Tajomstvo vašej krvnej skupiny: Čo všetko o vás prezradí?

krv

thinkstockphotos.com

My Slováci vnímame krvnú skupinu viac-menej len zo zdravotného hľadiska. Celkom iný význam má však v Japonsku. Tam veria, že o človeku dokáže tento malý detail veľa vypovedať o osobnosti človeka a na krvnej skupine sa priživuje množstvo produktov – koniec koncov, kto by si nechcel kúpiť napríklad kondóm určený presne jeho krvnej skupine?

Jedným z najhlavnejších autorov teórie o vplyve krvnej skupiny na povahu človeka bol profesor Takeji Furukawa, ktorý v roku 1927 na základe skúseností so svojimi zverencami publikoval The Study of Temperament Through Blood Type. Hoci vedecká obec ju považovala za nedostatočne odôvodnenú a nevieryhodnú, medzi ľuďmi vzbudila záujem. Pokračovateľom tejto teórie bol v sedemdesiatych rokoch Masahiko Nomi, ktorému sa aj napriek ostrej kritike odborníkov (Nomi nebol lekár, psychológ ani sociológ, ale právnik) podarilo verejnosť názormi o krvnej skupine opäť zaujať.

V súčasnosti je krvná skupina bežnou súčasťou každodenného japonského života. Nechýbajú horoskopy na jej základe, ľudia ju často uvádzajú na svojich profiloch na sociálnych sieťach a neraz zaujíma aj zamestnávateľov pri pracovných pohovoroch. V niektorých prípadoch údajne zohráva až takú úlohu, že by sa mohla považovať za diskriminovanie. Čo o nás podľa Japoncov prezrádza?

Krvná skupina A: Farmár

Podľa Národnej  transfúznej služby SR ide o najčastejšiu krvnú skupinu na Slovensku, má ju asi 42 % ľudí. Ľudia s krvnou skupinou A sa vyznačujú pevným charakterom, sú zodpovední a možno im dôverovať – možno aj preto, že im robí veľké ťažkosti klamať. Ak ich máte medzi kolegami či kamarátmi, môžete si byť istí ich lojalitou. Sú pokojní, seriózni a introvertní perfekcionisti, a neraz až priveľmi potláčajú svoje city. Navonok tak pôsobia veľmi silno, hoci vnútri skrývajú určitú krehkosť a nervozitu. Neraz môžu byť trochu nepríjemní na ľudí z iného cesta – a aj preto sa radšej obklopujú doslova podobnou krvnou skupinou. Mali by sa vyhýbať alkoholu, pretože ten z nich neraz robí arogantné problematické bytosti.

Skupinu A údajne majú/mali: Adolf Hitler, George Bush Senior, Ringo Starr, Britney Spears


Mohlo by vás zaujať: Tajomstvo vášho rukopisu: Čo všetko o vás prezrádza?


Krvná skupina B: Lovec

Ľudí s touto krvnou krvnou skupinou je u nás asi 18 % a zaujíma ich všetko. Na jednej strane to môže byť výhoda, pretože majú pomerne veľký všeobecný prehľad, na strane druhej sa ťažšie sústreďujú na jednu konkrétnu vec, majú priveľa záujmov a koníčkov. Často sa niečím nadchnú, ale o chvíľu na novú vášeň zabudnú. Lovci sú nezávislí a silné osobnosti. Navonok pôsobia veselým dojmom, entuziasticky a plní energie, ale nie vždy sa tak úprimne cítia. Na názore iných ľudí im veľmi nezáleží, ale sú veľmi vášniví keď ide o veci, ktoré sú im vzácne. V takých okamihoch môžu konať nepredvídateľne. Medzi ich záporné stránky patrí – v menšej či väčšej miere – sebeckosť, lenivosť, netrpezlivosť a nezodpovednosť.

Skupinu B údajne majú/mali: Akira Kurosawa, Paul McCartney, Mia Farrow, Leonardo Di Caprio, Jack Nicholson

Krvná skupina AB: Humanista

Na Slovensku ide o najmenej častú krvnú skupinu, ktorú má len okolo 8% obyvateľov. Ako napovedá už názov AB, títo ľudia neraz pôsobia trochu rozpoltene. Akoby mali dve osobnosti – jednu pre ľudí „mimo“, druhú pre tých v ich tesnom okruhu. Sú ohľaduplní k citom iných ľudí, zaobchádzajú s nimi opatrne. Môžno sa im zdôveriť, ak môžu, radi pomôžu.  Na druhej strane však vedia byť neraz tvrdí sami na seba a na svojich najbližších. Majú sklon k sentimentalite a niekedy priveľmi rozmýšľajú nad vecami, ktoré často nemôžu ovplyvniť. Mávajú veľa priateľov a známych, ale potrebujú mať aj čas sami pre seba. Sú síce zodpovední, ale priveľa zodpovednosti nemusí byť pre nich to pravé. Vedia celkom dobre pracovať s peniazmi. Humanisti bývajú aj náladoví a priveľmi prísni.

Skupinu AB údajne majú/mali: Jackie Chan, Marilyn Monroe, John F Kennedy, Mick Jagger, Alain Prost

Krvná skupina 0: Bojovník

V niektorých častiach sveta ide o najčastejšiu skupinu, u nás ju má okolo 32 % ľudí. Títo ľudia sú otvorení, expresívni a vášniví. Ide o rodených lídrov, neboja sa riskovať, pretože veria vo vlastný úspech. Radi začínajú nové projekty, nie vždy ich však dotiahnu do konca. Často udávajú tón v celom kolektíve, zväčša harmonický. Majú veľké srdce a sú dosť benevolentní, aj preto míňajú peniaze na iných veľmi ochotne. Veľmi radi sú v centre pozornosti a pôsobia veľmi sebavedomo. Bývajú z nich dobrí atléti. Pri všetkých svojich dobrých vlastnostiach bývajú aj žiarliví, nezodpovední, sebastrední, nenásytní a ich reči občas pripomínajú chválenkárske mlátenie slamy.

Skupinu 0 údajne majú/mali: kráľovná Alžbeta II, John Lennon, Elvis Presley, Liam & Noel Gallagher, Paul Newman

Ako je to s láskou?

  • Skupina A sa vraj najlepšie hodí so skupinou A a AB
  • Skupine B sedí B a AB
  • AB sa hodí ku všetkým -k AB, B, A aj 0
  • 0 si najlepšie porozumie s 0 a AB

Sedia vyššie spomenuté charakteristiky aj na vás? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Dora
Odporúčame