Tajomná sila mesiaca: Poradí, kedy držať diétu či ísť na operáciu

mesiac

sita

Všetko sa kazí, v noci sa vám zle spalo a nič vám nejde od ruky, potom pozriete do kalendára a poviete si „no jasné, veď je spln“. Tajomnú silu mesiaca nikto celkom presne nevysvetlil a príbehy o pračudesných zločiny, nepodarených operáciách a množstvo ďalších povier vedci veľmi neuznávajú. Čo ak však na nich predsa len niečo je?

Aj vedci však uznáavajú minimálne jeden vplyv Mesiaca, najmä splnu (a obdobia tesne pred ním) – a to je jeho vplyv na kvalitu nášho spánku. Tvrdenia, že počas splnu sa spí horšie sa skutočne zakladajú na pravde. Hormón spánku melatonín sa totiž vylučuje v tme. Nuž a jasný Mesiac, ktorý vám v noci svieti rovno do tváre môže spôsobiť nepokojný spánok. Niekedy dokonca môžu prekážať aj tenké prúžky svetla prenikajúce cez žalúzie. No ak žijete v meste, máte „spln“ za oknom prakticky každú noc, svetlá lámp majú totiž rovnaký efekt – a viete, ako si s týmto neduhom poradiť. Od nich aj mesiaca vás ochránia žalúzie, rolety či závesy. Faktom však je, že práve zlý spánok sa môže skrývať za mnohými nevysvetliteľnými javmi, ktoré sa v súvislosti so splnom spomínajú – viac dopravných nehôd, nevydarené operácie a podobne. Ktoré obdobie je teda pre človeka a jeho činnosť údajne priaznivé a naopak?


Mohlo by vás zaujať: Urieknutie vraj existuje aj dnes: Viete, ako sa prejavuje a ako sa mu ubrániť?


Spln je idálny na zber byliniek

Rany v tomto čase silnejšie krvácajú, zvieratá i ľudia môžu byť nepokojnejší (čo však možno spojiť s problémami so spaním ako sa spomína v článku – zvieratá žalúzie nemajú). Spln je ideálny na zber byliniek, pretože majú najviac účinných látok. Nenarezávame stromy,  mohli vyschnúť.

Ubúdajúci mesiac praje diéte

Dobré obdobie – rany sa lepšie hoja, práca ide od ruky. Skvelý čas na začiatok diéty či detoxikácie – telo má v tomto období prirodzenú tendenciu zbavovať sa škodlivín, podporte jeho snahu vhodnou stravou. Ak chcete, aby vám účes od kaderníčky dlhšie vydržal, dajte sa ostrihať v tomto období – vlasy budú dorastať pomalšie.


Mohlo by vás zaujať: Prvorodený, najmladší či jedináčik: Poradie narodenia nás ovplyvňuje celý život


Nov je priaznivým dňom

Počas neho alebo tesne pred ním sa priaznivá sila ubúdajúceho mesiaca stupňuje. V tento deň sa oplatí spraviť niečo pre svoje telo – čo tak napríklad celodenné postenie sa? Tiež je vhodný na zbavenie sa starých zlozvykov, prestaňte v čase novu alebo tesne pred ním fajčiť či jesť priveľa sladkostí. Telo sa výborne zotavuje, takže ak si môžete naplánovať napríklad zákrok jednodňovej chirurgie tesne pred nov, spravte tak.

Pribúdajúci mesiac skvelý pre zakoreňovanie rastlín

Počas ubúdajúceho mesiaca telo a príroda vylučuje, počas dorastajúceho hromadí. Sladkosti a chipsy sa v tomto období ľahko usadia na vašich krivkách a začínať s diétou by mali len tí najodvážnejší – výsledky snaženia totiž nebude veľmi vidieť. Ak však chcete doplniť minerály či vitamíny, do toho, telo si ich z potravín v tomto čase vezme najviac. Rastliny sa dobre zakoreňujú. Ak môžete, vyhnite sa chirurgickým zákrokom – čím bližšie k splnu, tým je to vraj horšie. Ak chcete, aby vám vlasy či nechty  rýchlo rástli, ostrihajte ich v tomto období.


Ako vplýva Mesiac na vás? Podriaďujete svoje aktivity lunárnemu kalendáru? Prezraďte svoje skúsenosti aj ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: sita, sita, Maroš
Odporúčame