Vráťte vlasom stratenú krásu a zdravie: Domáce masky oživia korunu krásy

Vlasy

gettyimages

Vlasy sú korunou krásy každej ženy, no aj keď sa o ne pravidelne a poctivo staráte, občas potrebujú extra dávku výživy. Ak vás trápia suché, alebo naopak mastné a rozštiepené vlasy, no nechcete vyhadzovať veľa peňazí na drahé vlasové produkty, máme tu pre vás pár domácich receptov na masky, ktoré pomôžu vašim vlasom a zároveň ochránia váš rozpočet.

Olivová maska na suché vlasy

Olivový olej v sebe ukrýva železo, vápnik, draslík, omega-3 i -6 nenasýtené mastné kyseliny a zároveň vitamín E a K. Táto hydratačná maska sa taktiež odporúča používať najmä v letných mesiacoch, keď sú vaše vlasy vystavené slnečným lúčom a slanej či chlórovanej vode.

Postup na prípravu je veľmi jednoduchý, stačí zmiešať jedno vajíčko s dvoma polievkovými lyžicami oleja a vmasírovať do vlasov. Masku necháme pôsobiť aspoň pol hodinu a následne ju zmyjeme šampónom. V prípade veľmi suchých vlasov sa odporúča nechať masku pôsobiť cez noc.


Mohlo by vás zaujímať: Ako na dokonalú hrivu: Praktické domáce rady pre všetky typy vlasov


Maska z piva, ktorá prospeje jemným vlasom

Ešte ste nepočuli o maske z piva? V tom prípade by ste jej mali dať šancu! Slad a chmeľ, ktoré obsahuje pivo sú bohaté na proteíny, ktoré pomáhajú prinavrátiť zdravie poškodeným a rozštiepeným vlasom a dodávajú im lesk.

V šálke, alebo miske si zmiešajte pol šálky piva s jedným vajíčkom a jednou čajovou lyžičkou slnečnicového oleja. Masku naneste na vlasy a následne vlasy zabaľte do fólie a uteráka. Po pol hodine masku z vlasov dôkladne zmyte a nechajte ich voľne vysušiť.

Vajíčka na mastné, suché i normálne vlasy

Nie nadarmo je vajce najpoužívanejšou surovinou pri maskách na vlasy. Maska z vajíčok je použiteľná pre každý typ vlasov i keď nie vždy je potrebné použiť celý kus. Pre normálne vlasy je však ideálne použiť celé vajce, no v prípade suchých vlasov sa odporúča skôr žĺtok, pri mastných zase bielok.

Množstvo použitých vajec je individuálne, hoci by nemalo prekročiť dva kusy. Závisí však od  dĺžky vlasov. Pre použitie zmiešajte dve až tri kvapky citrónovej šťavy s vajcom, naneste túto masku na vlasy a vlasovú pokožku, prikryte horúcou čiapkou a nechajte pôsobiť dvadsať minút. Masku potom dobre opláchnite studenou vodou a vlasy umyte šampónom. Aplikujte dvakrát týždenne.


Mohlo by vás zaujímať: VIDEOTIP Vlasy suché, mastné, s lupinami: Vyrobte si doma úžasné masky


Zelený čaj posilní vlasy

Zelený čaj je nielen liekom na vnútorné ťažkosti, ale pomôže vám zregenerovať aj vaše vlasy. Zelený čaj totiž obsahuje vitamín B, s ktorým sa stretávame najmä vo výrobkoch pre starostlivosť o vlasy.

A na čo slúži táto maska? Rieši problémy s vypadávaním vlasov, stimuluje ich rast a posilňuje vlasy. Odvar z čaju stačí naniesť na pokožku a celú dĺžku vlasov a pokojne nechať pôsobiť aj niekoľko hodín. Následne vlasy umyte bežným spôsobom.


Aké vlasové masky používate vy? Napíšte ostatným čitateľom tipy do diskusie pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, Stanislava
Odporúčame