Trendy dekorácie tohtoročných Vianoc: Vyzdobte si domov štýlovo!

ozdoba

photl.com

Do najkrajších sviatkov roka ostáva už len jediný týždeň. Preto ak ste doteraz nad výzdobou svojho príbytku neuvažovali, mali by ste s tým čím skôr začať. Vianočnú atmosféru v podobe trendových dekorácií totiž neocenia len vaši najbližší, deti a vnúčatá, ale aj hostia, ktorí k vám zavítajú na návštevu alebo susedia. Prekvapte ich štýlovými doplnkami! Poradíme vám, ako si zútulniť domov tak, aby z výzdoby nevznikol jeden veľký gýč.

Svoj príbytok pred Vianocami zdobíte len málokedy? Možno je to trochu škoda. Prečo si nevytvoriť atmosféru tepla a pohody, keď k tomu stačí tak málo?

Sviatočne už od dverí

V prípade, že sa chcete odlišovať od všetkých susedov naokolo, zabudnite na vianočný veniec z minulého roka. Nešetrite nápaditosťou a výzdobu vchodových dverí si vytvorte vlastnoručne. S takzvaným vintage štýlom, ktorý momentálne prevláda, totiž nemôžete nič pokaziť. Najideálnejšie je prírodné ihličie a šišky, ktoré môžete doplniť typickými prvkami zimy – replikami lyží či starými korčuľami. Fantázii sa medze v tomto smere naozaj nekladú. Je len na vás, do akej miery chcete svoje okolie šokovať. Ak preferujete niečo tradičnejšie, k šiškám doaranžujte malé hojdacie koníky a zopár medovníkov. Takúto kombináciu stačí na záver spestriť kúskom organzy.

 

Vianočný stromček ako umelecké dielo

Určite nám dáte za pravdu, že bez stromčeka si tí najmenší Vianoce ani len nedokážu predstaviť. Preto by ste tejto ústrednej dekorácii mali venovať patričnú pozornosť. Nielen kvôli veľkosti, ale aj pre celkový dojem, aký bude vytvárať vo vašej obývačke. Na začiatok prihliadnite na vaše priestorové možnosti. V malom byte totiž dvojmetrový stromček pôsobí naozaj komicky, úplne si vystačíte s menším variantom, ktorý môžete umiestniť do črepníka. Pri samotnom zdobení zvážte nasledujúce prvky:

  1. Farebnosť – od minulého roka stále prevláda trend fialovej, ružovej a cyklaménovej. Pre svoj symbol čistoty sa však veľkej obľube teší aj polárna biela v kombinácii so sklom, čo vyvoláva dojem luxusu. Nič však nepokazíte ani tradičnou dvojkombináciou, napríklad červená so zlatou či modrá so striebornou. Dôležité je, aby ste v jednom obľúbenom tóne zladili zvyšok dekorácií v byte.
  2. Trendy ozdoby – klasické sklenené gule sú na ústupe. V čoraz väčšej miere sa na vetvičky vkrádajú vtáky, motýle či kvety. Zaujímavý je tiež návrat k tradíciám. In budete totiž aj v prípade, ak si na stromček zavesíte medovníky, slamených anjelikov, muchotrávky či háčkované snehové vločky. Ľudová tvorba doslova ožíva!
  3. Celkový šat – zabudnite na klasické girlandy. Huňaté pásy najrôznejších farieb sa postupne vytrácajú a nahrádzajú ich vyššie spomenuté organzy. Ide o pásy priehľadnej látky (so vzorom alebo bez), ktorým omotáte stromček ako pri obyčajnej girlande. Výsledný efekt je síce strohejší, ale o to viac elegancie so sebou prináša.

Preč s nálepkami na oknách

Ak túžite po vyzdobených oknách, vystrihovačky z papiera a hotové nálepky nechajte bokom. Siahnite rovno po umývateľných farbách, vďaka ktorým si motívy podľa vlastných predstáv nanesiete priamo na sklo. V prípade, že sa na maľovanie necítite, postačí vám aj dekorácia vnútornej parapetnej dosky. Váš domov zaručene zjemní a zútulní postava anjela s krídlami.

Zdroj: photl.com, photl.com, courtneysablogger.blogspot.com, Emma
Odporúčame