Vyžeňte nudu a chlad z vašej spálne: Zlepšite svoj sexuálny život ešte dnes!

sex

profimedia.sk

Vkráda sa do vášho partnerského života nuda a v spálni to už ani zďaleka nie je to, čo pred desiatimi či dvadsiatimi rokmi? Nezúfajte. Život je prikrátky na zalamovanie rukami, preto radšej niečo s touto nepriaznivou situáciou urobte. Možno stačí zmeniť niekoľko maličkostí a opäť sa budete cítiť ako ten najšťastnejší človek pod slnkom.

Na sex nemusia byť vždy ideálne podmienky

Myslíte si, že na sex musíte byť obaja uvoľnení a v perfektnej pohode. Áno, tento stav by bol ideálny. Každodenný život však prináša toľko stresov a starostí, že je aj dosť nereálny. Uvedomte si, že sex môže byť nielen dôsledkom pohody, ale aj jej príčinou. Veď o jeho pozitívnom vplyve na zdravie – tak fyzické ako psychické, ste už určite počuli. Využite ho ako liek na starosti a na uvoľnenie. Nevyhýbajte sa mu len preto, že vás pobolieva hlava alebo vás kolí únava. Toto všetko sú naopak dôvody, prečo si ho dopriať!

Užívajte si a vážte to, čo máte

Možno intímne chvíľky s partnerom či partnerkou beriete ako samozrejmosť (a chvíľami dokonca povinnosť). Uvedomte si však, aké máte šťastie. Mnoho ľudí sexuálneho partnera, ktorému by mohli dôverovať, vôbec nemá. Alebo ho má, nevie však dostatočne uspokojiť ich chute – tak dám ako aj pánov. Ak máte doma milenca či milenku, ktorá to dokáže, buďte radi – a využívajte to čo najviac!


Mohlo by vás zaujať: Oživte svoj sexuálny život vonnými olejmi


Priraďte mu dôležitosť

Sex je pre vás až tým posledným po varení, upratovaní, čítaní novín či futbalovom prenose? Ak je to raz za čas, nevadí. Ak však pričasto počúvate či hovoríte „až keď dokončím toto“, možno je to škoda. Sex má priaznivý účinok na váš život, spravte z neho aspoň niekedy prioritu pred ostatnými činnosťami.

Skúšajte nové veci

Zohraný sex, o ktorom viete, čo od neho môžete čakať, je skvelý. Občas sa však nejaké spestrenie predsa len žiada. Veď kedy inokedy budete skúšať nové veci, ak nie teraz? Neodkladajte plnenie predstáv (svojich alebo vašej polovičky) na neskôr – ideálny čas je dnes. Však keď sa vám niečo nezapáči, nevadí. K osvedčenej klasike sa vždy môžete vrátiť.

Spojte sa

Komunikácia je alfou a omegou každého vzťahu a nesie chýbať ani za dverami spálne. Nie vždy ide o slová – niekedy stačia vzdychy, gestá, pohyby či naopak ticho. Vnímajte svoju polovičku a komunikujte s ňou. Dajte najavo keď vás niečo trápi, nepáči sa vám – vyhnete sa zbytočným nedorozumeniam. Vždy sa však snažte vžiť do kože toho druhého a voľte spôsob, ktorý neraní a neodcudzí vás.


Mohlo by vás zaujať: Oživte svoj sexuálny život tantrickou masážou: Poradíme vám, ako na to!


Dávajte si najavo obdiv

Telo vašej polovičky už nie je to, čo bývalo pred dvadsiatimi rokmi, ale ani vy už možno nie ste práve sexsymbol. Výhoda dlhoročných vzťahov je, že si partnera či partnerku neraz zafixujeme v tých fyzicky najkrajších rokoch. Iste, je smutné, že sa štíhla línia stratila v nedohľadne a brucho zdobí náznak pneumatiky. Neraz sa tento prejaví aj na sebavedomí a ochote mať v spálni zažaté či sa vôbec odhaliť. Zabrániť tomu môžete veľmi jednoducho – nešetrite komplimentmi. Keď si je človek istý obdivom a príťažlivosťou pre svoju polovičku, zábrany sa odhadzujú oveľa jednoduchšie. Takže heslo je „lichotiť, lichotiť, lichoti“!

Cvičte!

Sex sa vám zdá taký únavný, že sa vám doňho ani nechce? Alebo nevládzete toľko, aby ste si predstavovali? Na príčine nemusí byť počet krížikov na vašom chrbte, ale kíl navyše. Podľa viacerých prieskumov majú ľudia, ktorí športujú aktívnejší sexuálny život ako ich lenivejší kolegovia. Nielen že budete lepšie vyzerať a stanete sa príťažlivejším či príťažlivejšou, ale hrátky si budete aj viac užívať – nehovoriac o tom, ako sa vám poďakujem vaše telo!

Máte nejaký tip na zlepešnie sexuálneho života? Napíšte do našej diskusie.
Zdroj: profimedia.sk, profimedia.sk, Dora
Odporúčame