Viac peňazí vďaka feng shui: Zistite, čo zlepší vašu finančnú situáciu

Červená peňaženka

thinkstockphotos.com

Feng shui je starobylá čínska metóda, v ktorej ide o pochopenie energie čchi. Základným poznatkom je, že čchi pochádza zo zeme. No túto energiu môžete cítiť aj tam, kde žijete alebo pracujete – a dokonca môžete vďaka nej vylepšiť aj svoju finančnú situáciu.

Dbajte na výber peňaženky

Zlepšeniu vašej finančnej situácie môže napomôcť nielen úsilie v práci, ale aj taká maličkosť, akou je správna peňaženka. Hneď pri jej výbere by ste sa mali uistiť, že vám vo všetkých smeroch vyhovuje. Hlavné pravidlo je, že musí byť dostatočne veľká. Mali by sa do nej zmestiť všetky dôležité veci – bankovky, mince, karty, vizitky… Drahá peňaženka nie je automaticky aj dobrá. Musíte ju v obchode chytiť do ruky a cítiť, že vám sedí.


Mohlo by vás zaujímať: Dodajte svojmu bytu nový šmrnc: Vďaka týmto tipom to ide rýchlo a za pár eur


Tá správna farba

Aj taká drobnosť, akou je farba je dôležitá. Ženy majú tendenciu inklinovať k červenej. Traduje sa totiž, že peňaženka v tomto odtieni drží peniaze. Feng šuej odborníci túto teóriu nadšene schvaľujú, pretože červená symbolizuje oheň. Zároveň sa pokladá za najšťastnejšiu farbu. Niektorí experti však dodávajú, že červená evokuje oheň a láka ľudí míňať zbytočne veľa. Pre takýchto ľudí by bola ideálna zlatá, pretože symbolizuje bohatstvo a luxus. Správnou voľbou je aj čierna peňaženka, ktorá priťahuje peniaze.

Na čo ešte nezabudnúť?

  • Chaotické hľadanie peňaženky, napríklad v obchode pri platení, prináša podľa feng šuej príliv negatívnej energie a preto sa mu radšej vyhnite. Odkladajte ju vždy na rovnaké miesto, aby ste ju v prípade núdze vedeli nájsť rýchlo a bez problémov.
  • Peňaženka by nemala byť preplnená bločkami či veľkým počtom platobných alebo kreditných kariet. Tie totiž symbolizujú dlhy a pôžičky.
  • Ak naopak vlastníte platobnú kartu, na ktorú ste hrdí alebo k nej máte z nejakého dôvodu pozitívny vzťah, do vašej peňaženky patrí. Pri pohľade na ňu budete mať dobrý pocit zo svojej finančnej situácie.
  • Peňaženku si pravidelne upratujte. Vyhoďte použité cestovné lístky, bločky a ďalšie veci, ktoré v nej nepotrebujete mať. Ak treba a je to možné, vyčistite ju.   
  • Nikdy nenoste dotrhanú peňaženku, ktorú sa hanbíte na verejnosti otvoriť. Taká vám peniaze nepriláka. Ak už doslúžila, vymeňte ju za novú.

Mohlo by vás zaujímať: Stačí malý prístroj a samolepka: Šikovná vecička vám ukáže, či ste náhodou niečo nestratili


Vneste úspech aj do svojej pracovne

Aj miesto, odkiaľ pracujete, je pri budovaní vášho úspechu a dobrej finančnej situácie dôležité. Feng šuej prináša hneď niekoľko rád, ako si k nim dopomôcť. Základom je udržiavať pracovný stôl vždy čistý a uprataný, aby energia čchi mohla prúdiť bez prekážok. Takisto je dobré umiestniť na stôl postavičku draka alebo koňa, pretože zvyšuje šancu na pracovný úspech. Ak náhodou máte v pracovni veci, ktoré súvisia s ohňom, teda napríklad krb alebo sviečky, by mali byť orientované vždy na juh alebo juhozápad. Severu sa treba vyhnúť. Tam by sa mali ukladať veci súvisiace s vodou, ako napríklad malá fontánka. 


Aké skúsenosti máte s Feng shui vy? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lenka
Odporúčame