VIDEOTIPY plné nápadov: Vyrobte si z nitiek závesné dekorácie či pretvorte staré poháre

Foto: YouTube KALININA DIY

Foto: YouTube KALININA DIY

Máte v sebe tvorivého ducha alebo sa len chcete naučiť niečo nové? Vytvorte si svoj vlastný unikátny výrobok, z ktorého budete mať radosť. V nasledujúcich videotipoch nájdete zaujímavé postupy na ručné tvorenie z bežných vecí, ktoré možno máte.

Čas na kávu

Čo budete potrebovať? Starý rám z fotky alebo obrazu, plastovú fľašku, kúsok jutového vreca, lepidlo a zrnká kávy.

Zaváraninové poháre na tisíc spôsobov

Zaváraninové poháre a sklenené dózy môžu dostať nový šat aj využitie. Či už ako svietniky, vázy na umelé aj živé kvety, alebo pre uskladnenie korenín a trvanlivých potravín. Ak sa radi obklopujete peknými vecami s romantickým vintage nádychom, zbierka nápadov v nasledujúcom videu sa vám bude určite páčiť.

Maľovanie pre začiatočníkov

Máte doma akrylové alebo temperové farby, kus plátna alebo tvrdší papier? Vyskúšajte si, aké je to byť maliarom a pustite svoje fantáziu na ničím neobmedzovanú prechádzku.

Parádne dekorácie zo sadry a betónu

Nasledujúce jednoduché postupy inšpirujú ženy aj mužov. Betón alebo sadra sú trvácne materiály, ktoré sa môžu pri troche zručnosti a kreativity zmeniť na dekorácie do bytu, pre dvere, alebo do záhrady.

Zo starého užitočné

Možno to bude projekt, ktorý vám zaberie aj pár dní, ale výsledok bude stáť za to! Tiež ste v obchodoch obdivovali organizéry na drobnosti, ale ich cena sa vám zdala prehnaná? Dajú sa vyrobiť aj doma. Budete potrebovať kartón, dekoračný papier, nožnice, lepidlo a odhodlanie neodísť od rozrobenej výzvy.

Bohémske uzlíky

Macramé technika môže byť na prvý pohľad náročná, ale jej kúzlo spočíva v tom, že podobne ako pri háčkovaní, aj tu z obyčajnej priadze alebo motúza vzniká estetický výrobok, ktorý vám urobí radosť. Začnite od jednoduchých postupov a uvidíte, ako sa budú vaše zručnosti zlepšovať. V nasledujúcom videu nájdete jednoduchý návod na zaujímavú listovú dekoráciu do bytu.


Máte ďalšie tipy na výrobu domácich dekorácií? Napíšte ich do diskusie pod článkom.

Zdroj: Lucka
Odporúčame