budoval – pohodlie domova, manželku, prípadne deti. Aj on si však časom uvedomí, že pre priateľku je len prechodnou stanicou a druhý dych v zrelom veku chytá márne. A potom je tu tretia možnosť. Taká, ktorej výhody v dnešnej dobe spája čoraz viac párov s nálepkou zakázaného ovocia.

Prečo si vlastne tak veľmi vyhovujú?

V prípade, že sa slobodná a ženatý pozerajú na svoje súžitie triezvym pohľadom, môžu sa priam dokonale dopĺňať. Vtedy ide morálka bokom, pretože v popredí sú sebecké záujmy a potešenie každého z nich. Ako sa hovorí, čo oko nevidí, to srdce nebolí. Bez výčitiek ide predsa všetko ľahšie.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Mladšia žena ma nezbalila, zostal som verný


Bonusy preňho:

 • omladenie ducha po boku slobodnej a ničím nezväzovanej slečny
 • pohladkanie vlastného ega frázou „stále na to mám“
 • vytrhnutie zo stereotypu manželskej spálne – šťavnatejší sex
 • zabezpečený chod domácnosti vlastnou manželkou – má stále navarené, upratané, opraté a ožehlené
 • žiadna oznamovacia povinnosť priateľke – ide a príde, kedy chce
 • zvýšená starostlivosť o vlastný zovňajšok – nech pri nej vyzerá dostatočne dobre a sviežo

Bonusy pre ňu:

 • darčeky a finančné dotácie s využitím na čokoľvek – štúdium, dovolenky, nákupy…
 • žiadna údržba jeho domácnosti
 • stála sloboda pri nadväzovaní nových kontaktov – predovšetkým s mužmi
 • možnosť takýto typ „dojnej kravy“ kedykoľvek vymeniť za vyšší štandard
 • žiadna oznamovacia povinnosť priateľovi

Tiež by vás mohlo zaujať: Manželstvo bez sexu: Môže fungovať?


Dokedy to spolu vydržia „ťahať“?

Odpoveď, ktorá závisí od množstva faktorov. Medzi tie najdôležitejšie zvyčajne patrí fyzická príťažlivosť a potreba toho druhého (materiálna, sexuálna, akákoľvek iná). V tej najjednoduchšej interpretácii v podstate pre oboch stačí mať len dostatočne odolný žalúdok. S hrošou kožou vydržia vedľa seba možno aj viac než rok…

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Emma
Odporúčame