Týchto 5 kúskov by mala zo svojho šatníka vyhodiť každá žena po päťdesiatke

Šatník

gettyimages

Dilemu „čo si obliecť“ rieši väčšina žien po celý svoj život. Zatiaľ čo v mladosti neváhame podľahnúť extravagantným modelom, v zrelom veku si skôr vyberáme také kúsky oblečenia, v ktorých sa cítime predovšetkým pohodlne.

Vekom sa mení nielen náš pohľad na módu, ale aj šatník. Už nechceme za každú cenu zaujať a preto sa niekedy stane, že na nové trendy úplne zabúdame. Šatník sa tak stane trochu staromódnym. Pre mnohé ženy je jedným z míľnikov práve päťdesiatka. Poradíme vám, akým kúskom oblečenia by ste sa mali vyhnúť, a čo naopak váš vzhľad príjemne oživí.

Dlhé sukne

Sukne siahajúce až po členky pristanú málokomu. Zvlášť v čiernej, sivej či hnedej farbe môže dlhá sukňa zbytočne pridať na váhe aj veku. Ak rady nosíte sukne, nemusíte sa ich vzdať. Vyskúšajte rôzne farby, jemné vzory a stavte na príjemné materiály. Je dobré vyhnúť sa tiež minisukniam a radšej uprednostniť sukne s dĺžkou pod kolená. Skúšajte rôzne strihy a určite si nakoniec vyberiete ten, ktorý bude dokonale vyhovovať vašej postave.

Tesilové nohavice

Máte ich v skrini aj vy? Nemusíte sa hanbiť. Čierne „tesiláky“ sú obľúbené u mnohých žien. Pohodlný kúsok však vôbec nefandí vašej ženskosti. Skúste sa s nimi rozlúčiť. Namiesto nich si doprajte aspoň dva kusy kvalitných nohavíc v tmavých odtieňoch červenej, zelenej alebo modrej farby. Ich výhodou je jednoduché kombinovanie, hodia sa prakticky k hocičomu a vďaka výraznejším farbám nesplyniete s okolím. Netreba sa vzdávať ani džínsov, ich výberu však venujte trochu viac pozornosti. Nechajte si poradiť od skúsenej predavačky, ktorá dokáže odporučiť model presne pre váš typ postavy.

Mohlo by vás zaujímať: Dámsky šatník po päťdesiatke: Čomu sa vyhnúť a čo v ňom nesmie chýbať?

Obtiahnuté svetríky

Príjemné a mäkučké, mnohé z nás na ne nedajú dopustiť. Ak sa v nich cítite príjemne, určite sa ich nemusíte úplne vzdať. Niekedy však tesný svetrík zbytočne zvýrazní každý gram tuku a nelichotí vašim krivkám. Dajte šancu moderným kardigánom, ktoré sú nielen elegantné, ale aj taktne zakryjú každú vašu problémovú partiu. Najlepšie vyniknú s blúzkou a nohavicami.

Extrémne hlboké výstrihy

Zrelé ženy sú stále nádherné a sexy. Pohľad na odhalený dekolt zaiste poteší nejedného muža, avšak aj tu je potrebné poznať rozumnú mieru. Svoj šarm a charizmu môžeme ukázať aj inak, a to najzaujímavejšie nemusí byť odkryté každému. Zachovajte si tajomstvo a zbavte sa kúskov, ktoré vás zbytočne odhaľujú. Ak predsa len túžite po pozornosti, alebo chcete ukázať pekný šperk, kombinujte výstrih s dlhšou sukňou či nohavicami a jemným make-upom.

Mohlo by vás zaujímať: Hrozby číhajúce aj vo vašom šatníku: Na ktoré kusy oblečenia si dať pozor?

Tigrované vzory

Zrelé dámy môžu vo zvieracích vzoroch pôsobiť lacno, pristanú skôr mladším ročníkom. Skúste zabudnúť na tigrované sukne alebo tričká a siahnite radšej po koži. Koženou bundou, kabelkou či kvalitnými topánkami budete sebavedomá a rovnako neprehliadnuteľná.

Kvalita a farby na prvom mieste

Pri výbere šatníka je dôležité nesústrediť sa na kvantitu oblečenia, ale na jeho kvalitu. Kúpte si niekoľko dobrých kúskov, ktoré vydržia. Môžete ich vzájomne výborne kombinovať a popri nich vyniknú aj lacnejšie veci. Nebojte sa experimentovať. Pestré farby vás omladia, vyzdvihnú vašu charizmu a ukážu, že ste rozhodná žena plná optimizmu. Čierna síce môže opticky ubrať pár kíl, no zaručene vám pridá aj na veku. Keď už si na ňu potrpíte, nezabudnite ju aspoň oživiť farebnými prvkami.

Čo dominuje vo vašom šatníku? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: gettyimages
Odporúčame