Užívate si vo sne so šéfom, celebritou či bývalou priateľkou? Vieme, čo to znamená!

Žena

thinkstockphotos.com

Často sa zamýšľame nad tým, čo naše sny, ak si ich pamätáme, znamenajú. Môžu odrážať niečo, čo sme prežili, naše životné skúsenosti, ale aj čo nás trápi, nad čím uvažujeme. Tým, že ich pochopíme, môžeme vidieť náš život v inom svetle. Sex síce už možno nemáme tak často ako pred rokmi, ale erotické sny vekom nemiznú. Čo nám naše podvedomie nimi chce naznačiť?

Sex s celebritou

V našich snoch sa najčastejšie (hneď po šéfoch) objavujú v hlavných úlohách obľúbení herci, speváci či rôzne známe osobnosti. Ženy dokonca mávajú podľa štúdie z Univerzity v Montreale takéto sny dvakrát častejšie ako muži. Expertka na vzťahy, psychologička a autorka Marianne Vicelich tvrdí, že v takomto sne nejde len o to vyspať sa s danou osobou. Skôr poukazuje na fakt, že človek by sám chcel byť slávnym. Naznačuje túžbu po uznaní, ale aj veľké sebavedomie či nenaplnené fantázie v sexe s partnerom.

Sex s ex

Ak máte veľmi časté sexuálne sny o bývalom či bývalej, je to podľa Marianne Vicelich znamením toho, že vám chýba intimita, na ktorú ste si v predchádzajúcom vzťahu zvykli. Je tiež možné, že vám vo vzťahu so súčasným partnerom chýba sexuálne spojenie. Takýto sen často býva aj zbožným prianím, aby sa k vám váš bývalý náprotivok vrátil. Vtedy ho môžete použiť aj ako uzavretie jednej životnej kapitoly.


Mohlo by vás zaujímať: Počuli ste už o lucidných snoch? Môžete si v nich robiť, čo len chcete


Sex s vaším šéfom

Nielenže ho máte stále v práci, ale sa vám o ňom aj sníva? Sexuálne sny s nadriadeným sú najčastejšími a pre niekoho zároveň aj tými najdesivejšími. Nemusíte sa však obávať, veď do mysle vám nikto nevidí. Psychológovia ich vysvetľujú takéto tým, že sa v práci pravdepodobne cítite nevyužití a túžite po moci a autorite. Marianne Vicelich sexuálne sny so šéfmi spája s karieristami, ktorí chcú byť povýšení a profesionálne rásť. Takže by ste mali prehodnotiť váš kariérny postup. So šéfom si v sne môžete užívať aj vtedy, ak chcete byť vodcom aj v rámci svojho vzťahu. Podobné vysvetlenie má aj sex s kolegom. Vo sne, samozrejme.

Sex s neznámym človekom

Túžite po dobrodružstve a vzrušení v súčasnom vzťahu? Tak je dosť pravdepodobné, že sa vo sne vyspíte s nejakým cudzincom. Býva to však aj znakom masochistického správania. Takýto sen mávajú často aj ľudia, ktorí majú pocit, že po nich partner túži nedostatočne. Psychologička Marianne Vicelich radí, že v takom prípade by ste mali lepšie vyjadrovať svoje vášne a želania a zároveň sa ich snažiť aj napĺňať. Rovnaké odporúčania dáva Vicelich aj tým klientom, ktorí vo sne svojho partnera podvádzajú.


Mohlo by vás zaujímať: Analytická ľavá či kreatívna pravá: Ktorá časť mozgu panuje vám?


Sex s partnerom vášho dobrého kamaráta či kamarátky

Že by ste to v živote priateľovi nedokázali urobiť? Tak to je vášmu podvedomiu skutočne ukradnuté. To, že máte vo sne sex s polovičkou vášho dobrého priateľa či priateľky, neznamená, že by ste tak reagovali aj v skutočnosti. Tento sen neodráža realitu, ale fakt, že chcete mať vlastnosti, ktorými oplýva dotyčný. Niekedy je tým vyjadrená aj veľká názorová zhoda s kamarátovým partnerom.

Sex s rovnakým pohlavím

U heterosexuálov sny s rovnakým pohlavím vôbec neznamenajú, že ste v skrytosti homosexuálne či bisexuálne orientovaní. Naznačujú ale túžbu po láske a prijatí a tiež fakt, že sa učíte prijať a milovať sami seba. Podľa Vicelich sa s nimi stretávajú predovšetkým ľudia, ktorí hľadajú zmysel svojich vlastných hodnôt či samotnej existencie. Ide totiž o to, že takéto sny odhaľujú strácanie kontaktu so svojou u mužov mužskou a u žien ženskou stránkou.


Aké zaujímavé sny sa prisnili vám? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, mb
Odporúčame