V zdravom tele zdravý duch: Začnite s chudnutím ešte dnes

chudnutie

tipynachudnutie.sk

Chudnutie po vianočných sviatkoch je pre mnohých ľudí výzvou na redukciu telesnej hmotnosti a zhadzovanie nadbytočných kíl. Chudnutie v sebe spája viacero faktorov hlavne osobnej motivácie, ale aj učenia a psychológie, aby chudnúci vydržal proces doviesť až do úspešného konca a zotrval v nastúpenom trende osvojených vedomostí a dosiahnutých zmien.

Pre chudnutie je najdôležitejšie vedieť sa správne stravovať nielen v priebehu diéty, ale sústavne nadobúdať správne vedomosti o zdravej životospráve a osvojiť si ich. Výskumy potvrdzujú, že ľudia s obezitou a vysokým krvným tlakom redukciou svojej hmotnosti zlepšili svoj zdravotný stav nadobudli lepší pocit zo seba samých.

Každá diéta sa riadi svojimi princípmi a má svoje pravidlá, niektoré diéty sú v zvyšovaní potravín s podielom vody, znižovaní množstva sacharidov, rozložení jedál na tri a dve porcie  z dôvodu dodania sýtosti, množstva energie, vitamínov a minerálov. Delia potraviny na aktivátory, ktoré diétu urýchľujú, stabilizátory, ktoré chudnutie nepodporia, ale dajú sa konzumovať v obmedzenom množstve a na potraviny (inhibítory), ktoré treba počas chudnutia vylúčiť, lebo tlmia činnosť spomínaných potravín. Kombinácia potravín pri tejto diéte je voľná s ohľadom na vlastnú chuť a primerané denné množstvá potravín v súlade s cieľom schudnúť. Vďaka kombinovanej strave možno schudnúť zdravo, prirodzene a natrvalo.

Existuje mnoho ďalších spôsobov ako schudnúť bez veľkého úsilia, dôležité je vybrať si ten najvhodnejší, vďaka ktorému nejaké to kilo zo seba dostaneme. Vyskúšať treba nielen diéty ale aj cvičenie pod odborným vedením  v minimálnom rozsahu 30 minút. Zakúpte si vhodné športové oblečenie (tepláky, mikinu, tričko – Adidas, Nike, Puma,..) a začnite cvičiť čo najskôr. Odborný tréner poskytne informácie, zodpovie na otázky a prispôsobí konkrétnym potrebám a možnostiam. Zdrojom spotrebovanej energie pri cvičení budú hlavne tuky. Zostaňte navždy pri zdravom stravovaní, cvičení a pohybe, aby sa nestalo, že po diéte začnete znova priberať.

Náš tip: dovolenka na Slovensku – ubytovanie v Terchovej

Zdroj: tipynachudnutie.sk, tipynachudnutie.sk, PR článok
Odporúčame