Trápia vás bolesti kĺbov či problémy so žilami? Pomôcť vám môžu pijavice!

Pijavice

biopharm-leeches.com

Trpíte srdcovo-cievnymi ochoreniami, či kŕčovými žilami a neviete si pomôcť? A vyskúšali ste už pijavice? Niekomu môže byť tento druh liečby možno nepríjemný, no ľudia, ktorí sú už v koncoch so silami, vyskúšajú všetko. Liečbu pijavicami môžete praktizovať aj sami, v pohodlí vášho domova.

Zaberá už tisíce rokov

Liečba pijavicami má dlhú históriu a v medicíne je používaná už tisíce rokov. Pijavice lekárske sa používajú na liečbu mnohých chorôb a ich liečebné schopnosti sa dajú dosiahnuť inými spôsobmi len veľmi ťažko. Odborne sa táto liečebná metóda nazýva hirudoterapia, z lat. hirudo – pijavica.

Pijavice si môžete objednať aj cez internet

Jej výhodou je, že si môžete kúpiť vlastné pijavice a praktizovať celú liečbu doma, čím ušetríte čas ako aj peniaze za cestovanie. Jedna pijavica vás vyjde asi na 6 Eur a aj keď to znie absurdne, dá sa doručiť aj poštou. Niektorí predajcovia dokonca ponúkajú aj akcie, kedy môžete mať každú desiatu pijavicu zadarmo. Pred ich aplikáciou je však určite vhodná konzultácia s hirudoterapeutom. Na základe vašich problémov či hmotnosti vám poradí, koľko pijavíc naraz by ste mali používať, na ktoré miesta ich prikladať a ako často.

Pijavica lieči vďaka svojmu zloženiu

Pijavica lekárska, ktorá sa používa na tieto účely, je výnimočná vysokým obsahom bioaktívnych látok, ktoré pôsobia na vaše telo ako liek. Pijavica obsahuje hirudín, hyaluronid, pseudohirudín, destabil, apyr, bdelin, eglin, kinin, histamin ako substát, kolagén, protea, lipolytic enzým, triglycerid a lipózu. Hirudín má okrem iných aj protizápalové, antibakteriálne, antitrombotické, analgetické, antikolagulačné, aterosklerotické, trombolytické, či antiischematické účinky.


Tiež by vás mohlo zaujať: Nepodceňujte bolesť nôh: Môžu ju spôsobovať choré žily


Pijavičky vám môžu pomôcť pri všetkých týchto problémoch:

 • kardiovaskulárne problémy
 • urologické a gynekologické problémy
 • znížená imunita
 • kožné ochorenia
 • bronchitída, zápal pľúc, astma
 • pečeňové problémy
 • rôzne druhy krvácania (napr. hemoroidy, z nosa)
 • zápal žlčníka, obličiek, pankreasu
 • tráviace problémy
 • trombóza, kŕčové žily, reuma
 • migrény a depresie
 • bolesti svalov a kĺbov.

Rusi nedajú na pijavice dopustiť

Liečba pijavicami je veľmi prospešná, aj keď by sa to na prvý pohľad nezdalo. Pre mnohých je na pohľad veľmi nepríjemná a za normálnych okolností by s nimi nechceli mať nič do činenia. Avšak v prípade, keď trpíte neznesiteľnými bolesťami a chcete sa ich nadobro zbaviť, iste vydržíte aj občasnú niekoľkominútovú pomoc tohto nevzhľadného zvieratka. Liečba pijavicami totiž dokázateľne funguje a napríklad v Rusku na ňu nedajú dopustiť.

Účinok pretrváva 4 týždne

Všetci pacienti pocítili zmiernenie bolestí do 24 hodín po priložení pijavice. Ich účinok trvá aj 4 týždne. Pijavica po prisatí vylučuje do tela komplex prospešných látok a celá procedúra trvá asi 30 minút až dve hodiny. Uhryznutie je nebolestivé, maximálne vizuálne nepríjemné. Jedna pijavica vysaje až 15 ml krvi a potom sama odpadne. Pijavice sa nesmú aplikovať pri malých deťoch, tehotných ženách, ľuďoch s cukrovkou, pacientov s poruchou zrážanlivosti krvi, ľuďoch s ťažkou anémiou, či poruchami imunitného systému, alergiou na hirudín, poruche hojenia rán, pri ľuďoch s alergickou reakciou na uštipnutie hmyzom.


Tiež by vás mohlo zaujať: Trápia vás boľavé kĺby? Vyskúšajte osvedčené recepty z prírodnej lekárne!


Nenáročný pomocník

Bez kŕmenia vydrží až 18 mesiacov a okrem čistej vody a tmavého miesta s teplotou cca od 10 do 20 stupňov nepotrebuje nič. Žije aj niekoľko rokov. Pri dlhšej liečbe sa pijavice prikladajú 1 krát týždenne a môžu byť použité len na jednom pacientovi. Každá pijavica musí po jednom prisatí minimálne dva mesiace odpočívať, aby sa jej obnovili bioaktívne liečivé látky. Pre vyšší efekt sa prikladajú naraz aj štyri, prípadne viac pijavíc.

Vedľajšie účinky

Rana zväčša jemne krváca celý deň, no v ojedinelých prípadoch môže krvácať dlhšie. Na pijavice je alergických minimum ľudí, ale môže sa stať, že ste medzi nimi práve vy a budete jej uhryznutie zle znášať. Rana zväčša svrbí. Po priložení viacerých pijavíc, teda straty väčšieho množstva krvi môžete byť unavení, preto sa odporúča dopriať si po terapii oddychový deň.

Zdroj: biopharm-leeches.com, biopharm-leeches.com, Oliver
Odporúčame