Voňajte obľúbeným parfumom dlhšie: Poradíme vám, ako na to!

Žena

thinkstockphotos.com

Túto situáciu pozná asi každá žena. Vôňa menej kvalitných alebo lacných toaletných vôd vyprchá takmer okamžite po nastriekaní na telo, tak sa rozhodnete zainvestovať do kvalitného a nezriedka drahého parfumu. Spočiatku cítite, že jeho vôňa je intenzívnejšia, máte pocit, že dlhšie vydrží. Časom vám pripadá, že už jeho počiatočná aróma slabne a uvažujete, či parfum stál za tie peniaze. V niektorých prípadoch môže ísť o zlú kúpu. Ostatné dokážete vyriešiť správnou aplikáciou parfumu.

Dôležité je skladovanie

Vlhkosť a striedanie teplôt v miestnosti môžu „zlomiť“ vôňu parfumu a oslabiť jeho intenzitu. Nikdy ho neskladujte v kúpeľni ani na okennom parapete, kde je vystavený priamemu svetlu. Slnko rovnako oslabuje intenzitu vône. Radšej ho majte v skrinke, v spálni či na vetranej chodbe a dobrým riešením je aj uchovávanie parfumu v škatuľke, v ktorej ste ho kúpili. Neprenášajte celý parfum v kabelke. Neustálym trasením sa vôňa mieša so vzduchom a tým sa parfum tiež znehodnocujte. Ak si chcete nosiť obľúbenú vôňu so sebou, použite malý prenosný aplikátor.


Mohlo by vás zaujať: Nebezpečné parfumy či osviežovače: Môžu spôsobiť migrénu aj narušiť libido


Suchá pokožka do seba ťažšie vstrebáva vôňu

Nezáleží na tom, aký kvalitný parfum používate, ak máte suchú kožu, udrží sa len na povrchu a nevsiakne do pokožky. Pomôže, ak sa pred navoňavkovaním osprchujete a natriete sa neparfumovaným krémom či telovým mliekom. Zvláčnená pokožka do seba lepšie vstrebe vôňu parfumu a uzamkne ju v sebe na dlhšiu dobu.

Vhodné je aj vrstvenie vôní, keď použijete sprchovací gél či telové mlieko s vôňou vášho parfumu. Vtedy si môžete byť istá, že je vaša pokožka dostatočne zvláčnená aj že sa na vás „nebijú“ rôzne arómy.

Triete navoňané zápästia o seba? Chyba!

Tento zaužívaný omyl spôsobuje, že sa povrchové tóny parfumu znehodnotia a vyprchajú rýchlejšie, než keby ste zápästia o seba netreli. Nechajte vôňu, aby sa uvoľňovala postupne. Parfum by sa mal nanášať na pulzujúce miesta, ktoré sú najlepšie prekrvené. Ideálne sú zápästia, krk, priestor za ušami či lakťové jamky. Keďže sa vôňa posúva smerom nahor, môžete vyskúšať aj kolenné jamky a členky. Vôňa sa dlho udrží aj vo vlasoch, avšak alkohol v parfume môže vlasy vysušiť. Nastriekajte parfum na kefu, ktorou si pred odchodom do práce či na rande prečešte vlasy.


Mohlo by vás zaujať: Oživte svoj sexuálny život vonnými olejmi


Neaplikujte vôňu priamo na oblečenie

Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo parfum nestriekať priamo na oblečenie. Azda najdôležitejší je, že si ho svojou obľúbenou vôňou môžete zničiť. V mieste, kde dopadne parfum môže vyblednúť farba alebo parfum zanechá škvrny, ktoré nejdú vyprať. Ak chcete, aby vaše oblečenie voňalo rovnako ako vy, dajte si na dno skrine či zásuvky baliaci papier a parfum nastriekajte naň. Potom poukladajte oblečenie a vôňa sa naň bude uvoľňovať postupne.

Využite aj posledné kvapky

Zostalo vo flakóne už len toľko parfumu, že nejde nastriekať na telo? Ak je to vo vašich silách, odmontujte uzáver parfumu a zvyšnú tekutinu nalejte do neparfumovaného krému. Zmiešajte ich a vytvorte si vlastný krém s obľúbenou vôňou.


Poznáte nejaké ďalšie účinné tipy na predĺženie vône vášho obľúbeného parfumu? Napíšte ich ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Zuzana Čapčíková
Odporúčame