Účinky farieb na váš organizmus: Miernia zápaly aj depresiu, znížia krvný tlak

Farby

freedigitalphotos.net

Uvažovali ste niekedy o tom, ako farby súvisia s vašim zdravím? Odtiene, ktorými sa obklopujete, nepripisujte ani zďaleka náhode. Modrá ovplyvňuje tvorbu bielych krviniek, červená stimuluje sexuálnu energiu, žltá dodáva inšpiráciu a zelená je symbolom životnej sily.

Teóriu liečenia farbami vypracovali staré národy, ktoré ich blahodarné pôsobenie na organizmus overovali dlhé roky. Podstatou kolorterapie je, že farby spôsobujú fyziologické zmeny v bunkách tela a menia funkčný rytmus. Každá bunka má svoje zafarbenie a vibrácie a ak ochorie, jej vlny zmenia tvar. Keď jej však dodáme lúče potrebnej farby, bunka sa vráti do normálnej vibrácie, vďaka čomu vyzdravie. Každá zo základných farieb má určitú vlnovú dĺžku so špecifickou dávkou energie, preto nám za nepriaznivých okolností môžu pri ochorení niektoré farebné odlesky škodiť.


Mohlo by vás zaujať: Najdôveryhodnejšia farba očí: Tipnite si, ktorá to je!


Modrá je dobrá

Modrá symbolizuje pokoj, harmóniu a uvoľnenosť. Prirodzene reprezentuje vodný živel, preto sa ponorte do jej liečivej hĺbky zakaždým, keď si to vaša duša zažiada. Ak sa v posteli nepokojne prehadzujete a ovečky počítate do skorých ranných hodín, vyskúšajte modrú spálňu. Nemusíte však do ruky brať štetec – postačí vám aj posteľná bielizeň či záclony v tomto odtieni. Z liečiteľského hľadiska má priaznivý účinok na zrak a je užitočná pri bolestiach a návaloch horúčavy. Na organizmus pôsobí utišujúco, reguluje činnosť štítnej žľazy, urýchľuje hojenie, mierni zápaly a zvyšuje tvorbu bielych krviniek.

Energická červená

Zaujímavosťou je, že červená farba spolu s ružovou vyjadrovali až do 20-tych rokov minulého storočia mužskosť. Zobrazuje lásku, živosť, energiu, nebezpečenstvo, hnev, zmyselnosť, nadšenie a vášeň. Jej vínový odtieň predstavuje luxus a eleganciu. Na organizmus má dráždiaci stimulujúci účinok, ktorý vplýva na krvný obeh. Údajne zvyšuje telesnú teplotu a pomáha tiež pri tvorbe adrenalínu. Znižuje pocit únavy a pri kolorterapii sa používa na liečenie málokrvnosti, zápalu hrubého čreva, chronického prechladnutia, zápale kĺbov a depresiách. Je ako stvorená pre marketingové účely, pretože predáva produkt a zvyšuje chuť do jedla.


Všetko pre zdravé telo a dušu nájdete na www.vysetrenie.sk


Žltá – farba umelcov

Najsvetlejšia farba spomedzi pestrých odtieňov má sklony povzbudzovať a zahrievať, pričom ju obľubujú najmä veselí a otvorení ľudia. Pôsobí sviežo, mlado a osviežujúco, kdekoľvek ju použijete. Ak sa po víkende cítite leniví, oblečte si do práce niečo zo svojej žltej garderóby. Práve táto farba totiž zvyšuje výkonnosť a dodáva chuť do učenia. Žltá zabíja zlú náladu, nechuť a skleslosť. Podporuje nadväzovanie kontaktov, tvorivosť a dodáva inšpiráciu, preto sa často využíva v umeleckých kruhoch. Napomáha organizmu vo vylučovaní jedovatých látok, zmierňuje depresiu a  regeneruje vyčerpané nervy, čo má na svedomí dobrú náladu. V medicíne sa využíva pri ochoreniach obličiek, čriev, pečene a žlčníka, no skvele prečistí aj váš organizmus.

Zelená pre vaše zdravie

Zelená má opačný účinok ako jej červený rival – znižuje krvný tlak, upokojuje nervový systém a vytvára osobnú rovnováhu. Ľudia si ju najčastejšie spájajú s prírodou a práve v tejto súvislosti predstavuje život, rast, mladosť, obnovu, nádej a pokoj. Stelesňuje rozum, silu a rovnováhu. Energetické vyžarovanie zelenej sa dá charakterizovať ako životná sila, ktorá posilňuje telo i ducha. Zelenými farbami sa pokúšajú liečiť hystériu, pretože má upokojujúci vplyv na nervový systém. Vďaka jej blahodarným účinkom proti vyčerpanosti zmierňuje migrény. Zelené svetlo rozširuje kapiláry, znižuje krvný tlak a podnecuje i vylučovanie štiav.


Veríte v pravdivosť teórie liečenia farbami? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii. 

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, Viera
Odporúčame