Viete, ako sa prejavuje obdobie menopauzy na Vašej pleti?

Neovadiol

Neovadiol

Obdobie, ktorému sa tiež hovorí „druhá fáza života“, pre ženy neznamená iba stratu plodnosti. Počas tohto obdobia totiž dochádza k výrazným telesným zmenám a naša pleť je tenšia a mdlá. Tieto zmeny síce nie sú závažné a neohrozujú nás na živote, to ale neznamená, že sa s nimi vyrovnávame ľahko.

Dermatologička Dr. Shannon Humphrey prezrádza: „Ženy nikdy priamo nepovedia „Neznášam svoje vrásky“ alebo „Nechcem vyzerať na svoj vek“. Chcú vlastne len navonok vyzerať tak dobre, ako sa cítia vo vnútri. Chcú vyzerať sviežo a rozžiarene.“

Našťastie nič nie je stratené! Môžete sa brániť a niektorým zmenám na pleti predísť tak, že ich podchytíte už v počiatku pred koncom perimenopauzy. Podelíme sa s vami o to ako, prečo a kde presne menoupauza ovplyvňuje vašu pleť.

Čo sa s vašou pleťou deje počas menopauzy?

Dermatológ a endokrinológ Dr. Christos Zoubouli tvrdí: „Tak ako všetky orgány v tele aj pleť prechádza počas tejto životnej fázy zmenami. Najvrchnejšie vrstvy kože sa stenčujú a mení sa aj hĺbková štruktúra kože. Objavujú sa vrásky, pleť je citlivejšia a tiež suchšia.“ So suchosťou a stratou hustoty stráca pleť rovnako aj svoj jas a vyzerá mdlo.

Prečo k tomu dochádza?

Ide o zložitý vzťah medzi vnútornými a vonkajšími faktormi. Každá žena bude mať asi inú skúsenosť, ale proces starnutia je ovplyvnený okolitým prostredím, genetickými predispozíciami a hormónmi.  

Čo môžete urobiť, aby ste zabránili príznakom, ktorým by ste sa najradšej vyhli?

Vrásky, strata hydratácie, jasu a tenšia pleť môžu byť výzvou. Čiastočne je možné stav pleti zlepšiť každodennou rutinou starostlivosti, ktorú prispôsobíte obdobiu menopauzy. Dôležité je tiež dodržiavať zdravý životný štýl, znížiť hladinu stresu, jesť vyvážene, športovať, lepšie spať a chrániť sa pred UV žiarením. Ide skutočne o celkový prístup!  

Čo tvorí kozmetickú rutinu starostlivosti pre pleť v období menopauzy?

Starostlivo sa odličujte

Každý večer sa vždy bezpodmienečne odlíčte! A hoci sa veľmi nelíčite, je potrebné pleť dôkladne vyčistiť, aby ste ju zbavili nánosu séba, prachu, odumretých buniek a znečistenia.

Pravidelne si doprajte peeling

Pleti raz týždenne doprajte jemný peeling, odstránite tak odumreté bunky a podporíte krvnú cirkuláciu v pleti.

Hydratujte!

Kedykoľvek budete mať pocit, že vaša pleť je napnutá, naneste hydratačnú a výživnú masku. Ideálna doba pre nanesenie masky je po peelingu. Vyskúšajte Neovadiol Compensating Complex od Vichy – sérum a denný krém boli vyvinuté špeciálne pre túto životnú etapu. 

Zdroj: Neovadiol, Pexels.com, Vichy
Odporúčame