Tajomná mágia farieb: Čo prezradí tá najobľúbenejšia o vašej osobnosti?

Farby

pixabay.com

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, obľúbená farba hovorí mnoho o našej osobnosti. Existuje niekoľko testov osobnosti, ktorými psychológovia analyzujú prežívanie človeka na základe preferencie farieb. Psychológia farieb je teda overená stratégia a prezrádza to, ako sa pozeráme na životné záležitosti. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo prezrádza vaša obľúbená farba o vás.

Čierna

Čiernu farbu sprevádza nekompromisnosť, rešpekt voči pravidlám a inteligencia. Ľudia, ktorí obľubujú čiernu farbu majú tendenciu byť hlbokými mysliteľmi.

Aj vo svojom okolí ste si už určite všimli, že čierna ja najobľúbenejšou farbou v spoločnosti a prevláda názor, že je aj najmagickejšou.

Podľa psychológov je však označenie čiernej farby ako obľúbenej signálom toho, že čelíte medziľudským alebo vnútorným konfliktom.


Mohlo by vás zaujímať: Ste odhalení! Aké dobré a zlé stránky prezradí vaša obľúbená farba?


Biela

Biela je už od dávnych čias symbolom čistoty, pokoja a nevinnosti. Čím viac si ľudia zakladajú na tom, aby bolo všetko v ich živote biele, či už ide o doplnky v domácnosti, alebo oblečenie, tým viac vyžadujú dokonalosť.

Títo ľudia však napriek dokonalosti, ktorú vyžadujú, pôsobia skromne až zakríknuto. Nedajte sa však oklamať, pri týchto osobnostiach platí pravidlo: „Tichá voda brehy myje.”

Ľudia, ktorí obľubujú bielu, v sebe v skutočnosti skrývajú veľkú sebadôveru, hrdosť a samostatnosť.

Červená

Temperament, vášeň, energia. Tri slová, ktoré dokonalé opisujú vlastnosti tejto farby. Milovníci červenej sú nekompromisní, vášniví a majú čisté energické srdcia. Ak je aj vašou obľúbenou farbou červená, znamená to, že z vás sršia ambície, možno ste trochu agresívni, no potrebujete v živote dynamickosť. Stereotyp je to, čo vás ubíja.

Modrá

Podľa štúdií patrí modrá medzi najobľúbenejšie farby sveta. Modrá je farbou stability, pokoja a harmónie. Ak ste aj vy milovníkmi modrej, znamená to, že ste pokojní, emocionálne nabití a nápadití ľudia. Svojou osobnosťou sa radíte prevažne k melancholikom a vašim životným cieľom je nájsť pokoj, lásku a nehu.


Mohlo by vás zaujímať: Farba vášho auta neklame: Čo všetko o človeku prezrádza?


Zelená

Obľubujete zelenú? Tak potom ste s najväčšou pravdepodobnosťou flegmatik. Tieto osobnosti sú odvážne a túžia po uznaní, svoje okolie sa snažia ovládať a kontrolovať. Ľudia obľubujúci zelenú kladú vysoký dôraz na svoje postavenie v spoločnosti, no tieto ich vlastnosti im pridávajú na stabilite a vnútornej rovnováhe.

Žltá

Žltá je energickou farbou slnka. Robí ľudí pozitívnych a tvorí tvrdo pracujúce osobnosti. V živote a aj v práci potrebujú mať plán, ktorého sa môžu držať, aby sa mohli uisťovať, že všetko ide ako má. Ide o farbu plnú radosti, ktorú obľubujú najmä sangvinici s veselou povahou. Ak máte radi žltú, znamená to, že vždy z rukáva vytiahnete ten správny logický argument.


Ktorá je vaša najobľúbenejšia farba? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: pixabay.com, pixabay.com, Stanislava
Odporúčame