VIDEOTIP Čistá a žiarivá kúpeľňa? Nahraďte chemikálie octom, citrónom a čiernym čajom

Čistenie kúpeľne patrí bezpochyby k tým najobtiažnejším povinnostiam v domácnosti. Tu totiž ani zďaleka nepostačí vysávač. Na plesne, vodný kameň a zažraté škvrny treba použiť oveľa silnejšie zbrane. Nemyslíme však klasické čistiace prostriedky plné chemikálií, ktoré dráždia pokožku a dýchacie cesty.

Nepoddajné škvrny na zrkadle či okne vám pomôže vyčistiť silný čierny čaj, ktorý aplikujete pomocou rozprašovača. Namiesto klasickej handry použite staré noviny a sklo niekoľkokrát preleštite.

Vodný kameň a mydlové škvrny v sprche či vo vani vám zase pomôže vyčistiť zmes, ktorú si pripravíte zmiešaním rovnakého množstva octu a tekutého mydla. Na vodný kameň na batériách zasa priamo aplikujte citrón. Ak je kameň príliš zažraný, alebo je na ťažko dostupných miestach, obaľte ich starým a nepotrebným kusom látky, zalejte octom a nechajte polhodinu pôsobiť. Potom  špinu jednoducho zoškriabte starou zubnou kefkou.

Keramický pohár, v ktorom máte položené zubné kefky, môžete vyčistiť jednoducho v umývačke riadu.

Toaletu zasa vyčistí ocot. Menšie množstvo môžete naliať priamo do nádržky a podľa návodu vo videu ním vyčistíte aj ťažko dostupné miesta na toalete. Nezabudnite naliať aj trochu univerzálneho čističa do nádobky na záchodovú kefu. Zbavíte sa tak zápachu a baktérií. Treba ju však pravidelne meniť.

Ak vlastníte aj sušičku, resp. práčku so sušičkou, nezabúdajte na pravidelné čistenie ventilátora či filtra.

Zdroj: thinkstockphotos.com, Youtube, Lucia
Odporúčame