Trápi vás po holení podráždenie a svrbenie? Možno aj vy robíte tieto chyby

Gettyimages

Gettyimages

Pre väčšinu z nás nie je taká jednoduché docieliť perfektne hladkú pokožku ako z reklamy. V skutočnosti nejedna žena bojuje s podráždenou pokožkou, červenými bodkami či zarastajúcimi chĺpkami.

Väčšinu týchto nepríjemností má na svedomí nesprávne holenie. Prezradíme vám 6 najčastejších chýb, ktoré pri holení robíme takmer všetky. Ak sa im vyhnete, môžete sa tešiť na krásnu a hladkú pokožku bez podráždenia.

1. Holenie nasucho

K tejto možnosti sa uchyľuje množstvo žien, ktoré bojujú s časom. Ak si tesne pred odchodom všimneme, že sme sa zabudli oholiť, rýchlo siahame po žiletke a holíme sa nasucho. To je pre jemnú pokožku poriadny šok. Možno sa chvíľku budeme tešiť z hladkých nôh, no čoskoro nás nemilo prekvapí podráždená pokožka. Pred samotným holením je nevyhnutné sa dôkladne osprchovať, aby sme kožu zbavili drobných nečistôt. Znížime tak riziko zápalu.

2. Viac ako trikrát

Poznáte pravidlo „Trikrát a dosť?“ Ak áno, pamätajte, že ho môžete použiť aj pri holení. Mnohé z nás totiž používajú svoju žiletku aj celé mesiace. Po treťom raze by mala však putovať priamo do koša. Jednou z hlavných príčin zarastajúcich chĺpkov či červených bodiek býva podľa magazínu Healthline práve tupé ostrie. Pri výbere vhodných produktov sa neriaďte len nízkou cenou. Skúste skôr siahnuť po žiletke s viacerými čepieľkami a vyberte si takú, ktorá je určené len pre ženy. Predsa len, tie pánske sú určené predovšetkým na tvár. Vy potrebujete iný prístup.


Mohlo by vás zaujať: Holenie intímnych partií: Prales alebo na hladko? Pikantná dilema dnešných žien


3. (Ne)potrebný gél na holenie

Často sa zvykneme zbavovať chĺpkov práve za pomoci mydla či sprchového gélu, ktorý je vždy po ruke. Avšak tie nie sú úplne ideálne – ak sú silno parfumované, môžu podráždiť pokožku. Preto radšej uprednostnite gél na holenie. V prípade, že sa vám minul, miesto neho radšej použite kondicionér na vlasy.

4. Málo času

Naozaj dôkladné oholenie bez začervenanej pokožky si vyžaduje určitý čas. Venujte sa mu preto vtedy, keď nie ste pod časovým stresom. Doprajte si vaňu alebo dlhšiu sprchu, ktorá vám zjemní chĺpky. Na žiletku zbytočne netlačte, pretože tým len zvýšite riziko poranenia. Správna technika vám síce zaberie trošku viac času, no na druhej strane to za ten výsledok stojí.

5. Zázrak menom hydratačný krém

Holenie predstavuje pre našu pokožku predsa len určitý šok. Aby ste sa mu vyhli, je nevyhnutné ju dostatočne hydratovať. Na výber máte viacero možností – ak sa chcete vyhnúť klasickým telovým mliekam, vyskúšajte bambucké maslo alebo kokosový olej. Tie dokonale hydratujú aj veľmi citlivú pokožku.


Mohlo by vás zaujať: Fúzy, brada alebo hladké oholenie: Vyskúšajte nový zostrih na vašej tvári


6. Zaostrené na dezinfekciu

Špecifické zákutia nášho tela si vyžadujú špecifický prístup. Predsa len, oblasť bikín je oveľa citlivejšia než nohy. Zapaľujú sa vám intímne miesta? Môžete ich pred aj po holení potrieť dezinfekčným roztokom. V lekárni si môže sami vybrať ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Skvele dezinfikuje aj čisté aloe vera alebo čajovníkový olej – obe majú silné antiseptické účinky. Po odstránení chĺpkov odporúčame taktiež naniesť hydratačný krém bez alkoholu.

Náš tip: Aby ste predišli nepríjemnému začervenaniu a svrbeniu v oblasti bikín, po holení použité klasický detský zásyp.

A čo tak vyskúšať niečo nové?

Možno ste po celý život verné žiletkám, no aj to môžete kedykoľvek zmeniť. Ak vás nebaví holiť sa niekoľkokrát za týždeň, vyskúšajte trvanlivejšie metódy. Napríklad odstraňovanie chĺpkov voskom, epilátorom či laserovou metódou. Tieto metódy sú síce finančne náročnejšie, no vy sa tak budete z hladkej pokožky tešiť dlhšie.


Aké zásady pri holení dodržiavate vy? Napíšte ostatným čitateľom tipy v diskusii pod článkom.





Zdroj: Michaela, gettyimages
Odporúčame