V spálni to už nie je ono: Aké sú najčastejšie sťažnosti mužov po päťdesiatke?

pár

profimedia.sk

Rokmi sa vzťah medzi partnermi mení. Ak však chceme, aby sa vyvíjal tým správnym smerom, na niektoré veci nemožno zabúdať – a jednou z nich je aj uspokojivý sexuálny život. Tentokrát sme sa zamerali na to, čo najviac prekáža silnejšiemu pohlaviu.

Odmieta orálny sex

„Keď sme boli mladší tvrdila, že ju to vzrušuje. Dnes ju naň jednoducho nedokážem nahovoriť,“ hovorí Peter (53).

Vysvetlení môže byť viacero. Muži neraz vekom menia svoje hygienické návyky a to nie vždy k lepšiemu. Ak muž očakáva od ženy orálny sex, mal by byť pre ňu príťažlivý a teda v prvom rade umytý. Ak je otázka hygieny irelevantná, treba sa zamyslieť nad inými možnosťami. Nejedna žena časom zlenivie, alebo sa prestane pretvarovať. Je možné, že ju orálny sex nikdy extra nevzrušoval a teraz sa rozhodla, že ho vzhľadom na vek a na to, že má muža „istého“, nebude ďalej praktizovať. Neraz si ani neuvedomuje, ako svojho partnera zraňuje a to nie len pre ochudobnenie po sexuálnej stránke, ale aj po psychickej stránke. ,,Orálny sex ma napĺňal pocitom, že ma miluje a akceptuje celého. Odmietnutie pre mňa znamená pravý opak,“ dodáva Peter. ,,Mám pocit, že ju už nevzrušujem ako kedysi.“ Žena tak poskytuje mužovi hneď dva dôvody na to, aby sa začal zamýšľať nad inými ženami, čo neskôr môže viesť aj k prípadnej nevere.


Mohlo by vás zaujímať: Vyžeňte nudu a chlad z vašej spálne: Zlepšite svoj sexuálny život ešte dnes!


Už nenosí sexi bielizeň

„Nevravím, že sa vždy musí do postele vyštafírovať ako na ples. Ale vyťahané pyžamo má ďaleko od čipkovaných košieľok, ktoré nosila kedysi. Do roboty sa maľuje a oblieka pekne. Chcel by som, aby aspoň raz za čas spravila výnimku a obliekla sa sexi aj pre mňa,“ sťažuje sa Marek (45).

Dve deti na krku, práca a domácnosť neraz spôsobia, že sa ženám už do večerného predposteľového fintenia veľmi nechce. Pomôcť by mohlo, keby niektoré z jej povinností vykonával niekto iný, buď manžel alebo platená pomoc. Kombinácia daru – sexi spodnej bielizne a pozvania na romantickú večeru môže taktiež splniť svoj cieľ. S pribúdajúcimi rokmi nejedna žena nadobúda pocit, že už nie je krásna, ale vo vhodnej bielizni môže vyzerať dobre prakticky každá. A práve také maličkosti ako zvodná spodná bielizeň pomôžu udržať vo vzťahu sexuálne napätia a iskru.

Chce byť stále v jednej pozícii

„Zdá sa mi, že za posledné roky je misionárska poloha jediná, ktorá v našej spálni existuje. Nikdy sme neboli nejakí divosi, ale obmieňali sme aspoň 4-5 polôh. Teraz už žiadne obmeny, pritom zdravotne sme ešte obaja relatívne v poriadku,“ konštatuje Jano (58).

Dôvodov môže byť viacero. Je možné, že sa za svoje (už nie dvadsaťročné) telo hanbí, preto vyberá pozíciu, v ktorej ju vidieť čo najmenej. V tomto prípade by mohli pomôcť zhasnuté svetlá a množstvo komplimentov. Žena sa potrebuje vo svojej nahote cítiť sebaisto a poznámky typu „nepribrala si zas?“ jej určite na sebavedomí nepridajú. Naopak, komplimenty a obdiv dokážu aj v takomto prípade zázraky. Ak sa však za misionárom skrýva lenivosť alebo nechuť, môžu byť príčiny zložitejšie – či už celkový nezáujem o sex, jeho bolestivosť alebo holý fakt, že ženu partner už natoľko nevzrušuje.


Mohlo by vás zaujímať: Škrípe vám to v spálni? Problém nemusí byť vo vašom veku, ale v hlave


Je v strese, že nás začujú deti

„Aby bolo jasné, naše deti majú 15 a 17 rokov, takže žiadna veľká trauma nehrozí. Napriek tomu celé roky vídavam v manželkiných očiach strach pri každom vrznutí postele,“ vysvetľuje Marek (50).

Môžete si pozvať odborníkov, ktorí vašu spálňu odhlučnia. Kúpte si posteľ, ktorá nevŕzga, alebo si užívajte najmä vtedy, keď deti nie sú doma. Ak môžete, choďte do roboty namiesto na 9tu na 10tu a ušetrenú hodinu doma strávte sexom. Odcestujte na víkend cez niektorý zo zľavových portálov. Pomôcť môže aj hudba, ktorá vám zabezpečí príjemný podmaz a zároveň prehluší aspoň niektoré zvuky. Samozrejmosťou je kľúč v zámke. Jeho význam tínedžerom asi vysvetľovať netreba.

Nepovie mi, čo chce

,,Cítim, že ju neviem navnadiť tak, ako kedysi. Neviem, či je to spôsobené hormónmi alebo čím. Ale keď sa jej spýtam, čo mám robiť, nič nepovie. Párkrát sme sa preto už aj pohádali,“ hovorí Ján (60).

Je možné, že ju prestal zaujímať sex a je možné, že ju prestal zaujímať iba sex s vami. Najlepšie je si o tom otvorene pohovoriť, ale určite nie počas sexu. Vysvetlite jej, že po nej stále túžite a jej správanie vás zraňuje. Možné je aj to, že sex už pre ňu nie je zdrojom rozkoše – pre hormonálne zmeny a klesajúcu hladinu estrogénu sa stal pre ženu bolestivým a tak ho vždy len „pretrpí“. V tomto prípade môže pomôcť gynekológ, ktorý žene odporučí vhodné účinné prípravky. Jedným z riešení môže byť aj orálny sex, ktorý by v takomto prípade nemal byť až taký problematický.  


Aké problémy ste už v spálni riešili vy? Ako sa vám ich podarilo vyriešiť? Poraďte aj ostatným čitateľom a získajte víkendový pobyt alebo inú z cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platnú emailovú adresu.

Zdroj: profimedia.sk, profimedia.sk, Dora
Odporúčame