Ako sa odreagovať v meste? Známy slovenský futbalista otváral zaujímavý park

Pár na prechádzke.

Vyskúšajte naše tipy na odreagovanie v meste. Zdroj: Getty Images

Ani vám sa už nechce iba sedieť doma pred televízorom či počítačovou obrazovkou? Vyberte sa do mesta a strávte voľný čas akoukoľvek aktivitou. Ponúkame vám tipy, ktoré dozaista oceníte.

Na prechádzke robíte aj niečo pre svoje zdravie

Nemáte príliš radi cvičenie, prípadne si naň netrúfate? Aj obyčajná prechádzka pomôže vášmu telu z fyzickej aj mentálnej stránky. Zavolajte partnera či niekoho z kamarátov, alebo sa vyberte von sami. Môžete sa porozprávať alebo si dokonale vyčistiť hlavu, a hodinová prechádzka vám pomôže spáliť aj nejaké tie kalórie.

Navyše má zdravotné benefity a odporúča sa napríklad pri bolestiach chrbtice. Tempo či vzdialenosť je iba na vás – pre lepší pocit však odporúčame skontrolovať si počet krokov.

Choďte za kultúrou

Koncert, výstava, galéria, rôzne festivaly, predstavenia na jarmokoch či kino… Možností na výber máte veľmi veľa, obzvlášť v letných mesiacoch. Nielenže si oddýchnete, ale budete mať k tomu aj zážitok.

Láka vás skôr história? Návšteva hradu či zámku je takisto vhodnou voľbou na odreagovanie, ideálna je prehliadka aj s výkladom. Skúste znovu objaviť aj múzeá, ktoré ste naposledy navštívili pred rokmi.

Kávičkovanie je veľmi obľúbené

Spotreba kávy na Slovensku sa dlhodobo pohybuje na úrovni tri kilogramy na obyvateľa ročne, čo svedčí o obľúbenosti tohto nápoja. Prečo si ho však vychutnávať len doma či v práci?

Vyberte si peknú kaviareň, sadnite si na terasu a užívajte si ničnerobenie a oddych od povinností. Samozrejme, aj kávu treba piť s mierou. Väčšina dospelých môže bezpečne skonzumovať 400 mg kofeínu. Toto množstvo je obsiahnuté v štyroch šálkach bežnej kávy alebo šiestich šálkach espressa.

Dve ženy v kaviarni.
Posedenie pri káve nikdy nie je zlý nápad. Zdroj: Getty Images

Zašportujte si

Oddychovať sa dá rôznymi spôsobmi. Niekto má rád nakupovanie a nemá problém stráviť v nákupnom centre celý deň. Vy zasa môžete mať iné predstavy. Relaxovať sa dá aj aktívne. Vybehnite si do parku zabehať alebo zakorčuľovať.

Alternatívou je vybrať sa na cyklovýlet, v rámci ktorého spoznáte všetky zákutia vášho mesta či jeho okolia. Dnes už bežne nájdete aj rôzne vonkajšie ihriská, kde si môžete bezplatne a kedykoľvek zacvičiť.

Stretnite sa s rodinou či kamarátmi v mestskom parku

Pomoc v hľadaní miesta na oddych či športovanie pomáha riešiť aj Lidl. Aj vaše mesto totiž môže získať zaujímavý park, v ktorom nájdu možnosti na vyžitie deti, mamičky, mladí či skôr narodení, športovci a dokonca aj grilmajstri. Lidl Čistinku tvoria štyri prepojené moduly, takže na svoje si príde každý. Tri z nich majú rozmer 12 × 12 m, štvrtým je multifunkčné športovisko s výmerou 15 × 15 m. Dá sa tu hrať basketbal, futbal, volejbal či stolný tenis.

Pod prístreškom si fajnšmekri môžu vychutnať jedlá pripravené na griloch. Workoutovú zónu zasa využijú mladí i starší. Nájdete tu aj množstvo lavičiek, zelene a, samozrejme, ihrisko pre najmenších. Hodnota jedného mestského parku je takmer 280-tisíc eur a každá Čistinka môže byť iná. Upravuje sa podľa konkrétneho pozemku a lokality.

Lidl Čistinku v Považskej Bystrici otváral Juraj Kucka

Tretia edícia projektu Lidl Čistinky sa spúšťa už čoskoro – v auguste. Aj vaše mesto tak môže získať parádne miesto na oddych. 25. mája bola Lidl Čistinka otvorená v Považskej Bystrici. Na slávnosti sa zúčastnil aj súčasný futbalový reprezentant Juraj Kucka či Jakub Kadák. Za mesto bolo odovzdaných v internetovom hlasovaní vyše 33 000 hlasov.

„Podarila sa nám krásna vec – získať úžasný park, ktorý je miestom pre všetky generácie. Mňa najviac teší, ako sa preň Považskobystričania zomkli, vzájomne sme sa podporovali, motivovali, ťahali vpred. Bol to krásny mesiac a pol spolupatričnosti. Opäť sme spoločnými silami dokázali vyhrať ďalší pekný priestor pre naše mesto,“ povedal primátor mesta Považská Bystrica Karol Janas.

Viac o projekte Lidl Čistinky

Advertoriál pripravený v spolupráci s Lidl.

Zdroj: Plnielanu.sk/Advertoriá
Odporúčame