Tip na výlet poučný aj zábavný: Zavítajte do niektorej zo slovenských ZOO

Matka

thinkstockphotos.com

Máte voľný víkend a prídu ku vám deti alebo vnúčatá? Určite im chcete vymyslieť čo možno najatraktívnejší program a pokiaľ nebude stáť až tak veľa, bude to len plusom. Zoologické záhrady tieto požiadavky spĺňajú, môžete v nich stráviť aj niekoľko hodín, či dokonca skoro celý deň a nudiť sa určite nebudete. Navyše, klasický výlet do ZOO je aj náučný. Predstavíme vám niekoľko zoologických záhrad na Slovensku, ktorých návšteva za to rozhodne stojí.

ZOO Bojnice

  • Vstupné: dospelí 4 eurá, deti 4-15 rokov a držitelia preukazu ZŤP 2 eurá, študenti a dôchodcovia 2,50 eur
  • Špeciálne vstupenky: prehliadka so sprievodcom pri skupine aspoň 5 ľudí 8 eur na osobu, celý deň v ZOO s ošetrovateľmi pri výkone ich práce 20 eur
  • Otváracia doba: apríl a máj 8:00-18:00, jún a august 8:00-19:00, september 8:00-18:00

Bojnice sú ideálnym miestom nielen na krátky jednodňový výlet, ale aj na predĺžený víkend. Vidieť sa tu toho dá viac než dosť. Hlavnými lákadlami sú Bojnický zámok, zoologická záhrada a kúpalisko. Pokiaľ sa rozhodnete pre ZOO, vedzte, že ide o prvú ZOO na Slovensku, ktorá pre verejnosť otvorila svoje brány po prvýkrát 1. apríla 1955. Doteraz ju navštívilo viac ako 20 miliónov turistov. Tí sa môžu pokochať pohľadom na vyše 414 druhov zvierat na celkovej ploche 41 ha, z ktorých je expozičných 20 ha. Najatraktívnejšími sú slony africké, vzácne antilopy bongo, či horské zebry. Deti sa nudiť nebudú, v areáli je aj množstvo najrôznejších atrakcií, šmýkačky, trampolíny alebo autíčka.


Mohlo by vás zaujať: Tip pre všetkých dobrodruhov: Vyskúšajte noc v ľadovom hoteli!


ZOO Bratislava

  • Vstupné v lete: dospelí 4,50 eur, deti 3-15 rokov, dôchodcovia, študenti a držitelia preukazu ZŤP 3 eurá
  • Otváracia doba: 1.4-30.9 09:00-18:00

Bratislavská zoologická záhrada bola slávnostne otvorená 9. mája 1960. Nájdete tu 148 druhov zaujímavých zvierat na celkovej ploche až 96 ha, z ktorých je 35 ha expozičných. Najzaujímavejšími zvieratami v ZOO sú leopardy, gepardy a levy. Skoro ako naozajstná Afrika. Malých aj veľkých zaujme originálny Dinopark, v ktorom sa dozvedia všetko o živote dinosaurov a aby toho nebolo málo, pozrú si náučný a atraktívny 3D film.

ZOO Košice

  • Vstupné v mesiacoch apríl-október: deti od 2-6 rokov 0,70 eura, žiaci, študenti a dôchodcovia 1,50 eur, dospelí 3 eurá, držitelia preukazu ZŤP 1,20 eur
  • Otváracia doba: apríl-september 09:00-19:00
  • Špeciálne vstupenky: deň s ošetrovateľmi 70 eur, off road prehliadka v džípe s večerou pre 4 osoby 120 eur, večerná prehliadka so sprievodcom pre 5 osôb 100 eur, noc v ZOO s polpenziou a vstupenkou 15 eur

Košická ZOO je našou najväčšou zoologickou záhradou. Jej rozloha je až 288 ha, z toho expozičných je 60 ha. Na tejto rozlohe sa nachádza až 181 druhov zvierat. Zastúpenie tu majú zvieratká z piatich kontinentov. Sú tu tulene, tučniaky, či medvede. Kŕmenie tuleňov môžete vidieť aj na vlastné oči. Rovnako ako všetky ostatné ZOO si zaslúži aspoň niekoľko hodín, pretože je tu čo robiť. Nájdete tam mnoho atrakcií, prípadne si môžete vybrať zo širokej ponuky špeciálnych vstupeniek.


Mohlo by vás zaujať: Top cestovateľské zážitky v roku 2012: Tieto miesta musíte vidieť!


ZOO Spišská Nová Ves

  • Vstupné: deti 3-15 rokov, dôchodcovia a držitelia preukazu ZŤP 1 euro, študenti 1,50 eur, dospelí 2 eurá
  • Otváracia doba: apríl-október 10:00-18:00 okrem pondelkov

Táto menšia ZOO s rozlohou 8,5 ha ukrýva okolo 110 druhov zvierat. Napriek tomu, že sa radí medzi menšie, má čo ponúknuť. Zaujmú ťavy, puma, tiger či šimpanz, ktorý má veľmi rád všetkých turistov. Okrem toho je tu arborétum s desiatkami vzácnych drevín. V ZOO sú aj ďalšie známe atrakcie ako nafukovacie skákačky, jazda pre deti na koni, či v malých autíčkach. Aj tu je z čoho vyberať.


Ktoré zo spomínaných ZOO ste už navštívili? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, David
Odporúčame