Vdýchnite svojmu príbytku nové čaro: Stavte na trendy tapety, vzory či svetlá

obývačka

4.bp.blogspot.com

Vždy ste túžili po zmene vo svojom interiéri, no vždy boli pre vás nové trendy príliš nezvyčajné či odvážne? V tom prípade si zmenu môžete dopriať práve v tomto roku. Rok 2013 totiž vsádza na jemnosť, čistotu a účelnosť.

Obývacia izba ako umelecké dielo

Dokonalé zariadenie obývacej izby býva orieškom aj pre ostrieľaných dizajnérov. Trendom sú rovnako ako v kuchyni smotanové a béžové farebné odtiene. Zmenou je poznačený aj štýl nábytku. Dochádza k návratu elegancie z prvej polovice 19. storočia. Takýto vintage štýl dotvoríte aj použitím rôznych doplnkov, predovšetkým záclon a tapiet. Áno, počujete dobre, tapety – aké sú trendy:

  • trendy sú tapety s jemnými kvetinovými vzormi
  • tie môžete zladiť aj so vzorom na vašich závesoch
  • tapeta pôsobí obzvlášť efektne a moderne vtedy, ak nie je na celej stene – stačí len pás vzorovanej tapety a s vhodným výberom farby steny si vytvoríte príjemné a útulné prostredie
  • odporúčame vsadiť na jemne zelenkavé odtiene

Všetko o bývaní, záhrade, stavbe a rekonštrukcii nájdete na www.mojdom.sk


Kvetinové vzory sú v kurze

Tento rok sú mimoriadne populárne kvetinové vzory. Nájdete ich na poťahoch, vankúšoch či kobercoch. Ak ste mierne extravagantný, skúste zvieracie vzory. Nemusí ísť len o klasické vzory ako tiger či zebra. V tomto roku natrafíte na motívy domácich miláčikov, psov a mačiek. Vankúšik s podobizňou milého psíka tak môže zaujímavo dotvoriť váš interiér. Ak nenaberiete dostatok odvahy, stávkou na istotu budú prúžky.

Oživte interiér svetelnými pásmi

Interiér samozrejme dotvárajú aj svetlá. Okrem klasických svietidiel sú mimoriadne štýlové aj LED svetlá. Obzvlášť svietiace LED pásy. Ide o ohybné pásy s malými LED svetielkami, ktoré dokážu svietiť mnohými farbami. Cena za takýto pás nie je závratná, 5 metrový pás zoženiete za 35 eur. K tomu dostanete aj diaľkové ovládanie, ktorým si nastavíte farbu osvetlenia. Alebo sa farby môžu striedať v nastavených intervaloch. Štýlovo nasvietená fototapeta, kuchynská linka, barový pult, či rôzne police tak nadobudnú nový rozmer a zaručene budete „in“.


Mohlo by vás zaujímať: Interiérová dizajnérka radí: Toto sú horúce tipy v bývaní na rok 2013!


V kúpeľni ako vo wellness

Myslíte si, že kúpeľňa slúži len na očistu tela? V roku 2013 tomu tak nie je. Kúpeľňa je chápaná ako miesto oddychu, relaxu a príjemných chvíľ. Ak disponujete veľkým priestorom, máte vyhraté. Uvažovať môžete napríklad nad vaňou priamo v spálni. Má váš príbytok skromnejšie rozmery? Stavte na doplnky – ideálne prírodné, ktoré zjemnia interiér. Vďaka sviečkam, mušliam, kvetom, či iným dekoráciám bude vaša kúpeľňa ozajstnou oázou.

Praktické kuchyne v prírodných farbách

Kuchyňa nie je len priestor na varenie, ale aj na stretnutia s ostatnými členmi rodiny. Stále sú populárne veľké a priestranné kuchyne, ktoré sú prepojené s obývacou časťou. Pouvažujte nad prebúraním priečky medzi obývačkou a kuchyňou – samozrejme, ak vám to váš byt dovoľuje. Na miesto priečky príde vkusný jedálenský pult a s rodinou budete môcť byť v kontakte aj počas prípravy nedeľného obeda. Dôjde tak zároveň k optickému zväčšeniu a presvetleniu interiéru. Novinkou je návrat prírodných farieb – voľte najmä svetlejšie a pastelové tóny. Trendy je svetlo hnedá, často kombinovaná s bielou. Tmavšie odtiene sú použité už len ako doplnok.


Mohlo by vás zaujímať: Horúce trendy v bývaní: Inšpirujte sa tipmi priamo z veľtrhu nábytku!


Cítiť sa dobre

To je cieľ všetkých bytových dizajnérov. Zhrňme si teda tohtoročné trendy, ktoré by to mali zaručiť:

  • jemné pastelové farby
  • prírodné a kvetinové vzory
  • návrat tapiet a závesov
  • originálne LED osvetlenie
  • vzdušné kuchyne
  • jemný retro štýl

Ak sa budete držať týchto bodov, buďte si istý, že váš domov bude trendy viac ako len jeden rok.


Potrpíte si na štýlové bývanie? Vyjadrite sa v diskusii pod článkom.

Zdroj: 4.bp.blogspot.com, blogspot.com, David
Odporúčame