VIDEOTIP Štrikovanie je späť: Spravte si túto originálnu hrejivú deku

Dnes si už len málokedy nájdeme čas na ručné práce. Voľakedy ale staré mamy štrikovali, vyšívali či plietli a výsledkom boli nádherné a kvalitné kúsky oblečenia. Ak chcete s podobným koníčkom začať, no neviete, ako na to, máme pre vás podrobný video postup. Začnite s takouto krásnou štrikovanou hrejivou dekou.

Dnes si už len málokedy nájdeme čas na ručné práce. Voľakedy ale staré mamy štrikovali, vyšívali či plietli a výsledkom boli nádherné a kvalitné kúsky oblečenia. Dnes je už na trhu množstvo vyhrievaných diek. Ak však chcete začať so štrikovaním, no neviete, ako na to, máme pre vás podrobný video postup. Začnite s takouto krásnou štrikovanou hrejivou dekou.

Potrebovať budete 80 metrov (200 g) hrubšej 100 percentnej vlny. Z jedného klbka vyrobíte približne tri štvorčeky s rozmermi 20×20 cm. Ďalej si pripravte 15 mm drevené ihlice a väčšiu ihlu na zošitie vlnených štvorčekov. Ďalej postupujte podľa podrobného návodu. Výsledkom bude nádherná a originálna ručne štrikovaná deka, pod ktorou sa vám bude príjemne relaxovať.

Zdroj: Youtube, Youtube, Youtube, Lucia
Odporúčame