VIDEOTIP Lacný a účinný: Zápachu a nečistôt na toalete sa zbavíte vďaka tomuto skvelému čističu!

Zápach či nečistota na toalete sú skutočne nepríjemnou záležitosťou, no občas sa mu nevyhne ani tá najpoctivejšia gazdinka. Ak už ste vyskúšali takmer všetky čistiace prostriedky a osviežovače a zápach vás aj naďalej trápi, odporúčame domáci čistič, ktorý si doma vyrobíte doslova za pár centov.

Ide o skvelý, lacný a najmä netoxický čistič, ktorý využijete okrem toalety aj pri čistení kúpeľne. Na jeho výrobu budete potrebovať ingrediencie, ktoré určite nájdete aj doma. Pripravte si 1 a 1/3 šálky sódy bikarbóny, ½ šálky kyseliny citrónovej, 30 kvapiek pomarančového esenciálneho oleja, 30 kvapiek bergamotového éterického oleja a 30 kvapiek grapefruitového esenciálneho oleja. Ak chcete prostriedok aj pekne zafarbiť, môžete pridať zopár kvapiek prírodného potravinárskeho farbiva obľúbenej farby.

Všetky suché prísady zmiešajte v miske, pridajte aj potravinárske farbivo a všetko dobre premiešajte. Tekuté ingrediencie zasa zmiešajte v pohári a postupne pridávajte po malých množstvách voňavú tekutinu k suchým ingredienciám. Vzniknutá zmes by mala byť dostatočne vlhká na to, aby sa dala vytvarovať, no nie príliš mokrá. Vtláčajte menšie množstvá do malých silikónových foriem na pečenie, alebo do formy na ľadové kocky. Nechajte zmes poriadne vyschnúť a potom v prípade potreby jednoducho vhoďte do záchodovej misy s čistou vodou, kde „tabletku“ nechajte pôsobiť. Uvidíte, že toaleta bude krásne rozvoniavať a po niekoľkých spláchnutiach zbadáte aj rozdiel v čistote.

Zdroj: photl.com, Youtube, Lucia
Odporúčame