Top 10 áut podľa Veľkej Británie: Tieto tak rýchlo hodnotu nestratia

vozidlo

oficiálny web výrobcu

Zvažujete kúpu nového auta? Zorientovať sa v súčasnej ponuke štvorkolesových tátošov a vybrať favoritov jednoduché. Je totiž známym faktom, že trhová cena vášho nového miláčika dramaticky spadne, len čo s ním opustíte brány predajne. Odborníci z This is Money a Motors.co.uk vo Veľkej Británii si preto na túto tému posvietili a zostavili top desiatku nových vozidiel, pri ktorých by ste svoju investíciu nemali ľutovať. Cieľovou skupinou boli totiž tie kúsky, ktorých trhová cena s počtom najazdených kilometrov a pribúdajúcich mesiacov klesá len minimálne. Pozrite si modely, ktoré vraj z hľadiska ďalšej predajnosti rozhodne budú stáť za to. Klasické slovenské voľby ako Škoda alebo Volkswagen tu však nenájdete.

1. BMW radu 1

Absolútne prvenstvo patrí nemeckému krásavcovi, ktorý v základnej výbave (model 116i) kúpite za necelých 25 tisíc eur. Medzi jeho stúpencov pritom nepatria len podnikatelia, ale aj rodinné typy. O tom, že vozidlo si skalopevne drží svoju hodnotu, svedčí fakt, že model z roku 2010 zaznamenal sotva badateľný pokles trhovej ceny.

2. Ford Focus

Druhý najpredávanejší model za minulý rok z dielne Ford (predbehla ho Fiesta). V prípade, že hľadáte ideálneho spoločníka na cesty pre vás a vašu rodinu za rozumnú cenu, túto voľbu neoľutujete. Päťdverová verzia je momentálne dostupná v akčnej ponuke od približne 11 300 €.

3. Fiat 500

Sú ľudia, ktorí by auto od výrobcu Fiat nechceli ani zadarmo. Pravdou však je, že tomuto štýlovému autíčku odolá len máloktorá dáma, ktorá vie, čo je ten správny dizajn. Malý retro zázrak na cestách s 1.2 motorom môžete mať za necelých 10 tisíc eur.


Tiež by vás mohlo zaujať: O autách si viac prečítajte na www.autoviny.sk


4. BMW radu 5

Vozidlo pre milovníkov luxusu, ktorého hodnota za jediný rok poklesla len o 11%. Na Slovensku je jeho najzákladnejšia verzia dostupná za niečo vyše 40 tisíc eur. Keďže nejde o drobné, do takejto investície sa púšťajú najmä zrelí páni.

5. Audi A3

Komfortnejší priamy konkurent Golfu, ktorý vás jazdnými vlastnosťami a predajnosťou nesklame. V základnej výbave s 1,6-litrovým motorom zaň zaplatíte niečo nad 21 tisíc eur.

6. Opel Corsa

Ideálny tátoš pre mladých šoférov, ktorí sa rozhodli pre svoje prvé auto. S vynoveným dizajnom sa obrovskej popularite teší predovšetkým na Britských ostrovoch. Výrobca sľubuje lásku na prvý pohľad, ktorá vášmu osobnému účtu až tak veľmi neublíži. Trojdverový model môžete mať za necelých 8 tisíc eur.


Tiež by vás mohlo zaujať: Rozmýšľate nad predajom svojho auta? Tieto modely sú najžiadanejšie


7. Ford Ka

Ďalší malý maznáčik predovšetkým nežnejšieho pokolenia. Vynovený dizajn z neho oproti starej verzii urobil masívnejšieho tátoša, dizajnovo si však svoj kredit rozhodne udržal. Model Titanium s motorom 1.2 Duratec môže byť váš približne od 10 500 €.

8. Mazda 6

Elegancia a športový duch sa spája práve v tomto modeli, po ktorom siahajú zvyčajne podnikatelia. Je to najmä preto, že štvordverová variácia s 1,8-litrovým vás odľahčí o takmer 19 tisíc eur. Jednoročný schodok trhovej ceny však aspoń vo Veľkej Británii predstavuje len príjemných 14%.

9. Mercedes-Benz triedy C

Alebo aj vozenie pre náročných. Ak by sme totiž počítali v starých slovenský korunách, na tohto krásavca by ste si museli pripraviť viac než miliónik. Ale kto by vlastne chcel takéto vozidlo v základnej výbave? Jeho cena sa preto dokáže vyšplhať až po reláciu 72 tisíc eur. Ak teda neviete, čo s peniazmi, odborníci vám dávajú zelenú. Pýtate sa prečo? Výrobca by vám odpovedal jednoducho. Lebo medveď.

10. Ford Fiesta

Obrovský triumf Fordu v konkurencii malých vozidiel za dostupné cenové hladiny. Popularite na trhu sa teší síce už od roku 1976, minulý rok však tento model doslova lámal rekordy. A v nadstavenom tempe pokračuje ďalej. Trojdverový variant s motorom 1.25 Duratec výrobca ponúka za necelých 9 tisíc eur.

 

Zdroj: oficiálny web výrobcu, oficiálne webstránky výrobcov, Johnny
Odporúčame