Vyrážky, prasknuté žilky či vrásky na tvári: Čo všetko hovoria o vašom zdraví?

tvár

freedigitalphotos.net

Tradičná orientálna medicína diagnostikovala stav vnútorných orgánov podľa znakov na rôznych častiach tváre. Oslabené orgány vysielajú signály ešte dávno predtým než choroba naplno prepukne. Stačí len venovať pozornosť tomu, čo vidíte v zrkadle!

Tvárová analýza naozaj nie je ničím novým. Naši prapredkovia aj bez lekárskeho vzdelania vedeli čítať z tváre nielen osud človeka, ale aj jeho zdravotné a psychické problémy. V súčasnosti iba oprašujeme a hľadáme cestu k prírodnému liečiteľstvu. Nejde o šarlatánstvo, ale o overené metódy potvrdené praxou. Ich výhodou je, že dokážu podľa zmien na tvári včas identifikovať prichádzajúcu chorobu – napr. cukrovku, blížiaci sa infarkt, problémy so zubami, pečeňou, črevami a pod. – a zvrátiť jej prepuknutie. Dá sa presne vyčítať z miesta, kde sa prejaví nejaký znak – vyrážky, svrbenie, opuch a pod. Každá kľúčová zóna tváre má svoj pridružený orgán. Stačí pohľad na tvár, netreba náročné diagnostické postupy. Spoločnosť ušetrí peniaze na liečenie a pacient je okrem toho ušetrený aj od bolesti,“ uviedla psychologička PhDr. Viera Lasáková.


Mohlo by vás zaujať: Mesiac, v ktorom ste sa narodili: Čo všetko prezrádza o vašej povahe či zdraví?


Čo prezrádzajú defekty na koži?

Ak máte na pokožke vyrážky, čierne či biele bodky alebo presvitajúce žilky, nevysvetliteľné kruhy pod očami, viditeľnú zmenu pigmentácie kože, prv než siahnete po kozmetike, snažte sa vnímať tieto signály inak. Nie je to len estetická záležitosť, ale zdravotná. Odráža skutočný stav vnútorných orgánov, ktoré spočiatku nebolia, a teda naše zdravie. Signály tváre upozorňujú, že telo je v nerovnováhe. Neignorujte ich, ale poraďte sa s vaším ošetrujúcim lekárom. Predídete tak prepuknutiu vážnejších chorôb.

Ktoré choroby orgánov vieme diagnostikovať podľa jednotlivých častí tváre?

Kľúčovými zónami tváre sú oblasť oka, čela, úst, líc, uší, brady. Vládne im päť hlavných orgánov (pľúca, pečeň, pankreas, srdce a obličky). Akékoľvek zmeny v ich okolí, najčastejšie na koži alebo samotnej oblasti – na ochrannom orgáne, sú upozorňujúce signály. Netreba robiť paniku, nemusí to byť ešte smrteľná choroba, iba náznak nerovnováhy, ktorej treba venovať zvýšenú pozornosť. Poruchy orgánov možno zistiť aj z očnej dúhovky, vlasov, tiež reflexológiou jednotlivých orgánov či častí tela vrátane rúk a nôh.


Mohlo by vás zaujať: Chcete si zachovať zdravé kosti do vysokého veku? Poradíme vám, ako na to


Čítajte svoju tvár…

 • čelo – symbolizuje tenké črevo, pankreas, pohlavný systém

Prítomnosť akné naznačuje zažívacie ťažkosti až intoxikáciu. Hlboké vrásky na čele zanecháva porucha čriev z nesprávnej životosprávy. Ak je pokožka suchá, prípadne začervenaná, znamená to, že v tráviacom trakte je nedostatok tekutín.

 • oblasť medzi obočím, tzv. pečatná sieň“ – pečeň, žlčník, slezina, slinivka brušná

Nemali by sa tu nachádzať žiadne fľaky, vyrážky, nerovnosti, škvrny a pod. Ak je táto oblasť príliš mastná, svedčí to o vysokom príjme živočíšnych tukov a alkoholu. Zvislé vrásky medzi obočím signalizujú nerovnováhu v pečeni.

 • oblasť pod okom a okolo neho – stav obličiek a močových ciest

Kruhy pod očami, opuchy, škvrny, vrásky signalizujú nesúlad týchto orgánov. Môže byť spôsobený nedostatkom tekutín alebo nízkym príjmom nenasýtených mastných kyselín. Opuch celých viečok môžu spôsobovať alergie, problém s trávením alebo zlý stav lymfatického systému. Tmavo sfarbené očné viečka upozorňujú na stagnáciu krvi v obličkách. Biele pupienky na vnútornom alebo vonkajšom kútiku oka signalizujú tukové usadeniny a hlieny v oblasti sleziny a pankreasu.

 • uši a oblasť pred nimi – odzrkadľujú stav obličiek, prostaty, semenníkov, močových ciest a močového mechúra

Vrásky, škvrny, vyrážky tu nemajú čo robiť. V opačnom prípade je to signál, že treba vyhľadať lekára. Najľahšie a najrýchlejšie sa dá takto diagnostikovať problém s prostatou. Ak zatlačíte bod pod uchom za lalôčikom a zabolí vás to, znamená to, že máte problém s pľúcami alebo hrubým črevom.


Mohlo by vás zaujať: Konope je zázrak prírody: Prečistí črevá, predĺži mladosť a prospieva svalom


 • špička nosa – stav srdca a obehového systému

Na pohľad by mala byť hladká, bez začervenania či výraznej belosti, napuchnutia. Nemala by mať viditeľné žilky – inak by bol problém s vysokým krvným tlakom. Keď sa jej dotkneme nemala by byť studená. Ak po jemnom pritlačení a pohybovaním špičky nosa doprava a doľava pocítime dve chrupavky, je to signál k predpokladaným srdcovým príhodám. Čierne bodky na nose môžu znamenať zlé trávenie žalúdka a nízky obsah žalúdočných štiav, najmä kyseliny chlorovodíkovej.

 • líca – plocha líca odráža stav pľúc, jeho okraj stav hrubého čreva. Uprostred líca je zrkadlo stavu vaječníkov a semenníkov.

Celá oblasť by mala byť hladká, bez vyrážok opuchov, bledosti či začervenania. Zapálené a popraskané žilky v oblasti líc signalizujú usádzanie hlienov v dýchacom systéme (môže byť spôsobené aj prílišnou konzumáciou mliečnych produktov). Za bledými lícami sa môže skrývať nedostatok železa v organizme, nízky príjem kyslíka alebo nízka hladina pohlavných hormónov. Vyrážky naznačujú problém s obehovým systémom.

 • ústa a pery – prezrádzajú stav zažívania, fungovanie pažeráka, žalúdka, dvanástnika, tenkého a hrubého čreva

Vysušené, popraskané alebo opuchnuté pery, bledé alebo s tmavými škvrnami sú signálom, že máte problémy s niektorou časťou tráviaceho traktu. Svetlo sfarbené pery signalizujú zlý krvný obeh. Horná pera vypovedá o stave žalúdka, dolná odráža zdravotný stav čriev. Ak sa objavia tzv. kútiky, treba si dávať pozor na dvanástnik alebo vrátnik. Opuchnutá spodná pera naznačuje oslabené črevá a riziko zápchy. Vyrážky nad hornou perou signalizujú hormonálnu nerovnováhu.

 • oblasť pod perami až po bradu – odráža stav pohlavných orgánov (vajíčkovodov, vaječníkov, semenníkov, maternice, penisu)

Preistor by mal byť bez vyrážok, fľakov, škvŕn, opuchov. Mastnota a uhrovitosť naznačuje, že niečo nie je v poriadku.

 • brada – je vo vzťahu s hrubým črevom a reprodukčnými orgánmi

Zapálené vyrážky, iné nerovnosti a fľaky signalizujú vyčerpanosť, stres a nedostatočnú činnosť reprodukčných orgánov.


Mohlo by vás zaujať: Strašiak menom rakovina hrubého čreva: Ako vzniká a aké má príznaky?


Zaujímavosti

 • Ak otočíte ruku dlaňou hore s prstami pri sebe a vidíte, že ukazováčik je dlhší ako prstenník, je to signál, že máte citlivé črevo a aj keď zatiaľ nemáte problémy, mali by ste mu venovať zvýšenú pozornosť.
 • Dlhodobým nedostatočným zásobovaním organizmu vitamínmi a minerálmi výrazne oslabujete vnútorné orgány.
 • Nie je vitamín ako vitamín. Niektorý obohacuje váš organizmus a vnútorné orgány, iný zase iba váš moč.
 • Akné na koži údajne signalizuje problémy s nadviazaním medziľudských vzťahov, potláčanie sexuálnej činnosti.
 • Kožné vyrážky – vraj niečo máme nevyriešené. Sú to potlačené pocity a názory.
 • Psoriáza by mala označovať obranu pred vonkajším svetom, je to akýsi ochranný kožný pancier.
 • Alergie sú vraj obranou zo strachu.
 • Herpes simplex údajne ukrýva vnútorný konflikt, nevyriešené problémy.

Ďalšie užitočné informácie možno nájsť v:

 • Louis Corman: Tváře a charaktery. Vydavateľstvo Stratos 2010.
 • Marcel Černoch: Čítame z tváre pomocou orientálnych metód – Odhaľme tajomstvo signálov na našich tvárach, ktoré nám vysielajú naše oslabené orgány. Vydavateľstvo PÁJ System, 2007.

Koľko času denne venujete skúmaniu vašej tváre? Vnímate, že vám môže signalizovať aj zdravotné problémy? Napíšte do diskusie ostatným čitateľom, ako vnímate prepojenie tváre a zdravia vy.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, Viola
Odporúčame