Uvoľnite sa a načerpajte nové sily: Doprajte si wellness vo vlastnej kúpeľni

Wellness

freedigitalphotos.net

Pravidelné sprchovanie šetrí čas i vodu, no každý z nás dostane z času na čas chuť na niečo výnimočné. Čo takto vyskúšať čokoládovú masku na tvár, alebo si vyrobiť svoju vlastnú soľ do kúpeľa? Ďaleko chodiť nemusíte, oddýchnite si priamo vo svojej kúpeľni! Viete si snáď v týchto chladných dňoch predstaviť niečo lepšie, ako kúpele u vás doma?

Skôr ako začnete

Ak sa chcete cítiť ako na rekreácii v kúpeľoch, nemusíte si baliť kufre. Tú správnu atmosféru dokážete vyčarovať aj na štyroch metroch štvorcových a nebude vás to stáť ani veľa námahy. Na začiatok odpracte z vašej kúpeľne kopy bielizne a spravte z nej príjemné prostredie, kde načerpáte nové sily a energiu. Vyskúšajte filmové klišé v podobe sviečok poukladaných na vani, ktoré nenechajú chladnú nejednu romantickú dušu. Dobre vám poslúži aj relaxačná hudba a zrolovaný uterák, ktorý podoprie váš krk pri čítaní obľúbenej knižky.

Aby ste si nezaťažili krvný obeh, odporúča sa byť vo vani približne dvadsať minút pri teplotách do 38 stupňov. Kúpeľu by sa mali vyhnúť osoby s poruchami krvného tlaku a keďže sa prekrvenie v horúcej vode zdvojnásobuje, nepite alkohol.

Sóda bikarbóna vo vašej vani

Soli do kúpeľa sú známe vo svete kozmetiky pre svoje relaxačné a aromaterapeutické účinky. Organizmus krásne uvoľnia, prekrvia a prehrejú pokožku i svaly. Ich výhodou je to, že nepenia, preto ich môžete použiť aj do perličkových kúpeľov či masážnej vaničky na nohy. K príprave domácej soli do kúpeľa je najvhodnejšia sóda bikarbóna, pretože pokožka je vďaka nej jemnejšia. Zmiešajte ju s klasickou morskou soľou a k týmto dvom zložkám pridajte arómu, prípadne prírodné farbivo podľa vlastnej nálady a výberu. Esenciálne oleje, ktoré sa do solí pridávajú, sú natoľko koncentrované, že postačí doslova len niekoľko kvapiek, aby vaša pokožka nebola mastná.


Mohlo by vás zaujať: Doprajte svojmu telu morskú soľ: Pomôže vášmu zdraviu aj kráse


Ponorte svoje ruky do parafínu

Ak vás trápia mozole a chcete mať ruky ako pisárka, nie je na škodu vyskúšať parafín. Pomaly rozpustite pohár zmesi na miernom ohni, aby nevzbĺkol. Keď je mäkký, pridajte desať lyžíc mandľového oleja, osem lyžíc panenského olivového oleja, päť kvapiek levanduľového esenciálneho oleja a tri kvapky kamilkového oleja. Prelejte vosk do nádoby, do ktorej ľahko dokážete ponoriť ruky. Keď trochu ochladne, ponorte ruku, až kým nie je úplne pokrytá voskom a nechajte pôsobiť asi osem minút. Odstráňte a vosk aplikujte na druhú ruku, prípadne na unavené nohy. Ak sa vám vosk bude zdať príliš suchý, kvapnite trochu olivového oleja.

Sladké pokušenie

Pri ošetrení vášho tela nezabudnite ani na vašu tvár, ktorá si tiež vyžaduje starostlivosť. Čo tak trochu luxusu v podobe čokoládovej masky? Na jej výrobu budete potrebovať tretinu hrnčeka kakaového prášku, tri čajové lyžičky hutného krému, dve čajové lyžičky syru cottage, štvrť pohára tekutého medu a tri čajové lyžičky ovsených vločiek. Tieto ingrediencie vložte do mixéra a pripravte z nich hustú hmotu, ktorú si nanesiete na tvár. Nezabudnite sa potom opláchnuť iba teplou, nie horúcou vodou, aby ste si pokožku znova nepodráždili.


Mohlo by vás zaujať: Čerstvé bylinky u vás doma: Skrášlia okno či balkón a dodajú skvelú chuť


Bylinky nesmú chýbať

Mnohí z nás nedajú pri čľapkaní vo vani dopustiť na esenciálne oleje, ktoré môžete skombinovať spolu s bylinkami. V prípade suchých rastliniek pridajte do kúpeľa jednu čajovú lyžičku, ak máte čerstvé, budete potrebovať dve lyžičky. Staviť môžete na:

  • arniku a rozmarín, ktoré spoľahlivo utíšia bolesť
  • levanduľu, ktorá pôsobí ako antidepresívum
  • tymián – očistí vaše telo od škodlivých vplyvov
  • harmanček vás príjemne upokojí a vďaka sile prírody pôsobí protizápalovo

Doprajete si aspoň občas wellness vo vlastnej kúpeľni? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom .

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, Viera
Odporúčame