TEST vlhčeného toaletného papiera: Na tomto detaile by mali všetci výrobcovia popracovať

Vhčený toaletný papier

Ktorý z vlhčených toaletných papierov obstál v našom teste najlepšie? (Zdroj: Plnielanu.sk)

Používate vlhčený toaletný papier? Ak ste ho ešte neskúsili, je najvyšší čas tak urobiť. Využijete ho na cestách, pri odličovaní a prípadne aj na dokonalé dočistenie po veľkej potrebe a každodennú hygienu intímnych oblastí. Obzvlášť, ak máte citlivú pokožku alebo prípadný problém s touto zónou, oceníte mäkký a vlhčený papier viac ako ten klasický.

V najnovšom teste sme si posvietili na päť produktov. Vyberali sme podľa ich bežnej dostupnosti a podľa toho, aby bol každý produkt sensitive, čiže v kategórii citlivý. Následne sme produkty hodnotili v šiestich kategóriách. Pozrite sa, kto sa stal víťazom.

dm drogerie Sanft & Sicher Ultra Sensitive 

  • Orientačná cena: 1,95 €
  • Počet kusov v balení: 50 ks

Nie je žiadny prekvapením, že sieť drogérií dm vyrába aj vlastný vlhčený toaletný papier. Testovaný bol ultra sensitive. Výrobok obsahuje 50 ústrižkov papiera. Je bez parfumov, farbív a má pH neutrálne k pokožke. Pozor! Aj výrobca upozorňuje, že do toalety sa môžu hodiť maximálne dva kusy naraz.

Obal je štandardný, prevládajú v ňom bielo-modré farby. Oceňujeme ale, že po otvorení sa dá opäť uzavrieť vďaka lepiacemu materiálu, ktorý vydržal celú dobu používania. Materiál je veľmi príjemný a jemný, hrúbka je akurát. Testovaný produkt má primeranú vlhkosť a nepení. Vôňa sa hodnotí o čosi ťažšie, pretože ide o neparfumovaný výrobok. Aj preto sme sa rozhodli dať produktu tri body z piatich. Myslíme si, že cena vs. kvalita je na najvyššej úrovni.

Naše hodnotenie

Materiál: ⚫⚫⚫⚫⚪
Hrúbka: ⚫⚫⚫⚫⚫
Vlhkosť:⚫⚫⚫⚫⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

(Zdroj: Plnielanu.sk)

Linteo Aqua Sensitive

  • Orientačná cena: 2,95 €
  • Počet kusov v balení: 60 ks

Vlhčený toaletný papier od značky Linteo je z radu Aqua Sensitive. Mimoriadne zaujímavo vyznieva, že obsahuje 99 % čistenej vody. Aj vďaka tomu prispieva k lepšej starostlivosti o pokožku so sklonom k vonkajšiemu podráždeniu. Ide o neparfumovaný výrobok, vôňu preto hodnotíme neutrálne tromi bodmi z piatich.

Obal ničím nevybočuje zo štandardu. Je bielo-modrej farby a v strede je otvor na vybratie papiera. Až do konca balenia stredná, opakovateľne lepivá časť, dobre prilnula k obalu. Problém však nastal v samotnom materiále obalu, ktorý sa po chvíľke natrhol. To spôsobilo, že spodné kúsky papiera už neboli dostatočne vlhké. V balení sa nachádza až 60 kúskov.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
VIDEOTIP Okamžité zväčšenie pier bez botoxu? Naučte sa kontúrovacie triky pre plné pusinky!

Aj keď ide o rozložiteľný a splachovateľný papier, výrobca odporúča vhodiť do toalety maximálne jeden kus. Samotný toaletný papier má veľmi príjemný materiál a akurát hrúbku. Je veľmi vlhký, čo oceňujeme. Nepení. Jeho cena je najvyššia zo všetkých testovaných produktov, avšak pozor, záleží kde produkt kupujete. My sme ho síce kúpili za 2,95 €, ale pri objednaní z internetu či kúpe u iného predajcu ako je dm drogerie, môže byť cena značne nižšia.

Aj keď ide o dobrý produkt, nemyslíme si, že suma, za akú sme ho kúpili, je úplne adekvátna kvalite. Asi by sme za vynaložené finančné prostriedky očakávali o niečo lepší výsledok. Na druhej strane, ak by bol o euro lacnejší, bolo by hodnotenie v kategórii cena vs. kvalita zrejme iné.

Naše hodnotenie

Materiál: ⚫⚫⚫⚫⚫
Hrúbka: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vlhkosť:⚫⚫⚫⚫⚫
Vôňa: ⚫⚫⚫⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚪

(Zdroj: Plnielanu.sk)

Floralys Sensitive

  • Orientačná cena: 1,19 €
  • Počet kusov v balení: 80 ks

Vlhčený toaletný papier Floralys sme kúpili v predajni Lidl. Papier je určený pre citlivú pokožku. Zaujalo nás, že obsahuje výťažky z nechtíka lekárskeho. Balenie je takmer ako cez kopirák s ostatnými produktmi. Bielo-modré sfarbenie, plastový materiál a v strede otvor s lepivou časťou. Balenie však obsahuje najviac ústrižkov. Je ich tu až 80 kusov. Problém však je, že jednotlivé kúsky sa na seba príliš lepia a pri vybratí jedného vytiahnete niekoľko ďalších.

Ako uvádza výrobca, tento vlhčený toaletný papier je možné vhadzovať aj do toalety, keďže je vyrobený z celulózových vlákien. Neuvádza však maximálny počet, ktorý sa tam môže naraz vhodiť. Samotný papier je o máličko tenší, ale má dobrú veľkosť. Sklamaní sme z vlhkosti, ktorá bola podľa nás nedostatočná. Taktiež samotná vôňa nebola úplne príjemná.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST slovenskej bryndze: Výsledky nás prekvapili, a to nepríjemne...

Naše hodnotenie

Materiál: ⚫⚫⚫⚫⚫
Hrúbka: ⚫⚫⚫⚫⚪
Vlhkosť:⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚪⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚪⚪

(Zdroj: Plnielanu.sk)

Billa So Sanft

  • Orientačná cena: 1,59 €
  • Počet kusov v balení: 60 ks

Aj tým, že máme tento obchodný reťazec blízko domu, nakupujeme v ňom pomerne často. Boli sme prekvapení, keď sme našli vlhčený toaletný papier pod ich značkou? Úprimne, ani nie. Produkt je vyrobený v Izraeli. Obal obsahuje slovenský popis, vďaka čomu sa dozvedáme viac o zložení aj o tom, že je to rada Sensitiv. Vlhčené obrúsky sú pH-neutrálne a na optimálne očistenie výrobca odporúča použiť jeden až dva kusy. Na rozdiel od predchádzajúcich produktov však nevieme, či môžeme papier vhodiť do toalety.

Obal rovnaký ako pri ostatných značkách. Plastový, tyrkysovej farby a v strednej časti odlepovacia čas na výber obrúska. Nachádza sa v ňom 60 kusov ústrižkov papiera. Aj pri tomto produkte sa dialo to, čo pri predchádzajúcom. Ústrižky sa na seba veľmi lepili a aj keď sme chceli vybrať iba jeden, vždy s ním išlo aj niekoľko ďalších. Neraz sa pri vyberaní obrúsok i roztrhol. Papier je veľmi ľahučký a je skôr tenší. Nevonia príliš pekne. Samotná vlhkosť je takmer podpriemerná.

Naše hodnotenie

Materiál: ⚫⚫⚫⚫⚪
Hrúbka: ⚫⚫⚫⚪⚪
Vlhkosť:⚫⚫⚪⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚪⚪⚪
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚪⚪⚪

(Zdroj: Plnielanu.sk)

Tesco Luxury Soft

  • Orientačná cena: 0,74 €
  • Počet kusov v balení: 50 ks

Potravinársky gigant sa snaží ku kúpe presvedčiť pomocou názvu Luxury soft. Ten je uvedený na obale, ktorý je na pohľad takmer rovnaký ako ostatné. Zaujímavo vyznieva zistenie, že každý testovaný produkt stavil na modrý odtieň. V obale sa nachádza 50 ústrižkov, čo je spolu s prvým testovaným produktom najmenej. Vlhčený papier je možné vhodiť do toalety a spláchnuť, výrobca však upozorňuje, že by to mali byť maximálne tri obrúsky. Ide o produkt určený pre citlivú pokožku. Napustený je mliekom s aloe vera a nechtíkom. 

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
TEST sušených hrozienok: Tieto určite stoja za minuté peniaze, boli úžasne šťavnaté a mäkké!

Produkt by podľa výrobcu mal byť bez parfumov a farbív. Napriek tomu sme cítili z papiera slabšiu a nevýraznú vôňu. Nijako nám to ale neprekážalo, nie je totiž nepríjemná. Veľmi oceňujeme, že papier sa dobre oddelil od ostatných kúskov a nevytiahli sme naraz viac kusov, ako pri iných výrobkoch.

Ústrižok je primerane veľký a je z jemného, avšak nie tvrdého materiálu. Vlhkosť papiera bola dostačujúca, aj keď možno mohla byť o máličko viac. Keď sa ale pozrieme na obstarávaciu cenu, nedá sa tento produkt v kategórii cena vs. kvalita ohodnotiť inak ako plným počtom bodov.

Naše hodnotenie

Materiál: ⚫⚫⚫⚫⚪
Hrúbka: ⚫⚫⚫⚫⚫
Vlhkosť:⚫⚫⚫⚪⚪
Vôňa: ⚫⚫⚫⚫⚫
Obal: ⚫⚫⚫⚪⚪
Cena vs kvalita: ⚫⚫⚫⚫⚫

(Zdroj: Plnielanu.sk)

Ktorá z testovaných značiek je vaším favoritom?

Ako by sme zhrnuli naše testovanie vlhčených obrúskov?

Od testovaných produktov sme očakávali najmä to, aby mali príjemný materiál a dostačujúcu vlhkosť. Nie všetkým sa to však podarilo splniť rovnako. Každému produktu a výrobcovi by sme vytkli balenie. Oveľa viac by sme ocenili, keby bol papier zabalený napríklad v pevnom obale a stredná časť by bola z tvrdého plastu.

Niečo podobné môžeme vidieť pri niektorých druhoch pracieho prášku. Pri obale, ktorý mala tesiované výrobky, veľmi záleží na dôkladnom uzavretí lepiacej časti, inak papier môže vyschnúť. Problém bol aj ten, že ústrižky sa lepili na seba a ťažko sa potom papier z obalu vyberal len jeden kus. Následne sme museli papiere vytiahnuté omylom zastrčiť naspäť do obalu, čo nám neprišlo vôbec hygienické.

Z testovaných produktov získal najväčší počet bodov ten od značky Tesco. Poteší aj fakt, že je najlacnejší zo všetkých testovaných produktov. Jeho priemerná nákupná cena je iba 0,74 €. Vytkli by sme mu jedine nižšiu vlhkosť. Tú mal, naopak, najlepšiu produkt od značky Linteo. Ten sa v počte bodov umiestnil zároveň na druhom mieste.

Víťaz, vlhčený toaletný papier z Tesca, je vizuálne najviac rozpoznateľný (Zdroj: Plnielanu.sk)

Sledujte nás aj na Instagrame a Facebooku

Zdroj: plnielanu.sk/MZ
Odporúčame