VIDEOTIP Vyhnite sa liekom: Prechladnutie porazíte aj vďaka týmto domácim tipom

S príchodom chladných dní sa čoraz častejšie vyskytuje aj prechladnutie. Typickými príznakmi sú kašeľ, nádcha či zachrípnutie a spôsobuje ho oslabená imunita. Nejde však o chrípku a nie je nutné liečiť ho antibiotikami. Čo teda pomôže?

Na upchaté dutiny
Vo vodnom kúpeli rozpustíme včelí vosk, kokosový olej, všetko spolu zmiešame, odstavíme z ohňa a pridáme zopár kvapiek eukalyptového, mätového a rozmarínového esenciálneho oleja. Všetko spolu zamiešame a necháme vytuhnúť v pohári. Natierame na dekolt v oblasti priedušiek a pod nos.

Na zimnicu
Kozmetickú vazelínu zmiešajte s niekoľkými kvapkami citrónového éterického oleja. Aplikujte za pomoci vatovej tyčinky.

Na bolesť hrdla
Zmiešajte lyžicu soli a lyžicu prášku do pečiva. Do pohára (asi 200 ml) vlažnej až teplej vody nasypte lyžicu soľnej zmesi, nechajte rozpustiť a kloktajte trikrát denne.

Na kašeľ
Dve lyžice jablčného octu zmiešame s dvomi lyžicami vody, dvomi lyžicami medu a jednou lyžicou zázvorového prášku. Všetko spolu zmiešame a uskladníme v sklenom pohári v chladničke. Pijeme 1 lyžicu trikrát denne.

Na prechladnutie
Necháme zovrieť vodu, ktorú potom odstavíme z ohňa. Pridáme dva plátky citróna a ošúpaný nakrájaný zázvor. Necháme lúhovať asi 10 minút. Potom nalejeme čaj do hrnčeka, pridáme lyžicu domáceho medu a vypijeme pokiaľ možno najteplejší.

Zdroj: Youtube, Youtube, Youtube, Lucia
Odporúčame