Stop kilám navyše: S týmito potravinami bude váš metabolizmus pracovať naplno

Diéta

freedigitalphotos.net

Sú aj pre vás sviatky obdobím, kedy začínate mať schizofrenické sklony? Na jednej strane sa tešíte na darčeky, chutné jedlá a čas strávený v rodinnom kruhu, no na druhej strane máte hrôzu z toho, koľko zas priberiete? Nie ste sami. No vedzte, že tento rok nemusí byť pre vás priberanie strašiakom.

Ani vianočné prejedanie sa nemusí byť vždy postrachom. Stačí sa len trošku krotiť a jesť tie správne potraviny. Existujú totiž také, ktoré pomáhajú spaľovať prijaté tuky, no zároveň aj chutia a mnohé z nich (aj keď ste doposiaľ nevedeli, že majú také účinky) sa bežne objavujú na vianočnom stole. Ak ich šikovne zakomponujete do vašej sviatočnej zostavy jedál a nepohrdnete nimi, určite nebudete musieť v novom roku preklínať ručičku na váhe. Vďaka týmto potravinám pôjdu totiž nadbytočné tuky dole sami a vy sa ani nebudete musieť nejak extra obmedzovať.


Mohlo by vás zaujať: Krásna postava aj s pribúdajúcimi rokmi? Zistite, o koľko menej musíte jesť!


Tieto spaľovače tukov máte bežne na vianočnom stole:

  • Ananás

Istotne sa nájde v nejednej mise s ovocím, nachádzajúcej sa počas sviatkov na stole. Nemal by však byť len dekoráciou. Je totiž bombou v spaľovaní tukov. Obsahuje enzým bromelaín, ktorý významne zrýchľuje spaľovanie tukových vankúšikov. Dajte si ho pred výdatným jedlom a najedzte sa do sýtosti bez výčitiek svedomia (prejedať sa však nemusíte)

  • Grepy

Známe spaľovače tukov možno nechýbajú ani na vašom vianočnom stole. Ak tam doteraz nie sú, tento rok na ne nezabudnite. Deci grepovej šťavy pred jedlom totiž dokáže hotové zázraky a výrazne bráni ukladaniu tukov. Toto ovocie je tiež skvelým zdrojom vitamínu C a preto zlepšuje aj obranyschopnosť organizmu

  • Jablká

Obsahujú množstvo cennej vlákniny a tiež pektín. Podporujú spaľovanie tukov, znižujú chuť na sladké a okrem toho posilňujú aj imunitu

  • Cesnak

Tak tento prírodný produkt by rozhodne nemal chýbať na žiadnej vianočnej tabuli. Nielen vzhľadom na tradície a zdravotné benefity, ale aj z dôvodu skvelého účinku pri zhadzovaní nahromadeného tuku. Obsahuje alicín, ktorý môže za jeho „ostrú“ chuť a má výnimočné antibakteriálne účinky. No nielen to. Tým, že vďaka svojej sile znižuje hladinu cholesterolu v krvi, podieľa sa aj na rýchlejšom spaľovaní tukov

  • Ryby

Poznáte niekoho, kto by na Vianoce nejedával tradičnú rybu? Asi nie, však? Tento zvyk si veru zachovajte čo najdlhšie. Ryby sú totiž známe tým, že sú veľmi diétne a okrem toho obsahujú látky, ktoré bránia ukladaniu tukov. Napríklad taký losos je bohatým zdrojom jódu, ktorý stimuluje tvorbu hormónov v štítnej žľaze a tie potom zlepšujú látkovú výmenu. Nenasýtené mastné kyseliny zas znižujú cholesterol a tak pomáhajú lepšie spáliť kalórie.

Pomôže aj zvýšený prísun chrómu

Chróm je známa látka, ktorá pomáha udržiavať optimálnu hladinu cukru v krvi a podieľa sa aj na štiepení tukov. Pomerne bohatými zdrojmi tohto prvku sú červené mäso, hnedý cukor, lesné plody, melasa, červená repa, kvasnice, pivo, ale aj mliečne výrobky a napríklad aj hrubá obilná múka.


Mohlo by vás zaujať: Krásna postava počas celej zimy? S grapefruitovou kúrou žiadny problém


Zelený čaj a káva – silná dvojka

Zelený čaj zrýchľuje metabolizmus, vďaka čomu zrýchľuje aj proces odbúravania tukov. Obsahuje aj zinok a draslík a má silné antioxidačné účinky. Nenápadným, no tiež silným spaľovačom tukov je aj káva. Samozrejme však len vtedy, keď je bez smotany a škodlivého cukru. Okrem toho sú na pitie pri nadmernej konzumácii jedla (teda aj počas vianočnej hostiny), vhodné aj nesladené bylinkové čaje.


Máte cez Vianoce problémy so získavaním nadbytočných kíl aj vy? Ktoré zo spomínaných spaľovačov tuku vám pomáhajú najviac? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, Oliver
Odporúčame