Strácate chuť na sex? Vieme, čo povzbudí vaše libido a zlepší erekciu!

Bozk

gettyimages

O niektorých problémoch sa nehovorí ľahko. Zo všetkých z nich dominujú najmä sexuálne ťažkosti. Ako si s chúlostivým problémom pomôcť?

Niekedy postačí obnoviť správnu hladinu hormónov. Inokedy je potrebné zvýšiť prekrvovanie pohlavného ústrojenstva a zlepšiť reakcie na dráždenie. Už Hippokrates kedysi povedal, že všetky naše pokrmy by mali byť liekom. Zaraďte do svojho jedálnička pochúťky, ktoré majú povesť prírodných stimulov a prinavrátia vám túžbu po erotike.

Banány

Čo vám ich vzhľad pripomína? Áno, banány sú ako predurčené k tomu, aby patrili medzi potraviny s bohatým prínosom pre náš sexuálny život. Obsahujú veľké množstvo vitamínu B, ktorý zvyšuje hladinu energie a pozitívne tak podporuje erekciu. Draslík upokojuje svalové napätie a nervovú sústavu, priaznivo vplýva na krvný obeh a rozširovanie toporivých teliesok v penise. Je vhodný aj pre partnerky – odbúrava stres a uvoľňuje sérotonín, vďaka ktorému sa budete cítiť v pohode, príťažlivo a uvoľnene.

Mohlo by vás zaujať: Vráťte do postele vášeň: Afrodiziaká z prírody či z obchodu vás opäť rozpália

Orechy

Vyberajte surové a nesolené orechy. Sú totiž bohatým zdrojom horčíka. Ak je váš denný príjem tohto minerálu optimálny, dochádza k prirodzenej produkcii testosterónu. U mužov s nízkou hladinou sú časté problémy s erekciou. Naopak tí, ktorí primerane športujú a dbajú na stravu s dostatkom horčíka, sa tešia z dlhšej výdrže. Orechy obsahujú aj aminokyselinu L-arginín, ktorá priaznivo vplýva na produkciu oxidu dusnatého. Vďaka nemu je penis dostatočne zásobovaný krvou.

Zeler

Jeho silu a potenciál netreba podceňovať. Vo viacerých krajinách je považovaný za najmocnejšie afrodiziakum. Obsahuje viac ako 80 živín prospešných pre zdravie človeka. Pripisuje sa mu schopnosť predlžovať dĺžku sexuálneho styku. Zvyšuje produkciu androsterónu, ktorý sa uvoľňuje do mužského potu a na ženy pôsobí ako feromón. Chlap, ktorý pravidelne konzumuje zeler, ich doslova vábi svojou vôňou.

Mohlo by vás zaujať: Sladučké jahody: Povzbudia váš sexuálny apetít a potešia jazýček

Červená repa

Cvikla dokáže dodať telu tie správne živiny pre ozdravenie srdcovo-cievneho systému. Stoporenie závisí aj od prenosu nervových vzruchov, ale hlavne od dostatočného zásobovania krvou. Prekrvenie periférnych častí tela sa s rastúcim vekom zhoršuje. Pravidelné pitie šťavy z červenej repy znižuje krvný tlak a stuhnutosť ciev. Prietok krvi sa tak vylepší, a spolu s tým aj okysličovanie pohlavného údu.

Čokoláda

Muži sú zvyčajne prekvapení, ak sa na zozname potravín pre lepší sex objaví kakaová dobrota. Samozrejme, reč bude o kvalitnej čokoláde, s obsahom kakaa minimálne 70 %. Obsahuje epikatechín, ktorý upravuje krvný tlak a cholesterol do správnych hodnôt. Zároveň zlepšuje produkciu oxidu dusnatého, ktorý rozširuje cievy. Väčšina problémov s erektilnou dysfunkciou totiž u mužov v strednom a vyššom veku súvisí so zlou kondíciou ciev.

Mohlo by vás zaujať: Sexuálny život v každom veku? Skúste koreň maca – afrodiziakum z Peru

Avokádo

Aztékovia mali na hruškovec americký, ktorého plodmi sú avokáda, skutočne príznačný názov – „semenníkový strom“. Je výborným zdrojom zdravých tukov a draslíka. Pre zdravie muža má veľký prínos obsah zinku, ktorý priaznivo vplýva na zvýšenie hladiny testosterónu. Obsah vitamínu E, naopak podporuje produkciu kvalitných spermií.

Chilli papričky

Obsahujú kapsaicín, ktorý je zodpovedný za ich pálivú chuť. Ten zlepšuje prietok krvi, rozširuje cievy a penis v dostatočnej miere zásobuje okysličenou krvou. Spôsobuje mentálne nabudenie, lepšiu vnímavosť na vonkajšie stimuly a spolu s tým narastá aj chuť na sex. Ľudské telo reaguje na štipľavé potraviny obranne – zvýšenou produkciou endorfínu. A viac hormónu šťastia je možno tým pravým, čo váš vzťah pre oživenie potrebuje.

Ktoré afrodiziaká na zvýšenie chuti do sexu najčastejšie konzumujete vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: Lucia, gettyimages
Odporúčame